reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Witam!

Gratulacje dla Kerry i Ming!!!!!!

A mi się niestety nasila alergia, oczy mam juz do niczego, jeszcze dziś je kompletnie zatarłam :-( Koniecznie muszę pojechać do okulisty, bo przecież ja oszaleję bez jakichkolwiek leków!!!! Nie wiem co będzie z karmieniem cycem, ale już jestem strzępkiem nerwów :-:)-(
Poza tymn mały zanim sie przyssie do cyca to dosłownie pół godziny się nim zabawia - łapie, puszcza, nie może chwycić a potem nagle hop! i łapie ładnie i je. Dziś w nocy się już wkurzyłam, bo nie mam ochoty się bawić cyckami przez 40 minut o 3 nad ranem, powiedziałam mu że jak nie chce jeść to nie będzie jadł, dałam mu smoka i położyłam do łózka. A dziś rano ta sama zabawa, w końcu ściągnęłam pokarm i dałam z butli. MOzna oszaleć - nienawidzę karmić cycem! :baffled::crazy:
 
reklama
Kerry, Ming - ogromniaste gratulacje!!!

Jade - współczuję tych nieciekawych wieści od ginki i łączę się z Tobą w bólu. Teraz chyba już tylko we dwie zostałyśmy w tym wyścigu?! :baffled:
Ja nie wiem kiedy będąwywoływać ale wizja leżenia na patologii przeraża nie tylko mnie ale i mojego męża, który zostanie z Mieszkiem w domu. Zapowiedział więc że w poniedziałek jeśli zostane w szpitalu to poruszy niebo i ziemie żebym urodziła. Ciekawa jestem....
 
Witam Was,
nie było mnie z Wami od porodu, bo nie miałam internetu, widzę, że doszły nowe wątki:-). Przepraszam, ale nie zdołam przeczytać co naskrobałyście od 21.maja:-(. Postaram się być z Wami już na bieżąco. Wszystko Wam opiszę co się działo z Nami na odpowiednich wątkach:tak::-)
Magali ja mam ten sam problem jakiś gówniany ten krem:angry: na czole małej i brwiach też pozostały jeszcze ślady, ja staram się przy kąpieli delikatnie pieluszką z mydłem to zmyć, no i schodzi :tak:
 
Kerry, Ming gratuluje duzych dzieciaczkow

Polka,Magali moze to nie wina kremu. Ania jak sie urodzila miala taka troszke wysuszona skore na brwiach i na czole i jak ja kiedys posmarowalam ziajka z filtrem to przez tydzien nie moglam domyc pozostalosci i miala biale czolo. Ten krem nivea tez mam ale jeszcze nie stosowalam. Troche sie boje wprowadzac nowe kosmetyki bo Ania miala niedawno wysypke na twarzy i nadal nie wiemy c o ja uczulilo.Teraz juz na szczescie skora jest normalna.

Ola doskonale Cie rozumiem.Ania ostatnio zaczela sie bardzo wiercic i rozrabiac podczas karmienia.Jest wielkim zarlokiem i je przez ponad godzine czasem.Dzis ja karmilam na lezaco i ona miala caly czas brodawke w buzi ale sie wsciekala,bila raczkami, drapala pazurkami po cycu,kopala mnie po brzuchu a raczkami sciagala oslonke z cyca.
A jak dostaje butle to potrafi 125ml zjesc w ciagu 5minut.

Dzis rano mialam kolejna atrakcje a mianowicie pobieranie moczu Ani na posiew.Uff troche sie nameczylysmy ale sie udalo dosyc szybko_Oby tylko wynik badania byl dobry.
 
Ostatnia edycja:
Mnie też czeka łapanie moczu, bo okazało się, że żółtaczka może się tak długo utrzymywać, jak są bakterie w moczu. Ogólnie jestem przerażona tą żółtaczką, bo wyczytałam, że bilirubina może gromadzić się w mózgu i powodować niedorozwój :no: Mam nadzieję, że to odstawienie od cycka pomoże. Nie wiecie może, jak długo dzieci mogą mieć żółtaczkę bez konsekwencji dla zdrowia?
 
Panna migotka my z tego samego powodu robimy badania moczu.Mnie tez zaniepokoilo to o negatywnych skutkach wysokiego poziomu bilirubiny na uklad nerwowy.
Mozesz Idze podawac swoje mleko tylko przegototwane, w nim juz nie bedzie tego szkodliwego enzymu.
Odpowiedzi na Twoje pytanie niestety nie znam.
 
Dziewczyny a czy wy pijecie herbatke HIPP na laktacje???? Pytanie do tych co pisza ze maja malo pokarmu ,a wogole to pokarm jest taki rzadki jak woda i to co jemy nie ma wplywu na jego gestosc.Jedzcie dalej witaminy ktore braliscie w ciazy. A co poradnia laktacyjna?

Witaj Iwonko!I inne majówkowe mamy -SZMAT CZASU MNIE NIE BYŁO!!!Aż mi wstyd tu wchodzić ,ale lepiej późno niż wcale!!!
Tak ja pije tą herbatke tak od czasu do czasu a czasem codziennie:tak::-)
Mi pomaga i smakuje;-)Ale mleka mam ci pod dostatkiem!

hej a ja mam pytanie co do kremu na buzie. 4 dni u posmarowalam malemu buzie Nivea faktor 30. na policzkach sie ladnie wchlonal, ale na czole ma do dzisiaj slady!:szok: mylam rumiankiem, woda z mydlem, oliwka przecieralam i nie moge tego GOWNA zmyc:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: juz jestem wsciekla, bo dostal krostek, na pewno ma zatkane pory. pomozcie. nie moge przeciez go szorowac na sile.

