reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie Lipcowe gotują:)

reklama

Fasolka po bretońsku:


Fasolę Jasia płuczemy (ja kupiłam opakowanie Jasia karłowatego z KUPCA) i zalewamy wodą (tak, żeby przykryła porządnie fasolę, bo będzie puchnąć). Zostawiamy na noc.
Następnego dnia, fasolę wstawiamy z tą wodą na ogień i gotujemy aż zmięknie (ok1h-1,5h). W tym czasie kroimy kiełbasę (jakąś dobrą do smażenia, ja miałam toruńską) w plasterki i na cztery, kroimy cebulę (sporą, albo i dwie nawet) i smażymy z kiełbasą dosyć długo. Jak fasola zmięknie wrzucamy do niej kiełbasę z cebulką i gotujemy dalej, jeśli wody pozostało zbyt dużo na sos, to trochę odlewamy. Przyprawiamy solą, pieprzem i majerankiem, wsypujemy trochę czosnku i papryki. Dodajemy koncentratu pomidorowego, ale z umiarem, co chwila próbując (ja miałam z lidla taki w kartonie, jest całkiem duży i sporo mi zostało). Robimy zasmażkę z mąki i wrzucamy do przyprawionej już fasolki, mieszamy i cieszymy się pyszną fasolką:tak: Podawać z pieczywem. Ja jeszcze dodałam przy smażeniu trochę pieczarek, myślę, że i papryka by jej nie zaszkodziła;-)

A jak się robi zasmażkę? :zawstydzona/y:
 
Rozgrzewasz tłuszcz - olej, oliwę albo masło - i rzucasz na niego mąkę i zasmażasz ją (musi się lekko zrumienić, ale nie przypalić) ;-)
 
Sałatka dobra na przeziębienie :-D

1 opakowanie tortellini lub uszek - ugotować
1 puszka kukurydzy
1 papryka czerwona surowa pokrojona w kostkę
20 dkg sera żółtego pokrojone w kostkę lub paseczki-zapałki
2-3 ząbki czosnku (ja w porywach dodaję 4 ząbki :D )
pieprz, sól (lub vegeta zamiast soli)
ketchup + majonez

Z ketchupu i majonezu zrobić sosik i dodać do reszty składników. Na koniec dodać przeciśnięty przez praskę czosnek. I zajadać :-) Pyyychotka :-)
 
pierś z kurczaka pod pierzynką

piersi pokroić na kotlety, przyprawić czym tam kto chce (ja idę na łatwiznę i osypuję przyprawą do kurczaka lub gyrosa), na patelni zeszklić cebulkę pokrojoną w kostkę. piersi układamy na blasze, posypujemy cebulką, na to łyżeczka majonezu i kawałek sera żółtego i do piekarnika na około 20-30min.
wersja dla "ubogich": piersi przyprawione trzeba posmarować dokładnie majonezem i zapiec, też pyszne :p
 
Śliwki uwielbiam wyłącznie na surowo. Pozostałe odrzucają mnie na kilometr. Ostatnio kupiłam mojemu M. kwas, którego jeszcze nigdy nie próbował. Ja znam ten specyfik z moich wschodnich wojaży ale dla niego to zupełna nowinka. I trafiłam na śliwkowy, muszę przyznać że pozytywnie mnie zaskoczył! Ale na zimno. Dziwny smak ale ciekawy... może to przez ciążę?

Wczoraj na obiad mieliśmy bigos :) mniam
 
reklama
Śliwki uwielbiam wyłącznie na surowo. Pozostałe odrzucają mnie na kilometr. Ostatnio kupiłam mojemu M. kwas, którego jeszcze nigdy nie próbował. Ja znam ten specyfik z moich wschodnich wojaży ale dla niego to zupełna nowinka. I trafiłam na śliwkowy, muszę przyznać że pozytywnie mnie zaskoczył! Ale na zimno. Dziwny smak ale ciekawy... może to przez ciążę?

Wczoraj na obiad mieliśmy bigos :) mniam
Aż muszę zapytać, a były w tym bigosie śliwki? ;-):-D
 
Do góry