reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

umowa łączona a dziecko

Dołączył(a)
6 Marzec 2013
Postów
1
Witam

pracuję u jednego pracodawcy na umowę o pracę i umowę zlecenie - w podziale 4/5 wynagrodzenia na umowę o pracę na czas nieokreślony i 1/5 na umowę zlecenie. Zgodnie z przepisami od zlecenia opłacane są wszystkie składki. Podpisuję umowę zlecenie + rachunek co miesiąc.
Od jakiegoś czasu staramy się z mężem o dziecko (być może już jestem w ciąży).
Dziś pracodawca poinformował mnie że od kwietnia w związku z trudną sytuacją w firmie nie będzie podpisywał ze mną umowy zlecenia - czyli po prostu obciął mi pensję :/
Na jakiej podstawie naliczana jest wysokość macierzyńskiego? Jest to średnia z dochodów z kilku ostatnich miesięcy czy kwota jaka widnieje na umowie o pracę?
Jaka byłaby wysokość chorobowego gdyby okazało się że w czasie ciąży muszę przejść na l4?
Słyszałam o regulacjach mówiących że jeśli zwolnienie rozpocznie się jeszcze w okresie trwania umowy zlecenia to zus wypłaca zasiłek chorobowy również po wygaśnięciu umowy. Czy oznacza to że jeśli jeszcze w marcu poszłabym na zwolnienie (zakładając że jestem w ciąży) będzie mi wypłacane całe moje dotychczasowe wynagrodzenie?

z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Ineez
 
reklama
Do góry