reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama 3 latka i przedszkole

U

uzytkownik82883

Gość
Witam serdecznie, Jestem mamą 3 latka z Poznania
usmiech.gif
Postanowiłam posłać moją pociechę do Przedszkola od tego roku. Czy ktoś może polecić jakieś prywatne przedszkole?
usmiech.gif
Dzielnica Poznania nie ma najmniejszego znaczenia. Zależy mi, żeby przedszkole było innowacyjne, miało bogatą ofertę zajęć dodatkowych
usmiech.gif
Dziękuję za pomoc!
usmiech.gif
Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi doświadczeniami!
 
reklama
Zapisy do przedszkoli były w marcu/kwietniu, więc chyba trochę za późno, nawet na prywatne przedszkole. Tak jak przedmówczyni pisze, najpierw trzeba by podzwonić czy gdziekolwiek jest miejsce.
 
Jeśli już, to poszukaj przedszkola niepublicznego (a nie prywatnego). W odróżnieniu od prywatnego podlega ono bowiem pod kuratorium i musi spełnić szereg innych norm.
 
Ja bym bardziej zwróciła uwagę czy przedszkole samo w sobie jest bezpieczne (np. czy ktoś obcy może wejść) i na ile kontaktowa jest dyrekcja oraz nauczycielki. Same "bajery" nie czynią przedszkola idealnym.
Warto dopytać np. z jakich podręczników dzieci korzystają i czy np. język angielski prowadzi osoba po anglistyce (a nie pani która trochę go umie).
Co do płatności - a nie lepiej z góry wiedzieć za co będziesz i ile płacić? Po co Ci takie zestawienia w internecie?
 
A myślisz, że aplikacja w telefonie nie potrzebuje dostępu do internetu? ;-)

Ja nie podważam kompetencji przedszkola. Tylko większość wymienionych przez Ciebie udogodnień jest standardem w prywatnych przedszkolach.

A - i jeszcze jedno - chociażby to, że są tam jeszcze miejsca, to nie najlepiej jednak świadczy o takim przedszkolu.
 
No to życzę Wam, by było tak jak piszesz. To nie pozostaje nic innego jak szykować wyprawkę.
Udanej przygody przedszkolnej!

PS. Nie trafia do mnie argument z aplikacją pod ręką, bo jest na telefon. Równie dobrze możesz przecież czytać to forum z aplikacji jak i "normalnie" korzystając z internetu w telefonie poprzez przeglądarkę. Ja tam bym nie chciała, by przedszkole udostępniało takie rzeczy w internecie ;-)
 
Co to znaczy, że jest zgodna z RODO? Zatem wytłumaczę - RODO mówi, że w razie kontroli przedszkole musi udowodnić, że zabezpiecza odpowiednio dane. Także dopóki kontroli nie było, to nie można powiedzieć, że jest zgodne z RODO ;-)
 
reklama
Bo sama się RODO zajmuję i też mam kontakt z tymi specjalistami, którzy swoją drogą mają z tego niezły biznes.
Jeśli Tobie rozwiązanie pasuje, to mi nic do tego. Mi wystarcza, że informacje o imprezach/wycieczkach przedszkole zamieszcza na swojej stronie internetowej. Do tego bardzo mi się nie podoba jak zdjęcia są wrzucane na fb.
 
Do góry