reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Tak, miałam mieć w 28 tygodniu cięcie, ale takie było umówione jak jeszcze wirus nie panował tak bardzo.. Zobaczę na wizycie co tam będzie dalej
U mnie od środy 35 tc (czyli 35t0d) bo ja liczę jak w szpitalach, skończonymi tygodniami. Szkoda, że nie ma jakiegoś jedno systemu bo potem się myle kto w którym tygodniu i jak ktoś mi mówi, że np urodziła żona w 39 tc, bo nie wiem czy to był np 39t3d czy 38t3d :) a jak wiadomo każdy dzień ma znaczenie dla naszych Maluchów ;D idzie sie pogubić. :)
Czyli CC ustawione na 38t0d? Tak się zastanawiam właśnie, czy ja wytrzymam to tego czasu :D Powoli będa tutaj piękne buziaczki pokazywane na forum :D i zapadnie cisza jak wszyskie będą miały już dzieci na świecie :D Ja bym chciała dotrzymać do początku maja :) żeby majowa dziewczyna była, jak ja :D
 
reklama
Czesc dziewczyny 🙂 z moimi udami lepiej ale nadal mam ślady boje się że mi to zostanie 😟 wogole jak tu do porodu iść z takim czymś 🙄 udało mi się załatwić okulistę 🙏 jutro idę ulga bo muszę sprawdzić czy mogę napewno rodzic naturalnie ...
Nie takie rzeczy położne widziały, także tym się nie przejmuj ważne że jest lepiej 😁
 
Cześć D,dziewczyny, ja jakoś wenę do pisania straciłam, męczy mnie to siedzenie w domu i ten sam scenariusz codziennie, jeszcze 2 tygodnie i depresji jakiejś dostanę chyba :( Wynajduję sobie zajęcia jakieś, piekę ciastka i wzięłam się za porządki z zabawkami starszemu bo się nimi nie bawi.
Co do wagi malucha to mój w 30t3d ważył ok 1500 . Wam też tak Teraz waga idzie w górę? Co stanę na wadze to 1kg więcej , strach ile jeszcze dojdzie, na razie jakieś 8 na plusie mam.
Że spaniem mam różnie, dzisiaj akurat się wyspałem, ale kilka dni temu to było ciężko z zaśnięciem.
@Anipul też mam z rana trampka w buzi, i jak na mnie to sporo pije, butelkę z wodą cały czas w zasięgu ręki.
 
Cześć D,dziewczyny, ja jakoś wenę do pisania straciłam, męczy mnie to siedzenie w domu i ten sam scenariusz codziennie, jeszcze 2 tygodnie i depresji jakiejś dostanę chyba :( Wynajduję sobie zajęcia jakieś, piekę ciastka i wzięłam się za porządki z zabawkami starszemu bo się nimi nie bawi.
Co do wagi malucha to mój w 30t3d ważył ok 1500 . Wam też tak Teraz waga idzie w górę? Co stanę na wadze to 1kg więcej , strach ile jeszcze dojdzie, na razie jakieś 8 na plusie mam.
Że spaniem mam różnie, dzisiaj akurat się wyspałem, ale kilka dni temu to było ciężko z zaśnięciem.
@Anipul też mam z rana trampka w buzi, i jak na mnie to sporo pije, butelkę z wodą cały czas w zasięgu ręki.
Kobieto nie przejmuj się ja przytyłam tyle że aż wstyd mówić 😅 uwierz mi 😅 wyszło siedzenie z dupa od września 😁 Ty 8 kg mówisz to ja duuuzo więcej dużo 😅
 
Magister po dłuższej przerwie, bo skończyłam dwa licencjaty, studiowałam w Olsztynie na Warmii :) Potem zjechaliśmy na Śląsk i założyliśmy każdy swoja firmę z mężem i tak zleciały lata, a ja chciałam iść na dobrą podyplomówkę i miałam droge zamkniętą bo nie miałam mgr. Więc dwa lata temu zaczonie zaczęłam. :) Teraz kończę, ale się chyba wykończę, bo pisanie pracy i prowadzenie badań jest teraz utrudnione zważywszy, że ja wykształcenie przedszkolne i wczezsnoszkolne posiadam. :)Chce iść w kierunku terapii zaburzeń dziecięcych lub ewentualnie zajęć korecyjno-kompensacyjnych, ale zobaczymy jak się wszystko ułoży. Bo dłuższym czsie to ciężko wrócić do systemu nauki...Po drodzę jeszcze były moje starania, straty, leczenie, prowadzenie zajęć i firmy i problemy rodzinne i tak wzystko się układało, że nie chce mi się strasznie tego ciągnąć. :) Ale muszę skończyć. :)
Moja siostra odkąd pamiętam się uczy, a właśnie zaczynała od nauczania początkowego, magister, później te wszystkie stopnie , które macie mianowany itd. Później przyroda, normalnie na co było zapotrzebowanie na to szła studiowac, ma 52 lata i ostatnio skończyła oligofrenopedagogike i mówi że to już koniec , idzie za wcześniejszą emeryturę bo się wykończy 😁😁😁🤦‍♀️
 
