reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mały obwód brzuszka

Dołączył(a)
27 Grudzień 2020
Postów
11
Cześć! Dwa tygodnie temu byłam na połówkowych u jednego lekarza, wszystko wyszło super, przepływy super, wymiary super generalnie Pani doktor stwierdziła ze nie ma się do czego przyczepić. Dzisiaj robiłam połówkowe u swojego lekarza i tu zaczyna się problem, warunki mam wpisane: utrudnione. Stwierdził ze mam zła przeziernosc tkanek i nie chodzi o tłuszczyk na brzuchu bo przychodzą kobiety dwa razy większe i wszystko pięknie widać. Wiekszość narządów udało się zbadać, oprócz serca przez złe ułożenie dziecka (zbadał je ale nie na tyle dokładnie żeby wpisać w protokół), jednak serce bardzo dokładnie było sprawdzane na poprzednich połówkowych, natomiast co mnie martwi to AC (obwód brzucha) który wyszedł 2 tygodnie mniejszy od wieku ciąży, a co lepsze wyszedł mniejszy niż dwa tygodnie temu na poprzednich połówkowych. Waga wzrosła z 327g na 399g. Czy to możliwe ze obwód się zmniejszył mimo ze waga poszła w górę ?
 
reklama
Do do pomiarów dzieciaczka nie pomogę niestety.
Ale jeśli chodzi o samo badanie mam podobnie ze względu na echogenicznosc tkanek właśnie. Jestem dość szczupla i u tez był problem. Nie wiem czy smarowalas czymś brzuch ale polecam nie smarować, o wiele lepiej wychodzi usg :)
 
Jeśli się bardzo niepokoisz, umów się gdzieś prywatnie na USG kontrolne.
Natomiast pomiary potrafią bardzo często być "fałszywe", bo wystarczy, że dziecko drgnie podczas badania i już wartości w cały świat.
Lekarze często nie potrafią oszacować nawet zbliżonej wagi dziecka, a co dopiero je dokładnie pomierzyć :)
 
Do do pomiarów dzieciaczka nie pomogę niestety.
Ale jeśli chodzi o samo badanie mam podobnie ze względu na echogenicznosc tkanek właśnie. Jestem dość szczupla i u tez był problem. Nie wiem czy smarowalas czymś brzuch ale polecam nie smarować, o wiele lepiej wychodzi usg :)
Nie smarowałam niczym :)
 
Jeśli się bardzo niepokoisz, umów się gdzieś prywatnie na USG kontrolne.
Natomiast pomiary potrafią bardzo często być "fałszywe", bo wystarczy, że dziecko drgnie podczas badania i już wartości w cały świat.
Lekarze często nie potrafią oszacować nawet zbliżonej wagi dziecka, a co dopiero je dokładnie pomierzyć :)
Za tydzień idę do niego ponownie wiec poproszę o wymierzenie jeszcze raz :)
 
Pomiary często różnie wychodzą na usg. To nie jest aż tak co do milimetra dokładne sama się o tym przekonałam. Nie raz mi wychodziło, że córka zmalała na usg. Każdy pomiar może wyjść różnie - wystraczy, że lekarz inaczej zaznaczy kursorem i już inaczej wyjdzie. Szczególnie takie różne pomiary wychodzą jak często się je robi, sama coś o tym wiem. A tak na marginesie to plus minus dwa tygodnie to norma. W ciąży miałam rozpoznaną hipotrofię i jak były różnice 2 tygodnie to nikt problemów nie robił bo to jeszcze norma.
 
Pomiary często różnie wychodzą na usg. To nie jest aż tak co do milimetra dokładne sama się o tym przekonałam. Nie raz mi wychodziło, że córka zmalała na usg. Każdy pomiar może wyjść różnie - wystraczy, że lekarz inaczej zaznaczy kursorem i już inaczej wyjdzie. Szczególnie takie różne pomiary wychodzą jak często się je robi, sama coś o tym wiem. A tak na marginesie to plus minus dwa tygodnie to norma. W ciąży miałam rozpoznaną hipotrofię i jak były różnice 2 tygodnie to nikt problemów nie robił bo to jeszcze norma.
Uff dzięki, trochę mi ulżyło.. za tydzień poproszę o zmierzenie jeszcze raz :)
 
Z doświadczenia wiem że nie powinno się chodzić do różnych gin i porównywać wyniki. Nie martw się takie różnice są normalne.
 
U mnie też tak było że dwóch różnych lekarzy dwa zupełnie inne pomiary. Różnica pół kilo. Obwód brzuszka był mniejszy o 2 tygodnie ale najwazniejsze jest to żeby dziecko przybierało na wadze tyle ile powinno w ciagu nastepnych tygodni. Mój synek urodzil sie po prostu szczuplutki a hipotrofii nie bylo. Myślę że warto za tydzień powtorzyć usg by sprawdzić przyrost. No i najważniejsze- co na to lekarz powiedział?
 
reklama
U mnie też tak było że dwóch różnych lekarzy dwa zupełnie inne pomiary. Różnica pół kilo. Obwód brzuszka był mniejszy o 2 tygodnie ale najwazniejsze jest to żeby dziecko przybierało na wadze tyle ile powinno w ciagu nastepnych tygodni. Mój synek urodzil sie po prostu szczuplutki a hipotrofii nie bylo. Myślę że warto za tydzień powtorzyć usg by sprawdzić przyrost. No i najważniejsze- co na to lekarz powiedział?
Lekarz powiedział ze nie widzi żadnych nieprawidłowości...
 
Do góry