reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mały głodomor

Rozwiązania
0
Witam serdecznie . Mam pewien problem z karmieniem mojego 7 dniowego niemowlaka. Dziewczynka (po urodzeniu 3840 po wyjściu ze szpitala 3650). W szpitalu po karmieniu poiersią a czasami trwało to dwie godziny zaczynała po chwili płakac kwękac i marudzić. Lakarki brały ja na dokarmianie i zregoły to pomagało na jakis czas. Po przyjściu do do mu problem sie powtarzał. Karmiłam ja ona juz usypiała ale po odstawieniu od piersi płacz chwile snu znowu płacz itp... Mysleliśmy że ma kolke i boli brzuszek. Ale płacz i marudzenie ustaje po podaniu jej dodatkowego pokarmu. Odciagam pokarm z poersi i karmie butelką bo wtedy wiem ile rzeczywiście zjada. Wszystkie tabelki pokazuja że powinna zjadac około 60 ml . Ona na start doataje juz teraz 60ml potem jeszcze marudzi więc dostaje jeszcze 20 i sie uspokaja i zregoły usypia . CZasami spi długo a czasami budzi sie marudzac po 15 minutach i "dobijamy" ja jescze 10ml. Wsumie w dzien co około 3 godziny bo tyle przesypia zjada około 90 ml. W nocy od trzech dni śpi po 5 godzin. Mam pytanie czy jestem w stanie przekatmic dziecko? I czy ta ilosc która ona zjada jest normalna? zaczynamy sie martwic tym ile ona je w porównaniu do tego co pisza z rubrykach na temat norm karmienia takiego dziecka. prosze o odpowiedź, Pozdrawiam

reklama

madzik1388

Mój Skarb 12.11.08
Miasto
lubelskie
Rozwiązania
0
Dziecko mozna przekarmic, moja mala jak sie urodzila to ciagle wisiala na cycu, i tez sie przekarmialay, i pojawily sie kolki... pediatra powiedziala zeby malej kupic smoczek i ja uczyc ssac, i nawet to pomoglo

elżbieta79

mama Paulinki i Majeczki
Miasto
Białystok
Rozwiązania
0
Moje dziecko też wisiało na cycy non stop, więc tak na prawdę nie wiem ile zjadała. Jeśli Twoja córeczka piła by mleko modyfikowane to łatwo o przekarmienie, a pokarm matki łatwiej się trawi. Poza tym są różne dzieci, niektóre nigdy nie wyjadają "normy", inne wręcz przeciwnie jedzą zdecydowanie więcej. Możesz spróbować ze smoczkiem, bo być może mała ma bardzo silny odruch ssania.

K

kaatia

Gość
hmmm, gdybym miała możliwosć to pozwoliłabym Małej wisiec na cycku ile chce. Kolki też są jak dziecko je bardzo łapczywie np prześpi pore jedzenia i potem wcina jak oszalałe, bardziej bym się obawaiała, że taki maluch spi 5 godzin, ale generalnie gratuluje miłych nocek:)
W dzień się najada, a w nocy odpoczywa, rewelacja:) Smoczek też może pomóc, ale jak masz siłe to daj małej powisieć na cycu... To jest jeszcze nie popsuty mechanizm, zbyt młody by się przejeść:) Moja też miała takie ataki apetytu i nigdy jej nie ograniczałam. Wszystko się unormuje. Tylko niestety trzeba to przetrwać:) A pediatra poleci smoczek dla świętego spokoju.
Oczywiście nie mam nic do smoczków, moje dziecko używa smoczka:) tylko jeśli jest problem z częstym cycaniem to dwać dawać dawać cycać:) To też potrzeba maluszka bycia bliziutko, a ten czas przemija raz dwa, więc korzystaj:)
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez moderatora:

madzik1388

Mój Skarb 12.11.08
Miasto
lubelskie
Rozwiązania
0
U nas pediatra nie dala smoka dla swietego spokoju, bylysmy na prywatnej wizycie i pediatra ja bardzo dokladnie zbadala, i sama powiedziala ze widac ze mala duzo je bo jest duza, i ma bardzo silny odruch ssania, a smoczek pomoze, bo gdy dziecko ssie to wtedy wytwarzaja sie ednorfiny- hormony szczescia i maluch jest zadowolony