Jeżeli ci pomogę to tylko po czasie kochana!Takim małym dzidziom i noworodkom nie WOLNO! smarować kosmetykami z faktorem!
Nawet w tv mówili a ja też artykuł czytałam -nie dziwię się tej wysypce:szok::no:


Ja już nawet nie bede próbowała za wami nadążyć bo nie mam na to czasu!!!
I u mnie trochę lużniej się robi -mała wisiała mi 3 tyg przy cycu i czułam się jak w więzieniu co ją położyłam po karmieniu(a wiem ,żę była najedzona bo zasypiała)to jak tylko położyłam do lóżeczka zaraz właczała swoją syrenę i piąstki do bużki pchała także od 2 dni aby jej nie męczyć ,siebie i męża (który nosił ją bez przerwy)
daliśmy jej smoka i pomogło!!!Zaypia w jednej chwili:-)I ja nawet sisusiu mogę zrobić i dziś do was nawet piszę!!!A tak tragedia tak mi jej szkoda ,żę płakała i pozwoliłam jej ssać -wkońcu na żadzanie(tylko to stało się nie przerwalne nawet po 3-4 h!!!!)Ale np.w nocy już nie potrzebuje smoka tylko w dzień i to też nie zawsze chce albo wypluwa:-p
A pozatym wszytstko w najlepszym porzadku z wyjątkiem kilku atataków kolki!
A wy wszystkie juz porodziłyście czy sa spóźnialskie dzidzie???
 
Wiem ,że to nieodpowiedni wątek ale nie mam czasu wejść narazie na inne jak da rade to i tam zamieszcze a i podejrzewam ,że wy wszystkie siedzicie też niektóre sporadycznie na BB dlatego chcę wam pokazac jak rosnie moja córa:-D:szok:
Jak byłm z nią u pediatry a miała wtedy 2,5 tyg.to przybrała prawie 0,5 kg :szok:czyli ważyła już 3140 kg a urodziła się 2700kg także napewno się najada a teraz 9 maja bedzie miała miesiąc i wtedy tez sie zwazymy i wam napisze:tak::-)
Wiecie z czym mam największy problem???!!!!Nie wiem już co jeść tak boiję się kolejnych kolek :-:)-:)-(A może wy poradzicie co jeść albo jakieś przepisy co???Ja nie mam zbytno czasu na wielkie siedzenie w garach wy zreszta też pewnie .Jest jescze rodzina i inne obowiązki.....
 

Załączniki

  • Nelcia zdjęcia 057.jpg
    Nelcia zdjęcia 057.jpg
    302,3 KB · Wyświetleń: 21
MM, Panna_migotka, mi w szpitalu powiedziano, że niebezpieczny dla dziecka może być poziom bilirubiny powyżej 25-30. Mikołaj trafił do szpitala mając 19,5 i po dwóch dobach naświetlań pięknie mu bilirubina spadła do 11, i wtedy nas wypisano. A jak wysoki poziom mają Wasze maluszki? I czy lekarze nie rozważali zastosowania fototerapii?
Oba moje maluchy miały fototerapię, Maks 3 doby, Mikołaj niecałe 2.

A ja własnie nie mogę się umówić do okulisty cholera jasna. W oku mam pełno żółtej galarety, swędzi mnie jak diabli, nie wyobrażam sobie żebym do końca lipca miała wegetowac w taki sposób bez leków..... ale nie chciałabym przestawiać Mikiego na butlę... tylko że nie zamierzam zakatować samej siebie "dla dobra dziecka". Mam dość wszystkiego. A on śpi znów ze smokiem, bo kolejny raz zrobił scenę przy cycku a ja nie mam cierpliwości.
 
reklama
\:crazy:

ale przed chwila doszlam do tego ze musze go poprostu dokarmiac i bede robila tak ze najpierw dostanie piersi a potem dostanie butle..dzis mi plakal jak wstal i co chwile chce jesc wiec dalam mu wypil z piersi obu a potem dostal butle i wypil doslownie 20-30ml i spokoj.. teraz sobie grzecznie lezy juz kawalek:tak: tylko troche mi przykro ze nie moge go wykarmic ze takie mam cyce jak donice a jednak nie starcza.. a tak chcialam karmic tylko piersia:-:)-:)-(

Kochana a mi też tak położna poradziła dokarmiać po karmieniu piersią tyle ,żę ja też nie chce dokarmiać !!!:angry::angry::angry:I w tym przypadku pomógł smok a wiesz jaki taki zakończony kulką z canpola bo ponoć zalecany dla karmiącej tylko piersia ale też nie chciała go do buzi i do tej pory nie raz wypluwa a to chyba oznacza ,że nie zawsze go potrzebuje ....
Widzisz a ja mam dwa małe pryszcze roz.małe B a mleka sporo :tak::tak::szok:Także nie o wielkość tu chodzi sama wiesz pewnie...
 
Do góry