reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

maluszek na BASENIE

był ktoś na basenie z wodą chlorowaną... nie zaszkodzi to skórze dziecka?? pani doktor mówi że 10 minut możemy popływać w takiej wodzie, i im starsze dziecko tym dłużej, co wy na to??
 
reklama
cześć,
za tydzień idziemy z syniek na basen. Mam nadzieję, że mu się spodoba. Opiszę wrażenia.
A co do wody, to podobno w tej chwili nie to większego znaczenia, czy woda jest ozonowana czy chlorowana, bo chloruje się mniej niż kiedyś - tak mówił lekarz w programie "klub młodej mamy" albo "wielki świat małych sportowców" (już nie pamiętam w którym)
Pozdrawiam
Giza
 
ile czsu na pierwszej wizycie spędzicie w wodzie??? ja słyszałam że max. 15 minut, ale czy to prawda, bo każdy mówi coś innego.
 
Wydaje mi się, że 15 minut to max. Ja ostatnio jeżdżę często na basen i widzę, że Patryk z racji wieku może szaleć w wodzie do woli, ale Sebastian po 15 minutach jest siny :( wychodzimy na ławeczkę, suszymy się, czasami daje mu coś do zjedzenia i dalej idziemy się pluskać. :laugh:
 
A co z temperaturą wody. W Bielsku (gdzie będziemy chodzić) woda w basenie ma ok. 32 - 33 stopnie, a kąpiemy się w cieplejszej. Zastanawiam się, jak dziecko przyjmuje taką "zimną"?
Napiszcie, jeśli macie doświadczenia.
 
cześć,
kilka dni temu byliśmy pierwszy raz na basenie. Temperatura wody to ok 32 stopnie. Powietrze jest odrobinę chłodniejsze. Prowadzący zajęcia zwracali uwagę, by dziecko cały czas było jak najbardziej zanurzone w wodzie, wtedy nie zmarznie. Synek miał dość wody po ok 15-20 miutach, a zajęcia dla niemowląt trwają pół godziny. Dobrze mieć przygotowany szlafroczek albo ręcznik i zaraz po wyjściu z wody otulić maluszka.
Pozdrawiam
Giza
 
Witam

My z naszym synkiem Kamilkiem chodzimy na basen od kiedy ukończył 3 miesiące. Uczęsczamy na specjalne zajęcia dla niemowlaczków. Teraz nasz synek jest już nawet po pierwszym zanurzeniu pod wodą. Wszystko jest SUPER. Bardzo polecam. Chodź to oczywiscie indywidualna decyzja kazdego rodzica. Ja bardzo lubie te nasze wspolne wyjazdy na basen jest to taki specjalny czas dla naszej rodzinki.
Pozdrowionka
Sylwia
 
A możecie mi dziewczęta napisać czy można chodzić na zwykły basen z maluchem? Ja niestety mieszkam w małej miejscowości i u nas na basenie nie ma wody ozonowanej, tylko chlorowana :mad: Nie ma też specjalnych zajęć dla maluchów.
Planowałam zacząć chodzić z małym na basen jak skończy rok - wtedy chyba mu ta woda już za bardzo nie zaszkodzi???
 
My chodzimy z Hulia na base od trzech tygodni. Jest super!!!!
Polecem wszystkim, kto tylko moze, naprawde warto i wielka frajda!!! ;D ;D ;D

to z Julka na basenie
aaaa00140hd.jpg
 
reklama
Do góry