reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Witam kochane!
Nareszcie słonko wyjrzało i zrobiło się ciepełko - u mnie juz 2 pralka chodzi:-D
A pozatym wczoraj mnie rozłączyło ze stroną i nie mogłam sie nawet wylogować -co za internet:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:.My już po obiadku odpoczywamy i mieli nas odwiedzic teście ale wczoraj zabalowali i nie są w stanie prowadzić:-D:tak:Także jak tak pieknie nie bedziemy w domku siedzieć -odpoczniemy o wybierzemy sie do nich na wieś ,super niech juz takie ciepełko bedzie do maja i wogóle latem:tak::tak::tak::happy:.
Ciekawa jestem co tam od wwczoraj pisałyście ciekawego???
I jaka u was dzisiaj aura?Niech wkońcu bedzie ta wiosna!!:tak::-).
Od razu humor człowiek ma inny i wogóle....:rofl2:
 
reklama
Dobranoc Majóweczki, uciekam do łóżeczka...trochę plecy mnie pobolewają i ogólnie mało mam już sił...no i męuś włączył "Złoty kompas", więc obejrzę, uwielbiam baśnie...

Śpijcie dobrze, mam nadzieję, że dzis nie będziemy miały problemów ze snem

Buźka


Hehe moje małe wczoraj ogladało ta baśń ale ja jakoś czasu nie miałam bo sprzatałam do wieczora:no:

hej kochane ja juz po wekendzie bo mezulek pojechal do pracy ech..:-(
Zaraz na spokojnie doczytam co u was wogole chyba wszedzie taka piekna pogoda ze na polarku mozna chodzic
Wczoraj dokupilam kilka rzeczy z kosmetykow jeszcze tylko podklady i podpaski i bede miala wszystko dla mnie i maluszka :tak:

Właśnie ja sie chyba w kamizelce wybiore bo yłam w kościele i miałam cieńką kurtke to mi było za ciepło -jak słonko przygrzało .Najchetniej wybrałabym sie na spacer nad morze ale mój A nie zabardzo chce:no::no::no:A co ze mną ja się juz nie liczę....?
Mi też zostanie oprócz wózka i prześcieradełka do łózeczka zakupki w aptece ,ale najpierw zrobie dokładną liste aby nie latac dwa razy:happy::baffled:
 
Kathy, mogę zapytać skąd jesteś dokładnie? Bo ja w Polsce mieszkałam 30km od Koszalina,a chyba gdzieś pisałaś,że gdzieś w pobliżu mieszkasz...

Dzidzia już bardzo nisko,jakie to dziwne uczucie,jakby miała wypaść,ale parcie na pęcherz cały czas,a prawie nic nie leci :-D
 
I ja sie witam niedzielnie.....Bylismy dzis na bazarku,kupilam troche malenkich ciuszkow i juz moge sie pakowac do szpitala.Nie mam tylko kapci i szlafroczka,tzn szlafrok mam le taki gruby a ja bym chciala taki cienszy i krotszy.A ze spaceru ledwo wrocilismy,nie nadaje sie na dluzsze maratony oj nie.No chyba ze bardzo bardzo wolno.A i kupilam sobie supre fajne jeansy w ktore mam nadzieje ze wejde szybko po ciazy.
 
:-) iwonka kochana odwazna jestes albo znasz siebie ja nie umiem kiedys kupowalam na oko i pasowalo jak ulal jak zaczelam "tyc" w ciazy to kupowalam przymale lekko rzeczy a teraz juz sie nauczylam wieksze wiec ciezko mi cos kupic na siebie bo mam nadzieje ze bede jak przed ciaza wazylam nie cale 50kg i siostra 14 lat teraz chodzi w moich spodniach jak patrze na taka dup... to sobie mysle ze nie mialam zlej figury :zawstydzona/y: ale sie wszystko docenia jak traci :wściekła/y:


Kathy wiesz mojego czasami tez na spacer ciezko wyciagnac niestety, ja kosmetyki mam i reszte tez ale za bardzo niewiem co z apteki, pewnie cos po porodzie spirytus a dalej niewiem co jak mozesz napisz co bedziesz kupowac to i ja pewnie zalapie
acha polozna mowila zeby nie kupowac nozyczek z okragla kncowka bo rwa strasznie pazurki nie sa ostre lepiej powoli obciac jak dzidzi spi zwyklym


