reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy małych alergików

KasiaMarysia23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2015
Postów
13 965
Witajcie,szukałam podobnego wątku ale nie znalazłam. Mam nadzieję, że są na forum mamy niemowlaków, jak i starszych dzieci, które są alergikami. Jeśli tak, to świetnie, chętnie Was poznam.

Ja jestem mamą 4 miesięcznej Madzi, którą karmię piersią. Niestety mała ma uczulenie, ale na co dokładnie nie jestem pewna. Miesiąc po urodzeniu pojawiła się okropna ciemieniuch, była aż na brwiach! Do tego doszła wysypka w postaci drobnych krostek. Ja jadłam płatki na mleku, serki, jogurty i przez pierwszy miesiąc nic małej nie było, za to ja dostałam wysypki. Zaczęło się od brzucha i wraz z drapaniem rozchodziła się na całe ciało. Nawet po odstawieniu mleka na tydzień, nie było poprawy. Padały różne diagnozy, aż w końcu po ok 6 tygodniach przeszło. Za to pediatra z NFZ'tu stwierdził, że ta ciemieniucha u Madzi to ŁZS. Maści, które dostała nie pomagały, córka zrobiła się niespokojna, nie mogła zasnąć, ja już nie miałam sił. Teściowa poleciła mi pediatrę w Radomiu i ona zdiagnozowała alergię, odstawiłam wszystkie produkty mleczne, czekoladę, maliny i truskawki i przez 3 dni na kartce zapisywałam co zjadłam. Zleciła stosowanie maść sterydowej Elocom, przez 3 doby cienka warstwa na zmiany skórne. Na wizycie kontrolnej doktorka zauważyła szybką poprawę i kazała dalej trzymać się diety, po czym po 2 miesiącach zrobić prowokację i obserwować. Niestety wysypka powróciła mimo diety i na wizycie u pediatry NFZ ( u mnie są 2 babeczki pediatry) druga doktorka kazała odstawić jaja, ryby, drób. Efekty było widać bardzo szybko. Zaliczyliśmy nawet wizytę u alergologa, ale on stwierdził, że nie widzi alergii. Magda już była wtedy wyprowadzona na prostą, została sapka - której nie wiem jak się pozbyć. Wszystko było dobrze, do momentu wizyty u doradcy laktacji. Owa pani stwierdziła, że jeśli ja jadłam nabiał w ciąży to nie powinien uczulać Magdę, że nie powinnam sobie odcinać wartości odżywczych. Kupiłam małe Millermilch, żeby nie pić czystego mleka i wypiłam go na dwa dni. Po pierwszym dniu nie było w sumie nic widać, po drugim policzki lekko się zaogniły. Ale w święta spróbowałam 3 kawałki placka z masą karpatkową. Zaczęły się schody, Magda na buzi cała w suchych plackach, reakcja niemal natychmiastowa. Dieta powróciła, natłuszczanie nie pomaga. Poprzednie objawy były inne, może dlatego, że i ona była mniejsza. Wizyta u alergologa- alergia. Krople fenistil, dicoflor, maść robiona hydroxyzinum.

Tak pokrótce wygląda nasza przygoda z alergią.
 
reklama
U nas alergia pojawiła się około 5 miesiąca, nie wiadomo na co. Przerobilismy różne maści, kremy, diety, które nic nie dawały, jedynie zaburzyly mi laktacje. Syn cały w czerwonych swedzacych plackach, nie mógł spać bo tak się drapal. Diagnoza AZS. Wszystko minęło ok 7-8 miesiąca po tym jak odstawiłam synka od piersi i przeszłam na mm dla alergików. Teraz syn (15mscy) je wszystko, nic go nie uczula.
 
U nas dieta pomogła bardzo plus maść sterydowa. Nie chciałabym przejść na mm o ile dieta pomoże.

________________________
[emoji179]Madzia 07.09.2016[emoji188]
 
Ja się też zmagam z chorobą skóry mojego synka. U nas z kolei są tylko czerwone brwi. Lekarka stwierdziła atopowe zapalenie skóry, kazała przestać karmić piersią. Przejść na modyfikowane mleko. Ja nie wiem już kogo słuchać.... jak czytam o azs to mój synek takich objawów nie ma. Ręce opadają i nie wiem co robić, boję się że te zaczerwienienia to początek.... :(
 
Jabłuszko mi nikt nie zasugerował nawet mm. Alergia, azs, czy skaza białkowa nie są powodem dla których trzeba przejść na mm o ile to nie zagraża matce no i dziecku ale wydaje mi się, że dieta matki wystarczy i oczywiście odpowiednia pielęgnacja skóry maluszka. Moja Madzia ma w książeczkę wpisane Azs przez pediatrę , a ja mam zaleconą dietę. To zaczerwienienie może jest spowodowane czymś innym niż Twoje mleko. Tylko brwi ma zaczerwienione?

