reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

Myszatka pisze:
phantas pisze:
Do tego mówisz, że co ona tu robi? przecież w końcu jest to forum dla matek. Dlaczego więc miałaby być gdzie indziej?

A to anus jest w ciąży???
Nic nie pisała o tym więc skąd wiesz?

o cholera, ja myslałam że to suwaczek jej fasolki - teraz dopiero zobaczyłam że to suwak jej urodzin (raczej był urodzin bo teraz jest rocznicowy) :-[ :-[ :-[ :-[ :-[  - no to teraz przyznam Ci rację mówiąc że nie wiem co robi na tym forum bo tak szczerze mówiąc to forum jest nudne dla kogoś kto nie ma, nie spodziewa, lub nie stara się o dzidziusia (tak mi się przynajmniej wydaje). No ale skoro jest jej tu z nami dobrze i bierze udział w dyskusjach to czemu ma jej nie być? Jak zajdzie w ciążę bedzie wiedziała czego się spodziewać więc chyba coś dobrego wyniesie z bb  ;D

Jak po wigilii?? Ja na szczęście się nie obżarłam  ;D ;D ;D u mojej mamy wypiłam grzybową (bo makaron zostawiłam) zjadłam rybkę po grecku i grzybka smażonego. U babci T  zjadłam po łyżeczce makiełek, fasoli i kapustki. Wszystko to popiłam dwoma lampkami białego wina.
Dzisiaj na szczęście nigdzie nie idziemy więc możemy spokojnie poleniuchować  ;D
No i Oliwcia wczoraj kąpana nie była bo wróciliśmy o 23.30 więc nie będę jej budziła bo mam taki kaprys. Ale dziś już dupka umyta (pod kranem)  ;D
A co do mycia główki to myję różnie, jeśli się spoci w czapie to myję, a jeśli nie to i tak myje co dwa dni. Jak była młodsza to myłam codziennie ale stwierdziłam że nie ma sensu. No tylko ona ma jeszcze puszek na głowie (mój mały łysolek).


Agawa pisze:
Jest taki dzień tylko jeden raz do roku
Jest taki dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.
Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy
Jest taki dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem,
Dzień, zwykły dzień, dziś nam rok go składa w darze.

Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia.

A gdy wszyscy usną wreszcie
Noc igliwia zapach niesie.

arbo0003.gif


Agawa z Rodzinką

bardzo ładny wierszyk
 
reklama
a ja zrobiłam sobie usg genetyczne bo chciałam zobaczyć czy moja dzidzia bedzie zdrowa, czy dobrze się rozwija i czy będę miała syna czy córę, no i po to by przez 40 minut popatrzeć na moje cudo i mieć to wszystko nagrane. ;D ;D ;D Zrobiłam je w 16 tc, a drugie genetyczne miałam juz robione w ICZMP w 31tc bo podejrzewali hypotrofię płodu. Na szczęście wszystko było dobrze ;D
 
phantas to Czerwone gitary... ;D Stare ale bardzo na czasie...
Objedzona po uszy jestem... Wczoraj sie z fotela podnieść nie mogłam! Kto wpadł na pomysł, żeby mnie tam posadzić??? ;D Chyba tak się objadłam, że dzidzia nie miała się jak ruszać, bo w nocy mi pospać dała! A dziś jak ciasta pojadłam to szalało Maleństwo!!!
W środę USG to się dowiem ile "potworek" waży.
 
Cytuj z: Agawa 24 Gru 2005, 15:25:39
Jest taki dzień tylko jeden raz do roku
Jest taki dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.
Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy
Jest taki dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem,
Dzień, zwykły dzień, dziś nam rok go składa w darze.

Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia.

A gdy wszyscy usną wreszcie
Noc igliwia zapach niesie.


Agawa z Rodzinką


bardzo ładny wierszyk
No... tym bardziej, że napisał go Krajewski :)

Nasza Wigilia była bardzo ciepła, uroczysta i rozśpiewana kolędami :) Spedziliśmy ją u moich rodziców w Piotrkowie.. niestety mój mąż się rozchorował i dwa kolejne dni Świąt spędził w łóżku z gorączką :( Niefajnie :(

Pozdrawiam Wszystkie Łodzianki!
 