Dotkass ja mam pietra ze nie bede widziala co jesc :baffled: no wiadomo tluste smarzone opada ale to co gotowane mieso A chyba im dziecko starsze to nawet jak karmimy bedziemy mogli coraz wiecej roznych rzeczy jesc ? :dry: pod tym wzgledem jestem zielona kompletnie
 
witajcie majóweczki:tak::tak:
Za oknem tak fajnie ale na spacerki będę mieć pełne pozwolenie za jakieś 2 tygodnie no nic wytrzymam poza tym mam dziś super humorek bo siostra mojego mężusia przywiozła cała wielką walizę ciuszków takich aż do roku :laugh2: posegregowałam już to i jutro jak tylko pogoda dopisze od rana znowu czeka mnie pranie :tak::tak: gorzej będzie jak nasza raczej córcia okaże się jednak synkiem bo wszystko słodkie różowiutkie z wróżkami i kwiatuszkami :-D
Wiktoria ja w aptece kupowałam Tantum Rosa Bepanthen Linomag i sól fizjologiczną co do spirytusu do pępusia to raczej łatwiej go kupic w sklepach ze wyposażaniem medycznym i rehabilitacyjnym :tak::tak::tak: co do dietki to ja właśnie zasięgam języka u znajomej która jest specjalistką od żywienia i na pewno jak już dotrą do mnie wszystkie informacje to zdecydowanie się nimi podzielę :tak::tak:
Iwonko odważna z Ciebie kobietka że tak już kupujesz sobie cosik na później :tak: ja nawet nie wiem czego się spodziewać bo przed ciąża schudłam 8 kg a potem przybyło mi wagi z milszych powodów więc zobaczymy co tym razem przyniesie moja loteryjka :-)
jo-anna-on jakby co to ja też reflektuje na taką rybkę :-):-):-)
Dotkass gratulacje sześciu miesiączków w małżeńskim stadle :tak::tak::tak:
Pozostałym brzuchatkom spokojnego wieczorku :tak::tak:
 
Wiecie ,patrzac ze ze pierwszej ciazy wazylam 8 kilo mniej niz przed ciaza bo tak ze mnie ssak wszystko wyciagnal i do tego dieta karmoacej mamy co nie chciala zeby dziecko mialo jakich kolwiek problemow z kolkami swoje zrobilo i teraz tez mysle ze szybko schudne choc az tak bardzo bym nie chciala schudnac.A za spodnie dlama grosze bo tylko 15zl choc nowe i z metka ale zajefajne bo to sa z koncowki kolekcji.

Puchatko fajnie ze dostalas ciuszki.Oby corcia zostala corcia ,bedzie chodzic jak ta lala :)

Wiktoria
,no smazone odpada,ale pioeczone mozna i chude.A reszta juz zalezy od dziecka .Czasami nawet nic z nabialu nie mozna lacznie z maslem ajk dziecko alergiczne.Ja schabowego gdzies po 5 czy 6 miesiacach zjadlam dopiero.Napewno trzeba duzo duzo pic.Nie jesc potraw ostrych.No najlepiej gotowane......no i warzywka(nie wzdymajace,jak kapusta,kalafior,groch,fasola....) i owoce chodz nie cytrusy.Ale ten temat jeszcze bedziemy maglowac nie raz.
A z apteki to np mozna wlasnie sol fizjologiczna do oczek,cos na goraczke tez warto miec dla takiego malego szkraba.Nozyczki ja mam zaokroaglone i nam spisuja sie bardzo dobrze,sa ostre i bezpieczne mimo ze z poczatku tylko na spiocha obcinalam pazury(oj a ile stresu bylo przy pierwszym obcinaniu) Linomag,bepanthen,Tantum Rosa tez przydatne szczegolnie na ciachane krocze.Frida do nosa-nie gruszka.Patyczki do uszu ale uzywalam je tylko do czysczenia pepka.Jesli nie bedzie spirytusu 70% to kupisz go w zwyklym sklepie mala butelke,cwiarteczke i samemu w domu sie go rozrabia.Podklady,podpaski o ile nie kupilas w innym punkcie.Termometr.
Dotkass u mnie tez w tym miesiacu minie po roku od slubu.
 
