reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

ja na szybko bo mały zasypia. NIe wiem jak Wy to robicie, że macie czas na pisanie. Z dwójką, całym domem, obiadem, i zabawami ze starszą nie mam czasu kompletnie na czytanie i pisanie. Zwykle 5 minut musi starczyć ;)

Na dłużej zasiąde pewnie wieczorem. Więc teraz i moje 5 groszy.

Na pupę odparzoną sprawdza się u nas bepanthen lub krochmal. Ale bepanthen jest de best u nas. Tormentiolu w życiu dziecku bym nie dała z uwagi na kwas borowy. (https://www.babyboom.pl/forum/dzieci-urodzone-w-marcu-2006r-f78/kwas-borowy-tormentiol-i-inne-4963/) - ostrzegam (tormentiol - Kosmetyki dziecięce - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl)

Badka - kończąć poprzedni wątek - w mojej poprzedniej wypowiedzi absolutnie moim zamiarem nie było podważać Twojego zaufania czy kompetencji lekarza - mam nadzieję że to wiesz. Wyraziłam swoją opinię na podstawie tego co napisałaś ale faktycznie to lekarz widzi dziecko i zna je lepiej więc ok.

Saskiana - mi zdarzało się podważać kompetencje lekarzy, ich sposób leczenia .Gdybym tego nie robiła to pewnie na każdą wirusówkę dzieci dostawałabym antybiotyki. Lekarzem nie jestem, ale jestem matką, która zna swoje dzieci i których zdrowie jest dla mnie priorytetem. Zawsze czytam ulotki, konsultuję się z innymi lekarzami itp. Nie raz byliśmy też w szpitalu i powiem Ci, żę co lekarz to opinia i warto w tym wszystkim mieć też odwagę na to aby wymagać rzetelności i odpowiedniego podejścia do leczenia. Zawsze jednak robię to bardzo dyplomatycznie i nie zdarzyło mi się kogoś urazić tym podejściem. (może to dlatego, że jestem zodiakalną wagą? ;))
Chodzi o to aby pytać, np. jaki to ma wpływ na... co będzie po stosowaniu, czego można się spodziewać, na co zwrócić uwagę, czy można stosować jakieś zamienniki, czy to lekarstwo jest odpowiednie dla niemowląt.. itp itd.

My pampersy zmieniamy średnio co 2-3 godz. Jeśli jest wcześniej pełny to też, przy każdej kupce, i po kupce smaruję bepanthenem. Pierzemy w Lovelli, teraz piorę ciuszki dzieci razem, no i dodatkowe płukanie.
Twarz myjemy wodą przegotowaną, tak też jest nam wygodniej bo kąpiemy w Oilatum a to wiadomo jest tłuste, więc osobno jest pojemniczek z wodą przegotowaną na buzię.

Znajoma-nieznajoma - oj, miałaś ciężki wieczór, współczuję. Pamiętam jak Gabrysia pierwszy raz tak miała to wylądowaliśmy w Prokocimiu, koszmarnie to wspominam więc dobrze, że u Was to się szybko skończyło.

Mój mały ostatnio budzi się w nocy z płaczem, może coś mu się śni? I jest tylko mama i mama w ciągu dnia, jak zniknę - płacz :) Byłam sama przez tydzien to się mocno przyzwyczaił i tatuś póki co jest dobry do zabawy, ale mamusia jest idealna do przytulenia, zasypiania, karmienia itp :) Taki maminsynek

Zakupy mikołajkowe już zrobione w większości. Miałam mieć limit na zakupy (muszę co jakiś czas taki sobie wyznaczać bo inaczej z torbami pójdziemy) ale trochę oczywiście został przekroczony.

Aha, w sobotę wkońcu idę do SPA. Będzie dzień piękności i relaksu. A co, należy mi się :)
 
reklama
Znajoma-nieznajoma mam nadzieję że dzisiaj już wszystko w porządku.
Motylek mój na lovelę ma uczulenie. Prałam w dzidziusiu a teraz już w naszym.
Qassandra i ja się z Tobą zgodze co lekarz to opinia. I tak na prawdę to matka musi wybrać najlepszą opcję dla swojego dziecka. Ja już na początku macierzyństwa miałam dylemat. Chodziło niby o taka drobnostkę jak pępek. I jak dzisiaj na to patrze to podjęłam słuszną decyzję.
Marta pięknie raczkuje Twój synek. Ale taki jakiś malutki mi się wydaje?? Ile on ma wzrostu?
Szarlota u Was też już czuć ząbek. No to mój zaraz sam na placu bezzębnych zostanie :)
 
qassandra- oczywiście rozumiem. Wyraziłaś swoją opinie, bo sama Cię o nią prosiłam. Nie mogę mieć więc żadnych pretensji czy żalu, że jest inna z opinia lekarza. Uważam, że do wszystkiego trzeba podejść racjonalnie i z głową matki, która zna swoje dziecko i wie co jest możliwe a co nie i co w danej sytuacji próbować robić.

Spa - oj pozazdrościć tylko, ale należy Ci się. U Was ciągle szpital, więc teraz pora na relaks i upiększanie.

