reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamo, mogę SOCZKU?

Dlaczego powinno się późno wprowadzać soki? Ja zaczełam rozszerzanie diety własnie od soczku jabłkowego. Zosia ma teraz 9 miesięcy, uwielbia owoce, ale z wielkim smakiem zajada też zupki i dania z mięsem i warzywami. Pije bobofruty, ale nie gardzi też wodą. Myślę, że maluszkowi, który dopiero zaczyna jeść rzeczy inne niz mleczko mamy najłatwiej zaakceptować na początek taki własnie soczek, pod warunkiem,ze nie jest zbyt kwaśny.
 
reklama
Hej dawno mnei tu nie bylo moje dzieci (Nina i Wiktoria) są bardzo już grzeczne.I mam pytanie moje dzieci mają tak: nina zaczela drugi rok a Wiktoria ma 2 latka.I mam pytanie staram sie dobrze odżywiac moje dzieci i tak robie,ale mam pytanie moje dzieci powiedzialy mi,że chcialyby pic jakieś fajne soczki wiadomo,że cwześniej też piły,ale jakie sa najlepsze w ich przedziale wiekowym?
 
ja kupuje mojemu synkowi soczki leonki ale te w kartoniku poniewaz sa slodzone jedynie miodem bez zadnych konserwantow..
 
Zgadzam się z BlueBay. Ja też rozszerzyłam dietę Natalki właśnie od soczków. Mała musi pić bebilon pepti i lekarz mówił, iż lepiej dawać mniej mleka na rzecz nowych produktów, bo jak się za późno wprowadzi, to mogą już wcale nie smakować, a poza tym Natalce mleko nie za bardzo odpowiada, a inne rzeczy wcina bez problemu. Wiem, że jest problem dotyczący odpowi9edniej ilości wapnia, ale dr mówił, iż 2x mleko po ok. 200ml wystarcza w tym okresie, co jest teraz Nata (9 m-cy). Poza tym, ja soczek nadal rozcięczam wodą, żeby taki słodki nie był i podaję jednorazowo, a nie do ciągłego popijania (jak ma pragnienie, daję wodę), bo słyszałam, że od tego można dostać próchnicy butelkowej. Myślę, że soczki nie są aż tak złe. Te robione samodzielnie mają wiele witamin, a te kupne też muszą przecież jakieś normy spełniać, więc aż tak źle chyba nie jest.
 
Witam ja pierwszy soczek jablkowy podalam synkowi jak skonczyl 4 miesiace.Pije soczki do dzisiaj i to rozne z bobowity lub gerbera.:tak:
 
Zastanawiam się czy mogę podawać 8 miesięcznemu dziecku soczki w kartonikach?? Jesli tak to jakie powinnam wybierać, a jeśli nie to czym najlepiej je zastapić??
 
Z tego co jest mi wiadomo to soczki w kartonikach mozna podawac dzieciom po ukonczeniu 3 lat a do 3 roku zycia mozna soczki dla niemowlat np bobofruty itp. Można herbatki np herbapolu. Nie powinno sie dawac soczkow w katonikach niemowletom.
 
A jeśli soczek ma dokladnie taki sam smak jak produkty dla niemowlat? No bobofruty?? Pytam bo spotkalam sie z tym za granica i mysle ze soczek w kartoniku jest znacznie wygodniejszy dla dziecka niz zakrecana butelka...
 
produkty dla niemowlat posiadaja informacje : Produkt specjalnego przeznaczenia zywieniowego.
I te produkty mozna podawac niemowletą. Soki typy kubus sa dla znacznie starszych dzieci i tez nie powinny byc pite w duzych ilosciach ze wzgledu na to ze sa dosladzane. Juz lepszy jest swierzy sok zrobiony wlasnorecznie w domu lub owoc
 
reklama
Co wiec powinnien zawierać taki sok zeby przeznaczony był dla takiego maluszka? Jaki to powinien być smak żeby dziecko moglo spokojnie go pića ja zebym nie martwiła się ze robi mu "śmietnik" w brzuszku??
 
Do góry