reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Ja zaczynam 32tc dopiero w piątek, ale czuje się już jak w połowie 8 miesiąca w pierwszej ciąży 😅 teraz brzuch większy jakby i też nie wiem gdzie ma mi się zmieścić dodatkowe 1,5-2kg dziecka 😁
Właśnie czekam w kolejce na usg III trymestru, trzymajcie kciuki aby mama przykoksila!
 
reklama
Ja po wizycie. Mała 32+4 waży 2400. Ze względu na to ,że moja córka miala 4100 , brak postępu i grożąca zamartwicę , planowane jest już cc. Michalina jest większa od heleny w tym okresie.
 
Ja mam wrażenie, że mój brzuch i pęcherz juz więcej nie wytrzyma. Mala tak sie wierci, jakby chciała mnie na wylot przebić mam wrażenie, że poprzecznie się ułożyła, bo aż ja na nerkach czuje 🤣🙈 moje pierwsze dziecko było o wiele mniej ruchliwe... brzuch juz mi sie wydaje być napięty do granic możliwości, A gdzie tu jeszcze 10 tygodni do końca...A siku chodzę co 20 minut, nerwicy dostane 🤣
Ja miała wczoraj przed snem przejścia z moją małą, albo robiła przemeblowanie w brzuchu albo coś trenowała. Pozycję zmieniała co chwile i trzepotała się jak szalona :p Podczas spaceru już mi ciąży brzuch a nie jest jakiś wyjątkowo wielki. Mam nadzieję, że jak teraz się wyszumi w środku to po porodzie będzie spokojniejsza 😂

Edit: Orientujecie się może czy można dokupić części zamienne do elektrycznego laktatora tommee tippee?
 
Ostatnia edycja:
Ja miała wczoraj przed snem przejścia z moją małą, albo robiła przemeblowanie w brzuchu albo coś trenowała. Pozycję zmieniała co chwile i trzepotała się jak szalona :p Podczas spaceru już mi ciąży brzuch a nie jest jakiś wyjątkowo wielki. Mam nadzieję, że jak teraz się wyszumi w środku to po porodzie będzie spokojniejsza 😂
Tez mam taka nadzieję , ponieważ synek byl bardzo spokojny w trakcie ciąży, za to teraz daje popalić. Dlatego myślę, że z córką będzie na odwrót 😁
 
@mamahelenki92 2400? 😃 duża dziewucha. Moja tydzień temu w 31+1 miała 1700 g ;) W dobrych polotach w twoich tygodniach będzie miała że 2 kg 😁 niesamowite te wszystkie różnice.

Nawet nie wiecie jaka to ulga skuchac że nie moja jedyna sie tak wierci. Lezalam na lewym boku i dotąd się ruszala az sie na wznak nie przelozylam! Taki juz uparciuch! I faktycznie jak sie rusza na dole to boli:/ brzuch tak nie ciazy ale dzisiaj odkryłam ze mi mocno tchu zaczyna brakować. 8 tygodni. Tyle zostało ;) obyśmy wszyscy dotrzymali cali i zdrowi.

Bola mnie dzisiaj krzyże. To normalne. ?
 
@mamahelenki92 2400? 😃 duża dziewucha. Moja tydzień temu w 31+1 miała 1700 g ;) W dobrych polotach w twoich tygodniach będzie miała że 2 kg 😁 niesamowite te wszystkie różnice.

Nawet nie wiecie jaka to ulga skuchac że nie moja jedyna sie tak wierci. Lezalam na lewym boku i dotąd się ruszala az sie na wznak nie przelozylam! Taki juz uparciuch! I faktycznie jak sie rusza na dole to boli:/ brzuch tak nie ciazy ale dzisiaj odkryłam ze mi mocno tchu zaczyna brakować. 8 tygodni. Tyle zostało ;) obyśmy wszyscy dotrzymali cali i zdrowi.

Bola mnie dzisiaj krzyże. To normalne. ?
Teraz wszystko co Cię zacznie boleć bedzie normalne 😁🙈 ja dzisiaj szłam na autobus dosłownie 100 m od domu to myslalam , ze ducha wyzione, po 5 dniach z domu wyszlam bo synek chory był i jednach taka przerwa od ruchu to bardzo dużo, od jutra będę spacerować i spacerować... Jeszcze wybieramy się do Polski z Wiednia i jestem ciekawa jak te wszystkie kontrole na granicach będą wyglądać o jak mi się będzie jechać z takim brzuchem no ale kwestie papierowe musimy załatwić i trzeba jechać 🤷🏼‍♀️
 
@mamahelenki92 2400? 😃 duża dziewucha. Moja tydzień temu w 31+1 miała 1700 g ;) W dobrych polotach w twoich tygodniach będzie miała że 2 kg 😁 niesamowite te wszystkie różnice.

Nawet nie wiecie jaka to ulga skuchac że nie moja jedyna sie tak wierci. Lezalam na lewym boku i dotąd się ruszala az sie na wznak nie przelozylam! Taki juz uparciuch! I faktycznie jak sie rusza na dole to boli:/ brzuch tak nie ciazy ale dzisiaj odkryłam ze mi mocno tchu zaczyna brakować. 8 tygodni. Tyle zostało ;) obyśmy wszyscy dotrzymali cali i zdrowi.

Bola mnie dzisiaj krzyże. To normalne. ?
Normalne . Ja w pierwszej ciąży się męczyłam bardzo długo z krzyżem 😭
 
To ja już nie mam pytań! Zaczęło boleć z dnia na dzień ! A brzuch też Was czasem pobolewa? Mnie od wczoraj boli podbrzusze. Jak się położę i Malutka nie naciska na dół to jest ok. Ale jak pochodzę chwilę lub posiedzę, to mam wrażenie, że mi się pcha strasznie ... mam nadzieję, że to nic złego...No to widocznie mnie teraz krzyże dorwały. Długo leżakować musiałam aby przeszło.
Ja mam często też tak, że jak się najem to bolą mnie boki brzucha, tam gdzie idą jelita. Albo boli po zatwardzenie, albo boli bo muszę szybciutko biegusiem iść do łazienki :D I tak źle i tak nie dobrze ;/
Czy brzuch może pobolewać jak się rozciąga?
 
reklama
To ja już nie mam pytań! Zaczęło boleć z dnia na dzień ! A brzuch też Was czasem pobolewa? Mnie od wczoraj boli podbrzusze. Jak się położę i Malutka nie naciska na dół to jest ok. Ale jak pochodzę chwilę lub posiedzę, to mam wrażenie, że mi się pcha strasznie ... mam nadzieję, że to nic złego...No to widocznie mnie teraz krzyże dorwały. Długo leżakować musiałam aby przeszło.
Ja mam często też tak, że jak się najem to bolą mnie boki brzucha, tam gdzie idą jelita. Albo boli po zatwardzenie, albo boli bo muszę szybciutko biegusiem iść do łazienki :D I tak źle i tak nie dobrze ;/
Czy brzuch może pobolewać jak się rozciąga?
Pewnie że może mnie czasem piecze nawet , a w pierwszej ciąży duzoo przytylam to dostałam az wysyłki na brzuchu bo skóra juz nie dawała rady nigdzie więcej tylko brzuch mi wysypalo takie potowki swedzace, teraz na szczęście nie mam nic . Mnie boli nawet jak za dużo sobie pojem 😁🤣🤣
 
Do góry