reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki ze Śląska,odezwijcie się!!!

czy darzymy lekarzy zaufaniem????


  • Wszystkich głosujących
    285
Witam wieczorkiem!
Ale jestem dziś padnięta, cały dzień spędziłyśmy z Karolcią u moich rodziców na działce w Przeczycach. Pogoda była znośna i troszku się dotleniłyśmy:-).

Co do diety Dukana to jak do każdej diety trzeba do niej podejść z rozsądkiem, wiele osób ją obecnie stosuje i sobie ją chwalą. Zarejestrowałam się nawet na forum dotyczącym tej dietki i tam też jest sporo osób które ją stosują, rady i porady jak to na forum ;-). Cały czas myślę nad nią, studiuję ją i może zacznę stosować. Najpierw chcę porobić badania i zasięgnąć opini mojej lekarki. Póki co stosuję dietkę MŻ oraz zaczęłam się więcej ruszać (np. wchodzić po schodach a mieszkam na 9 piętrze :-D). Są już pierwsze rezultaty, na minusie 2 kg :-).

Olka dieta Dukana to dieta opracowana przez lekarza, coś podobnego jak rozdzielność produktów, nie masz jakiś konkretnych jadłospisów, po prostu przez jakiś czas jesz same białka: chude mięso, nabiał, ryby itp. Potem dochodzą warzywa. Absolutnie zabronione są węglowodany. Taka dieta obciąża nerki i wątrobę, dlatego trzeba ją przeprowadzać z głową i najlepiej pod kontrolą lekarza. Daje niesamowite efekty, ludzie chudną po 20, 30 kg.

Co do butków to uważam, że 300 zł to trochę dużo, ale wiem też że na butach dla dziecka nie można oszczędzać. Też muszę się rozejrzeć za jakimiś zimówkami dla Karolci :baffled:.

Ale się rozpisałam, hohoho :-D
 
reklama
Kaska ale czy one beda tak dobre jak amriquita np?? maialm w atmtym roku i bylam bardzo abrdzo zadowolona.
musze mamie powiedziec zeby popatrzyla jak cos bedzie. bo dobry kombinezon to podstawa, przynajmniej cieplo nie trzeba pod to ubierac.

iza chyba do kazdej diety trzeba podchodzic zdrowo i z rozsadkiem, wazne zeby jesc mneij i czesciej i malo kaloryczne potrawy. silna wola jest najwazneijsza:)
 
Olka - nie wiem, tak samo jak nie wiem czy to są identyczne kombi, które idą na rynek niemiecki i rynek polski. ja póki co rozglądam siępo ebay niemieckim. a co mariquity i np. wójcika - dużo za drogie, płaci się raczej za markę. my mieliśmy w zeszłym roku z brugi - b.dobry był, a jeszcze kupiony w bardzo przyzwoitej cenie. mi się marzy kombi z Jako-o, ale ceny powalają.
 
kaska powiem ci szczerze mariquita droga ale sprawdza sie, ja kupilam oakzyjnie, w tym roku wiecej na allegro za neigo dostalam niz sama dalamw komisie za niego, wiec sie ciesze:)
do do alidokow i lidlow to nei koneicznie idzie na rynek polski i niemiecki ta sama jakosc... ja wole niemieckie, przekonalam sie juz ze jakosciowa sa lepsze.
 
Kaśka - to za buty w tamtym roku jeszcze dałaś przyzwoitą cenę. 150 zł to jeszcze bym dała góra 200 zł więcej już nie, ale w tym roku juz oglądałam w Bratku te buty geox i ecco i tam nie było na naszych malców butów poniżej 300 zł dlatego dałam sobie z tym spokój. A mówisz o kombinezonach a sklepie ALDI. Moi rodzice go mają pod nosem i czasem fajne sa tam rzeczy ale ja rzadko tam bywam to niewiedziałam jeszcze dzieciecych. Jutro w lidlu maja być rajstopy za 7,77 zł komplety bielizny chłopięcej za 8,99 zł coś dla niemowląt i piżamy. Także rano prowadzę Kamilka do przedszkola i idę do Lidla może coś kupię jak nie Kamilkowi to małej.
 
Baśka - ja w aldim kupuję w DE lub też zlecam zakupy:-) a ecco kupiłam właśnie w DE na przecenie za całe 35jurka. ja mam z zimowych jeszcze nowe geoxy 28, ale musimy przymierzyć, bo ostatnio Tito wyskoczył ze wzrostem w ciągu miesiąca dość mocno. jednak najbardziej z obuwia dziecięgo odpowiadają mi superfity - szkoda tylko mają u nas zabójcze ceny.

Olka -znając życie, to może być różnie z jakością. dlatego ja patrzę na ebay niemieckim z opcją przesyłki na terenie Niemiec. no i zapodałam kuzynowi już temat kombinezonów. muszę się wczytać w fora i zobaczyć, który model jest polecany. a stylistyka mariquity czy wójcika dla chłopca nie podoba mi się.
 
powiemszczerze ze chlopecych nei ogaladalam...
moja mama powiedzialaze jutro pojdzie zoabczyc co jestw aldiku i lidlu. w przyszlym tyg napewno kombinezonyw tchibo beda, buty tez, ale nie wiem jak u nichz jakoscia butow.
 
Kaska dobrze wiedziec ze te buty przemakaly.

nam udalo sie dzis isc na spacer, w olowie zaczelo troche apdac, ale w tym lekkim deszczu mala zaliczyla przejazdzke konna, zachwycona byla
spi juz jakis czas
 
reklama
Kochane, wpadam tu bez zaproszenia ale baaardzo liczę na Waszą pomoc i radę. Jestem pod koniec ósmego miesiąca ciąży, coraz bliżej więc rozwiązanie. Mieszkam na codzień w Karpaczu ale może zdarzyć się tak, że na te ostatnie tygodnie znajdę się pod opieką dra Tiszlera ze szpitala w Tarnowskich Górach - tam też być może będę rodzić. Czy możecie mi powiedzieć coś więcej na temat tego człowieka i miejsca (szpital na Pyskowickiej)? Słyszałam, że to świetny specjalista od zagrożonych ciąż, mogę jedynie czytać opinie w necie - jednak te zamieszczane na BB mają najczęściej pokrycie w faktach - więc bardzo na Was liczę... Czy któraś z Was miała z tym panem jakąś styczność? Wiem, że pewnie w czeluściach Waszego wątku znalazłabym odpowiedź na moje pytanie jednak jestem w kiepskiej formie i nie jestem w stanie przeczytać wszystkiego... Bardzo Wam dziękuję!
 
Do góry