Z tego co ja pamietam to chyba syropki przeciw goraczkowe sa od 1 miesiaca a czopki tylko dla malenstw.Napewno w aptece mgr doradzi ,bo ja to wiesz 2 lata temu to przerabialam ;)
 
reklama
Ściągawka karmiącej mamy\
NAPOJE

Pij bez obaw:
– wodę mineralną niegazowaną,
– słabą herbatę lub bawarkę,
– herbaty owocowe i ziołowe,
– kawę bezkofeinową albo słabą, normalną,
– soki owocowo-warzywne,
– kompoty,
– jogurty naturalne, kefiry, maślanki

Unikaj: napojów gazowanych (zawierają dużo cukru a bąbelki w nich zawarte mogą powodować kolki)

MLEKO i PRZETWORY MLECZNE
Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne)

OWOCE
Jedz bez obaw:

– banany,
– brzoskwinie,
– jabłka,
– maliny ,
– jeżyny,
– porzeczki,
– agrest,
– soki, dżemy, jogurty, galaretki z tych owoców

Uważaj na:
– truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają)
– gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki)
– owoce suszone (konserwowane chemicznie)
– soki, dżemy, jogurty i galaretki z tych owoców

WARZYWA
Jedz bez obaw:

– ogórki,
– buraki,
– marchewkę,
– ziemniaki,
– kapustę pekińską
– kukurydzę,
– pietruszkę,
– koperek,
– soję,
– szpinak,
– młodą fasolkę szparagową,
– dynię,
– kabaczek,
– cukinię,
– wszystkie rodzaje sałat

Uważaj na:
– cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia
– kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka
– pomidory i seler - zawierają silne alergeny
– paprykę, chrzan, pory, grzyby


PIECZYWO
– jedz zwłaszcza ciemne i pełnoziarniste
Uważaj na: pieczywo z konserwantami

KASZA, RYŻ, MAKARON
– wybieraj zwłaszcza te pełnoziarniste – jedz kilka razy w tygodniu

JAJKA
– ugotowane, zarówno na miękko jak i twardo – 2-3 razy w tygodniu

Uważaj na białko – jest bardziej alergogenne niż żółtko

RYBY
– jedz najlepiej morskie (ugotowane lub pieczone) – dwa razy w tygodniu

Unikaj:
– surowych ryb, np. sushi
– konserw rybnych i ryb marynowanych


MIĘSO
Jedz bez obaw (dwa razy dziennie):
– mięso białe (drób, mięso z królika)
– chudą wieprzowinę, jagnięcinę (kilka razy w tygodniu)
– mięso grillowane lub duszone

Unikaj:
– tłustych wędlin, mięsa smażonego,
– cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową)

SERY
– jedz ostrożnie, są ciężkostrawne

Uważaj na:
– sery pleśniowe
– pikantne sery i twarożki
– w przypadku skazy białkowej u dziecka wyeliminuj produkty mleczne, ale musisz wtedy pamiętać o przyjmowaniu preparatu wapniowego

TŁUSZCZE
Używaj bez obaw:

- masła (tylko i wyłącznie; nie stosuj żadnych substytutów),
– oliwy z oliwek oraz oleju rzepakowego (najlepiej niskoerukowego)

Unikaj:
– smalcu i oleju arachidowego

SŁODYCZE
– możesz jeść w ograniczonych ilościach

Uważaj na: miód, czekoladę, kakao, mak

ORZECHY
– uważaj zwłaszcza na orzeszki ziemne i pistacjowe; zawierają silne alergeny, mogą wywoływać nawet reakcje wstrząsowe

ALKOHOL
– wódka i inne wysokoprocentowe alkohole są zabronione
– możesz sobie pozwolić na kieliszek wina czy małą szklankę piwa od czasu do czasu

PRZYPRAWY i DODATKI
Przyprawiaj bez obaw:
świeżymi ziołami,
– koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem,
– majerankiem,
– kminkiem,
– innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi

Uważaj na:
barwniki, konserwanty, słodziki polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności
– paprykę, pieprz, chilli, musztardę, ocet (mogą powodować bóle brzucha i kolki),
– majonez,
– ketchup
– sól i cukier (w dużych ilościach)

Obserwuj, jak na Twoją dietę reaguje maluch - jeżeli po spożyciu jakiegoś pokarmu zauważysz u niego niepokój, objawy kolki jelitowej lub wysypkę, to pokarmu tego powinnaś unikać dopóki układ pokarmowy malca nie dojrzeje na tyle, aby go tolerować.

Dieta kobiety ci�arnej i matki karmi�cej piersi� :: Zdrowie Kobiet :: Artyku�y :: Zdrowie Kobiet w MediWeb.pl
 
Do góry