reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluch płacze - kłopoty z naszymi pociechami

nie chce Cie dołować ale to mogą być pleśniawy. Mój mały też był straaaaasznie marudny i odrzucił mi butle, cyca dzieki Bogu kochał i kocha dalej i on był jego jedynym uspakajaczem. Zobacz czy zetrzesz je pocierajac palcem. Jeśli nie to szybko zapodaj jakiś środek bo bedzie ciężko. Jak nie masz pewności i nie chcesz małej faszerować chemią to zetrzyj to obsiusianą przez Mati pieluszką. Jeśli nie jest jeszcze za późno to pomoże.
My walczymy już z nimi chyba ze 2 tyg i nadal do końca nie pozbyliśmy sie dziadostwa :-(

Kami a jak wyglada podniebienie Fifiego? Te kropki sa tak z tylu jezyka wiec nie moge dostac.
 
reklama
Kluseczko, moja Julka jak miała pleśniawki, to miała całą buzię, a te pleśniawki ja bym określiła jak zwarzone mleko w buzi, albo jak kaszka manna... takie toto białe. a ja bałam się czyścić, podjęła się moja mama to wyczysciłą jej to aż rany były, więc trzeba dbać o to :-( paskudztwo... jak nie pleśniawki to trądzik, idzie oszaleć, Ania an szczęście nie ma jeszcze tej cholery ufff a trądzik pożegnany :-D
 
Witajcie Dziewczyny! Nie było mnie tu barrrrdzo dawno.....a dzisiaj potrzebuję Waszej pomocy. Mój Krzyś ma żółtaczkę, która nie schodzi od 6 tyg. Co tydzień mamy wizyte w poradni i ostatnio okazało się ze żółtaczka stanęła w miejscu i bilirubina ani drgnie w dół...pani dokor zaleciła karmienie malca mlekiem modyfikowanym i piersią na zmianę. Ponoć ograniczenie mleka matki czasami pomaga w zbijaniu bilirubiny...mój problem polega na tym ze od 2 dni Krzyś ma problemy z wypróżnianiem (mleko wprowadziłam od wtorku), jest niespokojny, pręży się, robi się cały czerwony, a kupki nie ma....do tej pory załatwiał się po 5-6 razy na dobę...nie wiem czy to wina tego mleka?...Dzwoniłam do położnej i powiedziała żebym podała czopek..na razie na tyle zadziałał że mały zasnął...z 2ej strony nie chcę przyzwyczajać go do czopków....masuję brzuszek, ćwiczymy nóżkami, ale to też nie pomaga....odstawiłam dzisiaj mleko modyfikowane i karmię znowu tylko z piersi....nie wiem czy to pomoże...w ogóle nie wiem co mam myśleć...podaje mu NAN1. Dzięki za każdą wskazówkę...Gonia
 
gonia mój oskarek tak miał po bebiku , zmieniłam na nan1 ha i problem zniknął - spróbuj zmienić mleczko
ewentualnie polecam lakcid - w aptece po dyche bez recepty 1 ampułke na dzień przez tydzień - tak zalecił mojemu lekarz naszczeście zmiana mleczka wystarczyła.
 
gonia 11 organizm musi się przyzwyczaić do nowego mleka;-), a zamiast czopków najpierw polecam termometr
 
Goniu mój bobas nie wypróżniał się przez ok. 6 dni po wydaleniu smółki. Położna poleciła pomasować mu delikatnie odbyt przy każdej zmianie pieluchy - u nas podziałało po pierwszym razie - kupa była przeogromna. A dla mnie największy plus jest taki, że niczego nie musiałam Maluchowi wkładać w pupę, tylko delikatnie okrężnymi ruchami kilkukrotnie obwieść "zadnią dziurkę";-) Poza tym możesz też potrzymać synka w takiej pozycji, jak się trzyma maluchy podczas załatwiania się na dworze - podwieszonego między Twoimi nogami, Twoje ręce podtrzymują jego uda, a tułów opiera się o Twój brzuch. Mam nadzieję, że nie zamotałam zbytnio drugiego sposobu:sorry2: Powodzenia w wyganianiu kupy;-)
 
Dziekuje Dziewczynki za odp. Wszystko jest dla mnie zrozumiałe :-) Mąż właśnie pjechał po nowe mleko HA....bo używałam NAN1 zwykłego...spróbuję jeszcze z tym masowaniem odbytu i zacznę od teraz..mam nadzieję ze któryś z podanych sposobów poskutkuje. Napewno dam znać! Dobranoc
 
i jak tam z kupkami u krzysia?
bo mój niuniek wali jak wściekły , pomyślałby kto że wystarczyło tylko zmienić mleczko! a my przez miesiąc tak sie męczyliśmy :baffled:.
 
reklama
Kabaretka- nam pomogly kropelki colief...co prawda nie wiem czy sa dostepne w PL ale podpytaj czy moze jest cos podobnego...ogolna istota tych kropelek polegana tym ze neutralizuja laktoze w mleczku na ktora mlodziutki uklad pokarmowy maluszka nie jest wytarczajaco rozwiniety. Podawalam je do mleczka przed karmieniem czy to z piersi czy mieszanka. nam pomoglo wiec polecam :)
 
Do góry