reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Wczoraj na wizycie też powiedziałam lekarzowi że brzuch mi się często napina i pytałam czy mogę brać no-spę jak już bardzo boli. Ochrzanił mnie za sam taki pomysł. Powiedział że branie takich leków może powodować skracanie szyjki. I że niestety muszę się pomęczyć z tym brzuchem, a czasami jest to na prawdę bolesne. Co do spania to u mnie sprawdza się tylko na wznak. Na boku zaczyna mnie strasznie boleć kręgosłup :-/
 
reklama
Mnie dziś po 6tej obudziły okropne skurcze i trwały ok 5min slabnac..
Tez nie wiem o co chodzi,wizyta za 2tygodnie dopiero.. To były skurcze w podbrzuszu nisko... Teraz jest ok ale nie dobrze mi ciągle jest... Może jakieś wzdęcia miałam?? Albo jest to spowodowane tym że ostatnio do końca się wypróżnić nie mogę... Szukam już wszędzie przyczyny... pamiętam jak mniewalam lekkie ,mocniejsze skurcze i mówiłam dla mojej pani doktor to włączyła monitor,Usg i pokazała dzidziusia,ze rośnie intensywnie i ze w tej sytuacji musi czasem pobolec,ma prawo bo dziecko rośnie,wszystko rośnie i nie panikowac od razu i nie szukać w internecie diagnozy:-) a dopiero jak plamienie lub skurcze nie malejące tylko nasilajace się będą to zgłosić się...
Także staram się przetrwać jakoś.ostatnio taki mocny skurcz 2 miesiące temu miałam.
 
Ewelina89 nie wiadomo co było przyczyna wcześniactwa – ja jednak stawiam na konflikt serologiczny chociaż lekarze tego nie stwierdzili ale jak wspomniałam ja mam większą wiedzę na ten temat od nich niestety. Termin mam na 14 maja. Konflit serologiczny wystepuje jak kobieta ma – a facet + :)

Izu09 kobieta w gratisie dostaje zastrzyk jeśli jest zestawienie konfliktowe – u mnie konflikt już wystąpił wiec nie mogli podać zastrzyku.

Basi89 my planujemy dziecku na świeta swinke Morska sprezentować

Justyna Siorek 300 zl Kraków usg genetyczne.

Ja na szczescie skorczy nie mam, ani plamien ani nic nie boli tylko wieczny brak sił i spanie, spanie, spanie...
 
13x13 muszę spróbować z tym miodem, chociaż nie znoszę smaku miodu, ale mam w domu naturalny z pasieki. Na mnie jeszcze na zgagę i inne te refluksowe sprawy dobrze działają migdały i o dziwo jabłka, mogę zjeśc nawet na wieczór i nie pali mnie po tym zgaga. Mam czasem problem, żeby odmówić sobie mandarynki, nie zjem dużo, ale wtedy zgaga na własne życzenie jest. Na mnie rennie też nie działa, a nawet chyba gorzej mam, bo się odbija po nim strasznie. Jest jeszcze syrop w saszetkach gastrotus czy jakoś tak i go można w ciąży, ale jeszcze go nie kupowałam. Ponoć jest bardzo dobry, ale nie ma zbyt dobrego smaku.

Izu09 no od wzdęć i zaparć tez podbrzusze może boleć, też tak mam czasami niestety i uczucie takiego napinania się, niezbyt przyjemne.

Wioleta93 ja na wznak spać nie mogę, chociaż na boku też mnie boli kręgosłup i noga.

Dziewczyny czasami skurcze nie są spowodowane, nie wiem rozciąganiem się macicy, czy nawet skurczami przepowiadającymi, czasem jest to w wyniku niedoboru magnezu. Może się powtarzam, ale czasem sobie lepiej zaaplikować większą dawkę magnezu niż nospę. Dobrze też magnez w pożywieniu szukać. Ja też kupuje sobie magnez olimpu w shotach - jednorazowa dawka do wypicia.
 
Evelina - ja na Urbaniaka nie narzekam, chociaż jak dla mnie to mógłby być bardziej gadatliwy i dużo rzeczy mowić sam z siebie. Bo on owszem mowi, ale jak się go zapyta. A ja na tych wizytach zawsze jestem trochę spięta, to moja pierwsza ciąża, więc nie wiem, o co pytać itp.
Ale właśnie - dzisiaj też u niego byłam. Tydzień temu byłam na tych połówkowych własnie w gabinecie na Słowiańskiej, wszystko było w porządku, ale nie udało się odkryć płci (nawet lepszy sprzęt do USG nie pomógł, skoro maluch nie chciał nóżek rozłożyć), więc dostałam zaproszenie na wizytę w tym tygodniu, żeby jeszcze raz spróbować podejrzeć i nie czekać do końca grudnia w niepewności. Już myślałam, że będę sobie musiała odpuścić te wizytę, bo w luxmedzie nie było terminów, i mi zaproponowano, że mogę spróbować przyjść i wejść między pacjentkami. Średnio mi się to widziało i już chciałam odpuścić, ale wczoraj poszłam jeszcze raz do luxmedu z pytaniem, czy może się coś zwolniło. Na szczęście tak, i dzisiaj byłam na wizycie.
Tym razem dzieciaczek nie był już taki nieśmiały i rozłożył nóżki. Będzie DZIEWCZYNKA :) Strasznie się cieszę. Lekarz pokazał mi wargi sromowe - szczerze mówiąc ja to jestem pełna podziwu dla nich, że oni na USG widzą takie rzeczy, bo sama w życiu bym się nie dopatrzyła:D Aktualnie mała waży 324 g - rośnie, bo tydzień temu miała tylko 250 g.
Można już na liście zaznaczyć, że u mnie bedzie dziewczynka.

