reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 7, 8 i 9- latków -ZAPRASZAM DO ROZMOWY :)

heyy dziwczyny jestem nowa na tym forum i niewiem czy dobrze sie dopisuje zeby sie dowas dolaczyc:))Mam równierz 3 swoijch pociech isa w ruznym wieku:))Jezeli sa mamusie które chcialy by sie spotkac na spacerku z naszymi pociechami to jestem za:))Pozdrawiam piszcie na mojego meila:)dorotalyndo@interia.pl
 
reklama
i ja chciałam się przywitać w gronie mam 7 latków i mam nadzieję, że jak ruszy szkoła to i watek się ruszy....:tak::-D:tak: sprawy szkolne napewno będą warte popisania i rozmowy tutaj......:-)
 
witam mamusie:)
Mam takie pytanko, a mianowicie,mój starszy synek poszedł w zeszłym roku do pierwszej klasy jako 6 latek,i doszły mnie słuchy ,że jego klasa ma mieć komunię starym trybem czyli w drugiej klasie-czyli w przyszłym roku:szok: no i szoook...,że oni są za mali-mój nawet na mszy nie wysiedzi:cool2:
Jak to było u waszych dzieci????????
 
Moja Iza idzie do pierwszej klasy jako 7-latek więc nie pomogę.
jak tam pierwszy dzien w szkole??

po za tym witam sasiadke,a jakiego rejonu malopolski jestes??? ja stolica ;)

Agnieszka81 moja szla prawidlowo,ale moge znajoma zapytac,bo ma core rok mlodsza w roznoleglej klasie

Jarzebinka witaj,dawno cie nie widzialam :)
 
Ostatnia edycja:
witam mamusie:)
Mam takie pytanko, a mianowicie,mój starszy synek poszedł w zeszłym roku do pierwszej klasy jako 6 latek,i doszły mnie słuchy ,że jego klasa ma mieć komunię starym trybem czyli w drugiej klasie-czyli w przyszłym roku:szok: no i szoook...,że oni są za mali-mój nawet na mszy nie wysiedzi:cool2:Jak to było u waszych dzieci????????

komunia jeszcze przede mną :-D mój poszedł tez jako 6 latek do pierwszej klasy ale komunię będzie miał w 3 klasie, u nas w 2013 nie będzie wogóle komunii aby przeskoczyć rok i od 2014 do komunii będą szły dopiero 9 latki.....to sa chyba decyzje regionalne tzn. poszczególnych diecezji czy innych regionalnych organów kościoła ....... z tego co gdzieś wyczytałam Warszawa ma to zmienić jakos etapami do 2016 roku.....:tak:a małopolska doczytałam, ze zmiana dotyczy dopiero dzieci, które rozpoczęły nauke w 2012 roku czyli u was nie będzie komunii w 2014....:-(

a jak przygotować dziecko - może zacznij od znalezienia krótkiej mszy dla dzieci lub przedszkolaków, ja chodzę z moimi smykami na msze, która trwa 30 minut, dzieci siedza pod ołtarzem, młodsze mogą spacerować więc jest więcej luzu i trochę zabawy - pieśni z pokazywaniem, na kazanie ksiądz wychodzi do dzieci i trwa ono dosłownie 5 minut.....:-D

witaj Mozi tak jakoś zasiedziałam sie n a 4-6 latkach.....:tak:
 
jarzebinka dziękuje za odp, no u nas sie to wyjaśni na dniach, już w maju zeszłego roku wystosowaliśmy pismo "do góry" o przeniesienie komunii do klasy 3, spotkanie z księdzem ma być w środe zobaczymy.......:tak::tak::tak: ale po pierwszej lekcji religii z księdzem mam nadzieje ,że on sam zdecyduje ,że oni są jeszcze nie gotowi:-D:szok::sorry:
 
reklama
a propo tematu komunii to mój pójdzie w 2014 (w 2013 u nas nie ma komunii) a już wczoraj byłam na pierwszym spotkaniu w Kościele i ksiądz zapowiedział spotkania co miesiąc i raz w miesiącu specjalną mszę dla dzieci i rodziców pierwszokomunijnych czyli 2 lata przygotowań do Komunii.... :confused:
 
Do góry