U nas prezenty świąteczne już kupione tydzień temu. Pojechaliśmy na spokojnie powybierać. Wcześniej popytaliśmy co kto che. Oczywiście wszyscy się zdziwili, że tak wcześnie. W tym roku bez szaleństw. W większości kosmetyki, a dla dzieci albo kolorowanki z farbkami na boku, książki, puzle, płyty dvd z bajkami.
Jeszcze sobie nic nie kupiliśmy, ale myśle, ze będzie to coś praktycznego.
 
dziewczyny to wynika z tego,ze bez sensu chodzic do lekarzy:(

jeszcze kilka dni temu ogladalismy z mezem program-na faktach jak matka(studiowala farmacje,nie skonczyla z powodu ciazy)leczyla na wlasna reke swoja corke.
chodzila do lekarzy,nie wierzyla w ich diagnozy.Leki przygotowywala sama,kupowala w aptece dostepne produkty i mieszala.
dziecko zmarlo.
to byl wstrzasajacy reportarz.

dlatego-w zadnym kierunku,nienalezy przeginac.
 
My też pierzemy jeszcze w loveli.
Piotruś strajkuje i nie chce drugiej drzemki. Ja od rana poukładałam ciuchy na półkach, spakowałam to czego na razie nie będę nosić, ale za to przyniosłam swetry zimowe i znów mało miejsca.
Qassandra jak masz fajnie z tym SPA.
Saskina zgadzam się, że nie można przeginać w żadną stronę, ale ja też sprawdzam czy dobre leki mi przepisał lekarz. Pisałam już kiedyś o lekarzu, który na wszystkie problemy ze zdrowiem przepisywał biseptol, nawet dzieciom, a czterotygodniowemu maluszkowi kazał podawać flegaminę.
 
hi! SPA zazdroszecze! ale ja dzisiaj lece obciac wlosy i zafarbowac... mam wolne popoludnie, dzisiaj tatus sie buja! ha! tez sie ciesze. co prawda to nie spa, ale mycie glowy uwielbiam, i zazadam dluuuuuuuuuuuugiego masazu :) a ze mamy nowy narybek w firmie, i te mlode mnie nie znaja, to sie mnie boja! hahaha wiec beda sie po pupie bily zeby mi dogodzic.
 
Carolaine nie wiem ile Piotruś ma wzrostu, nikt go nie mierzył ale nosi ubranka niektóre 74 a większość 80 cm.
Najśmieszniejsze że do tej pory Piotruś oddawał swoje ubranka, z których wyrósł swojemu braciszkowi wujecznemu młodszemu o 4 miesiące. No ale tamten skubany tak rośnie że już noszą ten sam rozmiar :)
Nie mogę kupić Piotrusiowi bucików do kombinezonu. Zamówiłam na allegro kozaczki 6-12 miesięcy i okazalo się że to buty chyba dla lalki albo noworodka. Kupowałyście może buty przez internet ? możecie coś polecić?
 
Caroline, my też ciągle bezzębni:(
fajnie Wam, dziewczyny, że dzieci wytrzymują w pieluszce zasiusianej...my z torbami pójdziemy jeśli chodzi o pampersy, nie przesadzając, ale z 15 dziennie idzie...w nocy też się będzie wiercić, jak ma mokro, więc ze 3 razy trzeba ją przewinąć.... kiedy nadejdzie taka noc, że Dusia prześpi ją całą.... wtedy naprawdę szampana wypiję, całego sama, a nie lubię...
Savanka nie pisze, bo zajęta jest, pisała, że jej nie będzie bo z teściem jakieś sprawy w urzędach załatwia.... jak będzie miała więcej czasu, to napewno napisze:)
miłego popołudnia
 
reklama
dzis puzzle tez szymkowi kupilam, ksiazeczki do czytania i cos tam innemu szkrabowi, ale jeszcze brakuje , jednak ceny w sklepach za bubel sa smieszne;)

przez neta postaram się coś lepszego jakościowo kupić..

Marta ja tez tak kupiłam parę par, do kitu z tym hehe

mam dla Ameli 2 pary kozaczków ale wole jednak mieć kombinezon cały ze stopkami przyszytymi(nie odpinanymi) jest mi wygodniej ...bo muszę uważać co by buta nie zgubić jak ja nosze czy jak w wózku siedzi:tak:..tak trze stopkami ze je ściąga po prostu i sa na bank dobre:O

ale buciki jak balerinki po chałupce to są super , zapina się i git:tak:

a moja lekarka jest na wyciągniecie reki, blisko mieszka, jej rodzina ma przychodnie wiec sama tam często przyjmuje, w każdy dzień się do niej dostane bez kolejek(zastanawiające hehe) co prawda po 30 ale dotąd diagnozy były trafne i tak szybko nie startowała z antybiotykiem...wszystko mogę się wypytać a wiadomo buzia mi się nie zamyka:p , ona wytłumaczy uspokoi..no jednym słowem jeszcze się na niej nie zawiodłam ale życie pokaże choc mam wielka nadzieje ze NIE:cool2:
w tym calym czasie raptem rok czasu miałam z nią styczność bo wiadomo wyjazd do NI..
byla taka sytuacja ze moja lekarka wystawiala mi dianoze poprzez wywolana fotke, chodziło o szymka i plamki które sie ciągnęły ponad miesiac(zaczelo sie to po powrocie z pl a wtedy często bawił się z kotem)
recepta i przeszło wreszcie..

No i wiadomo warto mieć rękę na pulsie z tym się zgodzę...

.
u nas jak kupy nie ma to przez dobę 4min.pampersy a uzywam Dada..
ale często robi po 2 kupy na dzien wiec wychodzi o te kupy więcej pieluch no i raz sika wiecej a raz mniej..i inne okolicznosci jak np wyjscie to wtedy zawsze jej swieza zakładam..czy to gdy idzie spac choc np, miala ja na sobie tylko godzinke, ale Asiulek 15 to chyba nam jeszcze nie wyszło;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry