reklama

Mamo, mogę SOCZKU?

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez mala-gorzatka28, 1 Grudzień 2007.

1. mala-gorzatka28

mala-gorzatka28 Fanka BB :)

Powiedzcie mi od kiedy moge zaczac podawac soczek jablkowy malutkiej ?? Troszke jestem zdezorientowana bo raz czytam ze juz OD 4 miesiaca a gdzie indziej pisza ze od 5 m-ca.... no i nie wiem !

2. Marta1981

Marta1981 Rodzyneczka

Ja swojemu dawałam przed 3 m-cem i jabłuszko bo miał zaparcia(ile czpoków można dawac),tylko rozcieńczałam pół na pół z wodą.Tak więc spokojnie możesz podawac tylko taki przecierowy,bo te klarowne to uzyskują w taki sposób że strach pisac (coś sypią i sok sam się klaruje).:-)

3. reklama
  4. tulipanek

tulipanek Fanka BB :)

Moim zdaniem zbyt wczesne podawanie sokow,zupek ect. jest niekorzystne.Nie wiem dlaczego wszystkim tak spieszno:confused:3 miesieczny zoladeczek jest jeszcze bardzo niedojrzaly a owoce fermentuja w nim i ogolnie jest tam rewolucja.Pytam po co?Jeszcze masz czas,jeszcze zdazysz sie nadawac wszystkiego.

5. ana79

ana79 mamuśka ....

witajcie, mój mały tez miał zaparcia , nie wypróżniaj się przez 4 dni nawet, karmiłam piersią i lekarz twierdził ,że to sie zdarza, też byłam przerażona stosowaniem czopków, ale nie przeczekałam , nie można za wcześnie podawać niektórych produktów , bo organizm dzidzi nie jest przygotowany na ich przerabianie .
    dziecko ukończy 4 misiące można stopniowo wprowadzić:jabłka, jagody, porzeczki,a z warzyw: marchewka, ziemniak , dynia, pietruszka , por

6. beatman

beatman Zaciekawiona BB

Otóż to, nie spieszmy się z wdrażaniem nowych produktów. To są małe żołądeczki, które dopiero zaczynają funkcjonować. Z sokami naturalnymi trzeba ostrożnie, najlepiej podawać rozcieńczone wodą - ale te robione samemu, :)

7. majandra

majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

Moj synek skonczyl 4 miesiace. Czy musze podawac mu soki? Wolalabym tego jeszcze nie robic,gdyz nie chce,zeby przyzwyczail sie do slodkiego smaku. Od kiedy musze (jesli w ogole trzeba) podawac soczki?

8. katrinm5

katrinm5 Fan(ka)

majandra ja swojemu Grzesiowi zaczęłam podawać jak skończył 4 miesiace.Po wizycie u pani doktor,powiedziała tez ze mogę już zupki wprowadzać,A byś miała pewność najlepiej skonsultuj sie z lekarzem

9. kachasek

kachasek matka-wariatka :)

mala-gorzatka jeśli karmisz piersią to nie spiesz się za bardzo, po co? ja podałam MIśkowi po raz pierwszy po skończonym 4 m-cu, ale nie smakował mu za bardzo, więc odczekałam i nie wiem dokładnie od kiedy dostaje soczki. zaczęliśmy od zupek (po konsultacji z pediatrą) właśnie po skończeniu 4 m-cy - karmię piersią. soczków ogólnie daję mało i zawsze z wodą.
    z resztą czytałam, że specjaliści od żywienia odradzają soki ze wzgl na kaloryczność i obniżanie apetytu.

majandra nie musisz i nie trzeba (zauważ, że w schematach żywienia soki są dość późno). ja zrobiłam błąd, że podawałam Michałowi herbatki (a jak miał 3 m-ce chętnie pił wodę - sprawdzone w długiej podróży samochodem w upale; niestety pierś mu nie wystarczała) i teraz się krzywi jak mu daję samą wodę, ale walczymy;-) codziennie trochę po obiadku i może uda mi się przekonać synka do picia wody

10. reklama
  11. Dorin

Dorin mama maj 05/sierpień 07 Wrześniowe mamy'07

Ja Nicolce zaczęłam dawać soczki jak skończyla 6 m-cy - karmiłam caly czas piersią. Teraz z Kacperkiem tak samo zrobię. Tutejsi lekarze nie każą wprowadzac soczkow czy zupek zanim dziecko nie skonczy 6 m-cy i to bez względu na to czy jest karmione piersią czy mlekiem modyfikowanym.

12. Michaga

Michaga Mamcia majowej Michalinki

Ja rowniez karmilam tylko piersia do zakonczenia szostego miesiaca. Pozniej zaczelam "skrobac" jablko lyzeczka i podawac Michasi. Przeszlam do gruszki a pozniej oba owoce razem ucieralam i z polowy robilam sok, ktory lyzeczka podawalam niuni. Reszte mieszalam z kleikiem ryzowym i podawalam na sniadanko.
    Jesli moge zasugerowac...Malagorzatka, nie dawaj dzidzi soczkow jeszcze-system trawienny jest jeszcze bardzo delikatny i moze nie byc zadowolony z soczkow. Cycus jest idealny dla tak malego bobaska!
    Pozdrawiam

Poleć forum