reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamo, mogę SOCZKU?

mala-gorzatka28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2007
Postów
1 927
Powiedzcie mi od kiedy moge zaczac podawac soczek jablkowy malutkiej ?? Troszke jestem zdezorientowana bo raz czytam ze juz OD 4 miesiaca a gdzie indziej pisza ze od 5 m-ca.... no i nie wiem !
 
reklama
Ja swojemu dawałam przed 3 m-cem i jabłuszko bo miał zaparcia(ile czpoków można dawac),tylko rozcieńczałam pół na pół z wodą.Tak więc spokojnie możesz podawac tylko taki przecierowy,bo te klarowne to uzyskują w taki sposób że strach pisac (coś sypią i sok sam się klaruje).:-)
 
Moim zdaniem zbyt wczesne podawanie sokow,zupek ect. jest niekorzystne.Nie wiem dlaczego wszystkim tak spieszno:confused:3 miesieczny zoladeczek jest jeszcze bardzo niedojrzaly a owoce fermentuja w nim i ogolnie jest tam rewolucja.Pytam po co?Jeszcze masz czas,jeszcze zdazysz sie nadawac wszystkiego.
 
witajcie, mój mały tez miał zaparcia , nie wypróżniaj się przez 4 dni nawet, karmiłam piersią i lekarz twierdził ,że to sie zdarza, też byłam przerażona stosowaniem czopków, ale nie przeczekałam , nie można za wcześnie podawać niektórych produktów , bo organizm dzidzi nie jest przygotowany na ich przerabianie .
dziecko ukończy 4 misiące można stopniowo wprowadzić:jabłka, jagody, porzeczki,a z warzyw: marchewka, ziemniak , dynia, pietruszka , por
 
Otóż to, nie spieszmy się z wdrażaniem nowych produktów. To są małe żołądeczki, które dopiero zaczynają funkcjonować. Z sokami naturalnymi trzeba ostrożnie, najlepiej podawać rozcieńczone wodą - ale te robione samemu, :)
 
Moj synek skonczyl 4 miesiace. Czy musze podawac mu soki? Wolalabym tego jeszcze nie robic,gdyz nie chce,zeby przyzwyczail sie do slodkiego smaku. Od kiedy musze (jesli w ogole trzeba) podawac soczki?
 
majandra ja swojemu Grzesiowi zaczęłam podawać jak skończył 4 miesiace.Po wizycie u pani doktor,powiedziała tez ze mogę już zupki wprowadzać,A byś miała pewność najlepiej skonsultuj sie z lekarzem
 
mala-gorzatka jeśli karmisz piersią to nie spiesz się za bardzo, po co? ja podałam MIśkowi po raz pierwszy po skończonym 4 m-cu, ale nie smakował mu za bardzo, więc odczekałam i nie wiem dokładnie od kiedy dostaje soczki. zaczęliśmy od zupek (po konsultacji z pediatrą) właśnie po skończeniu 4 m-cy - karmię piersią. soczków ogólnie daję mało i zawsze z wodą.
z resztą czytałam, że specjaliści od żywienia odradzają soki ze wzgl na kaloryczność i obniżanie apetytu.

majandra nie musisz i nie trzeba (zauważ, że w schematach żywienia soki są dość późno). ja zrobiłam błąd, że podawałam Michałowi herbatki (a jak miał 3 m-ce chętnie pił wodę - sprawdzone w długiej podróży samochodem w upale; niestety pierś mu nie wystarczała) i teraz się krzywi jak mu daję samą wodę, ale walczymy;-) codziennie trochę po obiadku i może uda mi się przekonać synka do picia wody
 
Ja Nicolce zaczęłam dawać soczki jak skończyla 6 m-cy - karmiłam caly czas piersią. Teraz z Kacperkiem tak samo zrobię. Tutejsi lekarze nie każą wprowadzac soczkow czy zupek zanim dziecko nie skonczy 6 m-cy i to bez względu na to czy jest karmione piersią czy mlekiem modyfikowanym.
 
reklama
Ja rowniez karmilam tylko piersia do zakonczenia szostego miesiaca. Pozniej zaczelam "skrobac" jablko lyzeczka i podawac Michasi. Przeszlam do gruszki a pozniej oba owoce razem ucieralam i z polowy robilam sok, ktory lyzeczka podawalam niuni. Reszte mieszalam z kleikiem ryzowym i podawalam na sniadanko.
Jesli moge zasugerowac...Malagorzatka, nie dawaj dzidzi soczkow jeszcze-system trawienny jest jeszcze bardzo delikatny i moze nie byc zadowolony z soczkow. Cycus jest idealny dla tak malego bobaska!
Pozdrawiam
 
Do góry