Cześć D,dziewczyny, ja jakoś wenę do pisania straciłam, męczy mnie to siedzenie w domu i ten sam scenariusz codziennie, jeszcze 2 tygodnie i depresji jakiejś dostanę chyba :( Wynajduję sobie zajęcia jakieś, piekę ciastka i wzięłam się za porządki z zabawkami starszemu bo się nimi nie bawi.
Co do wagi malucha to mój w 30t3d ważył ok 1500 . Wam też tak Teraz waga idzie w górę? Co stanę na wadze to 1kg więcej , strach ile jeszcze dojdzie, na razie jakieś 8 na plusie mam.
Że spaniem mam różnie, dzisiaj akurat się wyspałem, ale kilka dni temu to było ciężko z zaśnięciem.
@Anipul też mam z rana trampka w buzi, i jak na mnie to sporo pije, butelkę z wodą cały czas w zasięgu ręki.
U mnie waga stoi od końca stycznia.. ważę nadal 54-55kg co daje +7/8kg od początku :) w pierwszej ciąży przytyłam 11, ciekawe jaki teraz będzie wynik 😊

moja mała ważyła w 30+6 1720g ❤️ W czwartek wizyta i jestem ciekawa, chciałabym aby z 2200 przynajmniej :p

u mnie CC z powodu poprzedniej cesarki (zaszłam w ciążę rok po porodzie) oraz wąskiej miednicy, niestety nie mam szans na poród naturalny :(
 
U mnie waga stoi od końca stycznia.. ważę nadal 54-55kg co daje +7/8kg od początku :) w pierwszej ciąży przytyłam 11, ciekawe jaki teraz będzie wynik 😊

moja mała ważyła w 30+6 1720g ❤ W czwartek wizyta i jestem ciekawa, chciałabym aby z 2200 przynajmniej :p

u mnie CC z powodu poprzedniej cesarki (zaszłam w ciążę rok po porodzie) oraz wąskiej miednicy, niestety nie mam szans na poród naturalny :(
Wow to musisz być drobniutka jak tyle wazysz. Ja tez 8+ na 31tc mialam ale ważne 69 🤣 w pierwszej ciąży plus 20 kg i jak szłam do porodu wazyla 75 kg , teraz juz sobie na to nie pozwoliłam i mam nadzieję, że mam 2 kg przytyje. Mój pierwszy byl malutki niecałe 3kg , córcia tez pewnie niewiele wieksza bedzie , ale ja się ciesze bo to taki prawdziwy noworodek w domu 😊
 
reklama
Ja znowu mam dylemat odnośnie fotelika. Zastanawiam się na CYBEX aton 5 z bazą lub droższy fotelik CYBEX could q bez bazy (ale po wpięciu na stelaż wózka rozkłada się go do pozycji leżącej). Więc dziecko odpoczywa. Ale nie miałam dzieci i nie wiem jak to jest np. w gościach jak jadę. Czy przydałoby się mieć taki fotelik co można rozłożyć jak gondole? Czy raczej dziecko sięwyjmuje od razu z fotelika? Sama nie wiem ile teraz będą podróżować. Więc nie mam pojęcia czy warto dopłacić i mieć taką możliwość rozkładania na płasko fotelika?
Jak myślicie? Bo wiem, że dziecko nie powinno przebywać w foteliku dłużej niz 2 h. I jak np zaśnie w samochodzie to w foteliku do znajmoych można dziecko przenieść. I nie wiem czy takie 3 misiećzne dziecko będzie takie chętne na siedzenie w foteliku w nowym otoczeniu :D
W sumie mamy spory bagażnik, więc nie ma trudności z tym żeby wiąć gondole ze sobą. (Bo tak to w sumie ten fotelik może zastąpić w dużej mierze gondole) ...ehhhh
 
Do góry