reklama

Mamo, ja nie chcę pić!

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez JoannaK, 1 Marzec 2008.

1. JoannaK

JoannaK Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam wszystkich. To mój debiut na forum więc proszę o wyrozumiałość.:-)
    Jestem szczęśliwą mamą 13-miesięcznej Zosi. Jest cudowna, ale jak pewnie dużo dzieci ma kłopoty z jedzeniem i na dodatek z piciem. To pierwsze to jeszcze jakoś idzie choć entuzjastą kaszek, słoiczków i wszytskiego innego to ona nie jest. Niestety dodatkowo nie chce pić niczego poza moim mlekiem. A ponieważ ja pracuję to mała dostaje cycusia tylko 2 razu w ciągu dnia, na wieczór i ostatnio znowu w nocy - jest mocno przeziębiona i bałam się że się odwodni. Nawet podszac gorączki nie wzięła do ust ani kropli innego płynu. Poradźcie co mam robić???? :-(Pediatra twierdzi że dzieci karmione piersią tak mają, no ale przecieź jej nie odstawię z tego powodu.
    Pić z kubeczka lub niekapka umie, bo kilka razu wcześniej próbowałą ale zawsze tylko po łyku.
    Pozdrawiam, JoannaK

2. Gabi

Gabi maj'05 kwiecień '09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Joasiu,widocznie tyle płynów jej wystarcza.Mój też nie chciał pić,jak go karmiłam (karmiłam 13,5 miesiąca),właściwie nic więcej nie pił,najwyżej łyka.Teraz pije, jeść nie chce nadal.:baffled:Jeśli mała nie ma objawów odwodnienia,to się nie martw,oprócz mleczka to w jedzeniu też jest woda.Pozdrawiam.

3. reklama
  4. BlueBay

BlueBay Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A co jej dajesz pić? Próbowałaś różnych rzeczy? A moze ona nie chce pić z butelki ani niekapka tylko z normalnego kubka? Nalej jej do plastikowego kubeczka zwykłego bobofruta i popróbuj, może w tym leży problem. Pozdrawiam

5. mamoośka

mamoośka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wiesz może woda zawarta w pokarmach i twoim mleku w zupełności jej wystarcza,Moja córcia ma 2 i pół roczku i nigdy nie była karmiona piersią i powiem ci też niewiele pije.

6. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój synuś był na cycu półtora roku i kiedy karmiłam go piersią, też nie bardzo miał ochotę na inne picie. Zaczęłam od tego, że odciągałam trochę mleka z piersi i dawałam mu w niekapku, żeby załapał, jak się pije z kubka. Potem przyszło gorące lato i na spacerki zabierałam w tymże niekapku wodę. Popijał po łyku, też niewiele, ale z czasem pił coraz więcej. A jeśli chodzi o soczki na przykład, to na początku podawałam je łyżeczką, a jak zauważyłam, że chętnie pije bobofruty, to lałam do kubka. Ale i tak, dopóki nie odstawiłam go od piersi, to pił minimalne ilości. Po odstawieniu nie było z tym problemu. Nie martw się, jeśli Twoje dziecko próbuje choć po łyczku wody z kubka, to nie jest źle, gdyby faktycznie bardzo chciało jej się pić, to piłaby tej wody więcej. Podawaj konsekwentnie wodę z kubka, żeby "nie zapomniała", że takie napoje też istnieją. Ale nie martw się, jeśli nie wypije dużo. Dziewczyny słusznie piszą, przecież woda jest też zawarta w pokarmach i w twoim mleku....

pozdrawiam
    nikita

Poleć forum