reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszek większy o 2tyg

dziuba127

mama Martysi i Maleństwa
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2007
Postów
4 028
Miasto
Gdańsk
według dwóch ostatnich badań USG wyszło, ze moja córeczka przewyższa swoją wagą rozwój płodu o ok.2tyg. Ostatnie USG było robione pod koniec 34tc i Maleńka ważyła 3100g, w pon następne badanie (ze względu na 3.stopień dojrzałości łożyska), w dodatku często mam jakby skurcze, boli trochę jak przed miesiączką, albo czuję wielki nacisk w podbrzuszu. Czy to oznacza że moje dziecko może urodzić się wcześniej? czy któraś z Was miała w brzuszku "za duże" dziecko?? czy po prostu dzidzia urodzi się trochę większa??
 
reklama
całe szczęście! dzięki Gosia za informacje, mam nadzije że i moja córunia już nie będzie tak bardzo rosnąć, zobaczymy co powie ginekolog, w poniedziałek wizyta!!
a kiedy dzidzia obraca się główką na dół?
 
dziuba juz powinna byc obrócona glowka na dol
mi tez mowili ze maly jest wiekszy prawie o miesiac
zdjcie004ib5.jpg








Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko,a ja ...Twoja mama!
 
według dwóch ostatnich badań USG wyszło, ze moja córeczka przewyższa swoją wagą rozwój płodu o ok.2tyg. Ostatnie USG było robione pod koniec 34tc i Maleńka ważyła 3100g

dziuba ja byłam wczoraj u gina 35t5d i mój mały waży ok 3200-3300.
i powiedział mi że na pewno będę miała cc, gdyż mały do porodu będzie ważył ok.4500.
Ja już to znam, gdyz moja pierwsza córka ważyła 4650 i było bardzo ciężko. A co na to mówi Twój gin? Czy jest za naturalnym rozwiązaniem porodu ? Jeśli tak to go podziwiam, gdyż jest to bardzo niebezpieczne, zwłaszcza u pierworódki.
 
Dziuba nie martw się. Jak byłam w ciąż z Matim i miałam USG w 32 tygodniu (32 + kilka dni) to mały każdą część miał innej wielkości, a nogi to był dosłownie szok, bo były długości ponad 37 tygodnia. Reszta to średni był 34 tydzień. Lekarz nawet sie pytał czy nie pomylił ktos daty mojego porodu. Mały urodził się poprostu długi, bo miał 63 cm i 4220 wagi. Do tej pory jest bardzo wysoki. Przecież każdy człowek jest inny, jeden ma dłuższe nogi, a drugi ręce, więc nie mart się - będziesz miec poprostu sporą córeczke. Moze w takim razie nie kupuk ubranek na 56. Ja wiedziałam, że mały bedzie spory kupowałam na 62, a i tak były za małe.
 
mam pytanie...nie wiem czy ten watek jeszcze funkcjonuje i czy ktos mi odpowie ale zapytac warto... zaczął mi sie 5 miesiac ciazy a moje dziecko okazuje sie mniejsze o dwa tyg. po wzieciu pod uwage fakt ze zawsze jest jest różnica +/- 2 tyg. co to ozancza co powinnam zrobic i czy to grozne... dodam jeszcze ze pani ginekolog mi powiedziała ze macica słabo sie rozciaga (ale na szczescie nie kurczy) i ze dzidzia ma mało miejsca:-( a od poczatku ciazy przytyłam zaledwie 2,5 kilo:-(
pozdrawiam
 
Ja bym sie nie martwiła:tak:Dzidzius rozwija sie swoim tepem i na usg moga wyjsc roznice jak sama piszesz +lub- dwa tygodnie.Moze masz taka budowe ciała,ze niewiele przytyjesz,a MOZE DOPIERO ZACZNIESZ TYC?Zdarza sie tez tak,ze na poczatku ciazy troche sie chudnie i nie da sie dojsc dokładnie ile sie przybrało.
 
edytka_00 moje małe podobnie, też jest trochę mniejsze :tak:
ale może to byc też kwestia drobnej budowy ciała :sorry2: ja urodziłam się 51 cm i 2900g więc do olbrzymów nie należałam (z resztą tak jest do dzisiaj, no może pomijając fakt olbrzymiego już brzuszka :-D) i jesli dziecko poszło po mnie, to możliwe, że ciągle będzie troszkę z małe jak na swój wiek :sorry2:
 
reklama
Edytka nie martw się, ja urodziłam córcię 4460g, ale obk na sali leżala dziewczyna co urodzila dziecko 2760g i obie nasze córeczki były donoszone, ja urodziłam w 41tc, a koleżanka w 40tc, a miałyśmy podobną budowę ciała! Twoje dziecko rośnie swoim tempem, ważne ze prawidłowo się rozwija!
 
Do góry