Witajcie :)
My calusieńkie święta się gościliśmy.
Wiglie najpierw speędzaliśmy najpierw u moich rodziców, a później z teściami.
Oczywiście był Mikołaj, Kamilek spiewała Mikołajowi swoja ulubioną piosenkę, czyli STO LAT ;D.
A później kiedy MIKołaj rozdał juz wszystkie prezenty, spytał go czy jeszcze mu coś dla niego ma, czy to juz jest wszystko ;).
Oskarek miał ochotę zdemaskować MIkołaja i zdjąc mu brodę, ale mu się nie udało, bo wujek zrobił mu zdjęcie z Mikołajem, a on biedaczek bardzo się wystraszył, chyba lampa za mocno błysnęła.
kamilek biedny nie mól rozstać się z prezentami i ciężko było mu się położyć spać, w końcu usnął o 1.30 :).
W pierwszy dzień swiąt buliśmy zaproszeni do męża siostry na obiad, no icały dzień zleciał przy stole.
Natomiast w drugi dxzień swiat, my mieliśmy gosci, męza siostra z mężem i synkiem (4,5 roku) i dziadek mojego.
Dzisiaj sie relaksuję na bb.

Ja też nie kąpie chłopców codziennie.Tak co drugi dzień, lub co dwa dni.No chyba, że latem kiedy jest gorąco, to wtedy owszem, sa kąpani codziennie.

 
Hej Mamuśki :)

Może "połączymy siły" ? ;D Mamy w tej chwili na BB 2 fora łódzkie.. tutaj i tutaj:
https://www.babyboom.pl/forum/index.php/topic,4182.0.html

Proponuję pisać w tym wątku ze względu na trafniejsze jego umiejscowienie a z "To my :-)" przenieść posty.. co Wy na to?

kara1980,

Hipotrofia płodu (krótko mówiąc) to zahamowanie wzrostu płodu. Może się to zdarzyć kiedy matka jest obciążona genetyczne właśnie, cierpi na choroby niewydolności naczyniowej, ma gestozę, niewydolność łożyska.. Ja jestem mamą wcześniaczki więc leżałam na sali w kobietami, których dotyczył ten problem właśnie - najczęściej ich ciąża musiała się zakończyć wcześniejszym porodem.
 
czesc
ulik juz pewnie na zasniezonym stoku! ale ci zazdroszcze :)
anetas - fajnie, ze juz jestes. to kiedy spotkanie?
a my kupilismy sobie mebelki do pokoju - tanie i ladne, nie zadna elegancja francja, ale prosciutkie i mile. i tanie. bardzo tanie. sama jestem zdziwiona. a jutro idziemy kupic jeszcze kanape :) pomaranczowo-zielona. za 650 zl, taniocha, nie? a nie wiecie gdzie mozna tanio zamowic na wymiar szafki do kuchni? tanio, tzn. do 1000zl?
swiata minely spokojnie - w niedziele tytus zostal wreszcie ochrzczony i wszystko poszlo jak z platka.
kurka, wodna, mam tylko jeden problem z tito. otoz jak zasnie i przeloze go do lozeczka, to natychmiast zaczyna plakac, tzn. spi 3 min i sie budzi i drze. idzei mu zab, wiec myslalam, ze to dlatego, ale, dziwna sprawa, jak go poloze na naszym lozku, to spi spokojnie. tylko sie go boje tak zostawiac, zeby nie spadl. slyszalam, ze dzieci na pewnym etapie przezywaja lek przed lozeczkiem, wiecie cos o tym???
 
reklama
Marianeczka to pochwal się gdzie takie tanie! Ja mam w najbliższych planach szafę i komodę na ciuszki malucha. ;D
A jak Tytusek ochrzczony to myślałam, że grzeczniejszy a tu takie "numery"! Moja bratowa ma ten sam problem prawie od początku z Maksem. Maks ma już dwa lata i dwa miesiące i bjak się budzi w łóżeczku to chce do mamy. Tam usypia a jak go przeniosą to się budzi.
Poszukaj we wcześniejszych wypowiedziach tam chyba któraś z Dziewczyn podała link do strony z książką zaklinaczki dzieci. Kiedyś też widziałam serial w telewizji o angielskiej zaklinaczce i jedna z mam miała taki sam problem. Rozwiązanie jest proste, ale nieco żmudne. Trzeba po prostu za każdym razem dziecko uspokoić i spowrotem odłożyć do łóżeczka. Nie wiem na ile to się sprawdza i zdaję sobie sprawę, że to nie będzie dla Ciebie przyjemne ale może watro spróbować? Tylko nie gwarantuję efektów, bo to tylko teoria mimo, że tak prosto wygląda!
Pozdrawiam!
 
Do góry