________________________
[emoji179]Madzia 07.09.2016[emoji188]
 
U mojej córeczki alergia pojawia się niedługo po porodzie. Karmiłam ją piersią i byłam na diecie bez pszenicy nabiału, a jej skóra z każdym dniem wyglądała coraz gorzej. Winowajcami okazały się marchewka i burak. Po odstawieniu problem zniknął i karmiłam ja piersią do 9 miesiąca, kiedy sama zrezygnowała. U nas pomogła dieta ( w sumie znalezienie przyczyny) i maści sterydowe. Synek dla odmiany alergizował się na wirusy i kiedy zaczynał chorować, to prawie za każdym razem kończyło się zapaleniem krtani, więc od razu przy infekcji dostawał leki przeciwalergiczne.
 
Witam Czy mamy starszych dzieci też tu są :)
U nas coś się pojawiło po skończonym roczku.
Mała na mm od prawie samego początku , zawsze borykamy się z zaparcia, dostawała wcześniej nabiał, ale teraz po twarogu robi kupki że sluzem i ma delikatnie różowe policzki.
Odstawilam twaróg i jogurt naturalny, ale dostaje jajko, chlebek z masłem , chlebek biały, pije mleko enfamil 3 i policzki ma raz różowe raz nie, innych objawów brak.
Czekamy na jakieś badania , pediatra ma zlecić .....
Nie wiem co robi czy prosić o mleko z apteki , to pewnie bialko albo laktoza ..
 
Ja bym przeszła na mm. Wogole widzę ze dzieci karmione piersią ciągle mają jakiś problemy. Ja karmie mm od 2 m. i dziecko jest zdrowe, zadnych alergii bóli itp. Wiem co powiecie... ale znam ogrom przykładów gdzie dzieci na mm za zdrowe i multum na piersi gdzie są tylko problemy. A niby mleko matki najlepsze... :/
 
Aniaslu u mnie tak samo dieta i maść bardzo pomogła. Po odstawieniu nabiału i kakao wszystko wróciło do normy. Także jeśli tylko kobieta chce karmič piersią to dieta eliminacyjna na początek i będzie ok:)

NaNa8 najlepiej zrobić test IgE. Ja bym zrobiła na dany alergen czyli na białko kurze, mleko krowie.
Możesz poprosić o mleczko dla alergików, z receptą od lekarza jest taniej. Tylko ja się nie orientuje czy to lekarz pediatra wypisuje takie mleko czy alergolog.

eMa87 to Twoja decyzja jak karmisz swoje dziecko. Ja znam sporo osób, które są na diecie o karmią piersią. Da się żyć:) wszystko zależy od matki. Też masz dziecko alergika?

________________________
[emoji179]Madzia 07.09.2016[emoji188]
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aniaslu u mnie tak samo dieta i maść bardzo pomogła. Po odstawieniu nabiału i kakao wszystko wróciło do normy. Także jeśli tylko kobieta chce karmič piersią to dieta eliminacyjna na początek i będzie ok:)

NaNa8 najlepiej zrobić test IgE. Ja bym zrobiła na dany alergen czyli na białko kurze, mleko krowie.
Możesz poprosić o mleczko dla alergików, z receptą od lekarza jest taniej. Tylko ja się nie orientuje czy to lekarz pediatra wypisuje takie mleko czy alergolog.

eMa87 to Twoja decyzja jak karmisz swoje dziecko. Ja znam sporo osób, które są na diecie o karmią piersią. Da się żyć:) wszystko zależy od matki. Też masz dziecko alergika?

________________________
[emoji179]Madzia 07.09.2016[emoji188]
Nie póki co nic nie zauważylismy. Nie ale czasami mam wrażenie ze to jakąś wymyślona fikcja żeby zmusić kobietę do uwiazania w domu przy dziecku. I nie jestem taka pewna że faktycznie mleko matki jest o niebo lepsze. Myślę że to kwestia mody.
 
Do góry