K

kaatia

Gość
madzik, sorry, ja nie pisałam o Tobie tylko ogólnie, pewnie masz racje i nie neguje tego, tylko często niestety pediatrzy traktują nas taśmowo, a młode mamy jak przewrażliwione baby które nic nie wiedzą:( i wszystko zwalają na kolki, albo skaze białkową...
Pozdrawiam

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
B Za mały pecherzyk zoltkowy ? Potrzebuję porady 10
S Za mały przyrost beta HCG Ciąża, poród, połóg 16
aniolek254 Za mały pęcherzyk ciążowy Potrzebuję porady 511
Hellheaven1910 Mały przyrost Hcg 6 tydzień Ciąża, poród, połóg 0
Joaszka Za mały zarodek w stosunku do wieku ciąży z om Potrzebuję porady 39
Wiktoria_W Za mały przyrost zarodka? Potrzebuję porady 12
M Mały przyrost bety Potrzebuję porady 1
Tysiek991 Za mały pęcherzyk Graffa Potrzebuję porady 7
Antexi Za mały woreczek zółtkowy, za mała ciąża, plamienue Potrzebuję porady 18
K Mały problem Majowe mamy 2020 1
Q Nie za mały brzuszek ? Przyszłe mamy 10
B Za mały pęcherzyk 7tc Ciąża, poród, połóg 63
B Za mały pęcherzyk 7tc Potrzebuję porady 4
Domka96 Hipotrofia - za mały obwod brzucha Ciąża, poród, połóg 41
M Bardzo mały brzuszek. Końcówka 8 miesiąca Potrzebuję porady 14
C Zbyt mały brzuszek w 30 tc. Potrzebuję porady 5
M Bardzo mały brzuszek w 25 tc Potrzebuję porady 8
M Która z dziewczyn miała mały przyrost Hcg w pierwszych tygodniach ciąży ? Potrzebuję porady 16
J Zbyt mały brzuch początek 8 miesiąca ciąży BB położna radzi mamom 13
P Mały pęcherzyk Potrzebuję porady 13
D Określenie wieku ciąży Potrzebuję porady 13
K 5 tydz 1 dzien pusty, mały pęcherzyk Potrzebuję porady 21
agula26 Za duży pęcherzyk, za mały zarodek i brak serduszka Potrzebuję porady 35
pantera987 Mały przyrost HCG Potrzebuję porady 9
C Mały spadek bety + plamienia Potrzebuję porady 20
J Za mały zarodek brak akcji serduszka Ciąża, poród, połóg 8
J mały obwód głowy płodu Potrzebuję porady 13
S Mały krzykacz Potrzebuję porady 2
R Za mały zarodek w stosunku do wieku ciąży Potrzebuję porady 4
karolyn1987 Bezsenność, a mały smacznie spi Potrzebuję porady 0
A Mały dyskomfort Rozmowy o seksie 3
happymum20 Zbyt mały zarodek Staramy się 5
K Pomocy. 7 tydzien ciazy i mały pecherzyk bez zarodka! Ciąża, poród, połóg 6
A Warsztaty "Nasz mały terrorysta - emocje w świecie dziecka" Ogłoszenia - Dolny Śląsk 0
K za mały pecherzyk ciążowy? Potrzebuję porady 4
G Mały problem z leżeniem. Potrzebuję porady 2
neithpce Nisko osadzone dziecko - 16 tyg - twardnienie i ból brzucha, pleców - mały brzuch :( Ciąża, poród, połóg 3
M Mały głodomorek POMOCY! Noworodek 10
M Mój Mały nie chce pić innych płynów Żywienie 2
mrozik_j mały Franio potrzebuje pomocy - neuroblastomię z przerzutami do kości Możesz pomóc...zobacz 0
Katkax Mały Głodomór ! Żywienie 0
S Mały alrgik . POMOCY!! Żywienie 11
R Mały Pacjent w Centrum Stomatologicznym RODENTIS Ogłoszenia - Warszawa 1
traschka mały alergik Dzieci urodzone w czerwcu 2011 74
G Rośnie mały urwis...? Pomocy! Wychowanie 19
Megi391 Mój Mały odmawia mleka Żywienie 13
MYSZA1504 Ratunku mały cierpi Przedszkolaki 14
Marcelinaa mały OFF ciążowy- poglądy, dyskusje, debaty Dzieci urodzone w sierpniu 2011 172
createdbylove Mały brzuch, niewyczuwalna macica, 4 miesiąc - POMOCY! Ciąża, poród, połóg 12
vampiria za mały brzuch Ciąża, poród, połóg 22