Co do bólu w plecach i nodze - plecy dalej pobolewają, noga na szczęście odpuściła. Oby jutro było jeszcze lepiej, bo kończy mi się remont w mieszkaniu i od jutra zaczyna się sprzątanie i wprowadzanie z powrotem do siebie.
 
Dziewczyny ja dzisiaj byłam 'zmuszona' odwiedzić ponownie dr Urbaniaka ( to była moja druga wizyta u niego ).
I moja pozytywna opinia na jego temat nie zmienia się.

Niestety moja radość nie trwała za długo :-(
Dziś znowu zaczełam plamić i to w sporych ilościach :baffled:
Udałam się do mojego prowadzącego, ale niestety miał urlop..
W domu sprawdziałam do której przyjmuje Urbaniak i jak zobaczyłam, że do 13 to szybko w auto.
Zanim dotarłam to już była chwila po 13, w rejestracji powiedziały, że już nie ma raczej szans, aby mnie przyjął, ale jak chce to mam się zapytać. No więc zapytałam;) Powiedziałam, że mam nagłą sytuację i ( mimo, że już skończył swój dyżur ) bez wahania zaprosił mnie do gabinetu. Opowiedziałam co się wydarzyło, pokazałam wkładkę i odrazu wziął mnie na badania. Później to już tylko on gadał:tak:


Też czytałam opinie na jego temat i miałam mieszane odczucia jednak jak dla mnie do tej pory jest to lekarz z powołania, który zna się na tym co robi i się przykłada do swojej pracy, aaa no nie ma pamięci do pacjentek ale tego to już nie trzeba wymagać :-)

Kaylla gratuluje dziewczynki;-) O której byłaś?

Jeśli brzuszek się napina to radzę zacząć od magnezu, ja obecnie biore Aspargin i jest poprawa:tak:Napewno nie zaszkodzi;)

Tak z ciekawości: jeśli ja mam grupe Rh- (mąż również ) to musze robić te przeciwciała anty-Rh ? W jakim celu?
 
Dziewczyny ja dzisiaj byłam 'zmuszona' odwiedzić ponownie dr Urbaniaka ( to była moja druga wizyta u niego ).
I moja pozytywna opinia na jego temat nie zmienia się.

Niestety moja radość nie trwała za długo :-(
Dziś znowu zaczełam plamić i to w sporych ilościach :baffled:
Udałam się do mojego prowadzącego, ale niestety miał urlop..
W domu sprawdziałam do której przyjmuje Urbaniak i jak zobaczyłam, że do 13 to szybko w auto.
Zanim dotarłam to już była chwila po 13, w rejestracji powiedziały, że już nie ma raczej szans, aby mnie przyjął, ale jak chce to mam się zapytać. No więc zapytałam;) Powiedziałam, że mam nagłą sytuację i ( mimo, że już skończył swój dyżur ) bez wahania zaprosił mnie do gabinetu. Opowiedziałam co się wydarzyło, pokazałam wkładkę i odrazu wziął mnie na badania. Później to już tylko on gadał:tak:


Też czytałam opinie na jego temat i miałam mieszane odczucia jednak jak dla mnie do tej pory jest to lekarz z powołania, który zna się na tym co robi i się przykłada do swojej pracy, aaa no nie ma pamięci do pacjentek ale tego to już nie trzeba wymagać :-)

Kaylla gratuluje dziewczynki;-) O której byłaś?

Jeśli brzuszek się napina to radzę zacząć od magnezu, ja obecnie biore Aspargin i jest poprawa:tak:Napewno nie zaszkodzi;)

Tak z ciekawości: jeśli ja mam grupe Rh- (mąż również ) to musze robić te przeciwciała anty-Rh ? W jakim celu?

kochana a jakie macie ? A,AB,B,czy 0??!
 
reklama
Evelina - prawie się minęłyśmy:) Ja od Urbaniaka wychodziłam o 12:45. Nad tymi przeciwciałami też się zastanawiam, bo u nas obydwoje też mamy Rh-. Ale z drugiej strony - co mi szkodzi przy okazji innych badań zrobić również te.
 
Do góry