reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy na urlopie wychowawczym , świadczenia socjalne . Jak zarobić siedząc w domu?

reklama
nie wymądrzasz się, dobrze że weszłam na ten wątek bo żyłabym w świadomości że płatny wychowawczy jest całe 3 lata a tu zonk

bo te panie co siedza w zasilkach czesto o czyms nie mowia ,szczegolnie o tym co przysluguje!
chociaz ta u mnie jest konkretna i nie sciemnia:-)
jak zaytam to zawszeodpowie,ale jak sie idzie cos zalatwaic to dobrze wedziec co sie nalezy a jka ktos nie spamieta to dobrze wdrukowac sobie ustawe i miec ja w zasiegu reki:-)
a co do tego linka co podalam-zmienila sie wysokosc niektorych zasilkow-ze na piczate roku szkolnego daja teraz nie 90zl a 100zl i jeszcze kilka
 
gdyby nie to,że fajna praca mi się trafiła pewnie w domu bym siedziała i w lutym lekkie zdziwienie by było że 400 zł na koncie brak
jak im trzeba coś przynieść to trąbią na prawo i lewo ale nas już poinformowac nie raczą:no:
a co do dodatku szkolnego to mam na to całe 3 lata;-)-kolejna głupota 6 latki do szkoły:sorry:
 
WItam,
Mam pytanie odnosnie zasilku rodzinnkegi i Dodatku z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego.
Jest napisane w ustawie, ze dochod na rodzine nie moze przekroczyc kwoty 504 zl netto. Ok. U mnie sytuacjha wyglada tak, ze nie mamy slubu z partnerem. Co wtedy? Czy wezma pod uwage jego dochody i podziela na 3 (ja, partner i dziecko)? Moich przeciez nie, bo jak pojde na wychowawczy to nie bede nic zarabiac.
I kiedy skladac ten wniosek o zasilek i ten dodatek? jestem na macierzynskim do pazdziernika. Pozniej ide jeszcze na urlop wypoczynkowy. I wychodzi, ze na wychowawczy poszlabym od stycznia. Czy mozna wczesniej zlozyc wnioski, zeby miec zasilek i dodatek od stycznia? I za ktory rok pit musze wtedy zlozyc?
Bardzo bede wdzieczna za pomoc.
pozdrawiam
Karolina
 
WItam,
Mam pytanie odnosnie zasilku rodzinnkegi i Dodatku z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego.
Jest napisane w ustawie, ze dochod na rodzine nie moze przekroczyc kwoty 504 zl netto. Ok. U mnie sytuacjha wyglada tak, ze nie mamy slubu z partnerem. Co wtedy? Czy wezma pod uwage jego dochody i podziela na 3 (ja, partner i dziecko)? Moich przeciez nie, bo jak pojde na wychowawczy to nie bede nic zarabiac.
I kiedy skladac ten wniosek o zasilek i ten dodatek? jestem na macierzynskim do pazdziernika. Pozniej ide jeszcze na urlop wypoczynkowy. I wychodzi, ze na wychowawczy poszlabym od stycznia. Czy mozna wczesniej zlozyc wnioski, zeby miec zasilek i dodatek od stycznia? I za ktory rok pit musze wtedy zlozyc?
Bardzo bede wdzieczna za pomoc.
pozdrawiam
Karolina

jezeli mieszkacie razem to teoretycznie powinnas miec zaswiadczenie o dochodach swoejgo partnera(to tak jakbys z mam i tat mieszkala to tez powinnas brac pod uwage ich dochody-teoretycznie).
ale nie jestem do konca tego pewna.musisz sie dowiedziec albo gdzies zadzownic ,nie przedstawiac sie i zapytac:-)

skoro teraz jestes na maceirzynskim to rozumiem ze nie masz rodzinnego tak?czy skladalas o rodzinne?
w tym momencie jesczze do 31padziernika liczysie dochod z urzedu skarbowego za 2007rok-i z tej kwoty sie wylicza dochod.
od 1 listopada beda to dochody za 2008rok.
zeby isc na zasilek wychowawczy musisz miec zaswiadczeie od pracodwacyze udziela ci on urlopu wychowawczego i na jaki czas(maja jakies tam druku na to).i to wraz z wypelnionym wnioskiem skladasz na MOPSu czy GOPSu.w momencie skladanai u pracodawcy wniosku o urlop wypoczynkowy zloz tez od razu o urlop wychowawczy i jak tylko dostaniesz zgode pisemna to mozesz skladac o rodzinne,z tym ze tam chyba siedzies pisze od jakiego momentu mabyc czy cs-zreszta zlozenie dokumentow o dochodach za odpowiedni rok juz samo owi co i jak(powinno:-))

czyli jezeli chcesz skaldac na styczen i dalej to mozesz juz w listopadzie zlozyc(to juz bedzie wiadomo ze dochod za 2008 bez dwoch zdan) wnioski ,akt urodzeia dziscka i cos tam jeszcze.
na zaswiadczeniu o dochodach bedzie Twoj dochod za 2008,ale jezeli przejdziesz na urlop wychowawczy to satje sie on dochodem utraconym i jednoczesnie nie jest on brany pod uwage:-)

to chyba wszystko.
jezeli jeszcze coschcesz wiedziec to pytaj:-)
 
NIe, do tej pory nie dostawalam zasilku rodzinnego-moja pensja przekracza 504 zl netto na osobe. Ale jak pojde na wychowawczy to nie bede zarabiac nic....i wlasnie ciekawi mnie jak to bedzie z partnerem-bo nie jestesmy po slubie.....gdzie mam zadzwonic , zeby powiedzieli....?
A i jeszcze jedno-ja mieszkam w innym miejscu niz mam meldunek-to do ktorego mopsa mam isc tam gdzie meldunek, czy tak, gdzie mieszkam?
 
Ja też mam pytanie czy podczas wychowawczego jeśli zajdę w ciąże to przez okres ciąży jestem na chorobowym czy dalej na wychowawczym i czy potem jest macierzyński?
 
Ja też mam pytanie czy podczas wychowawczego jeśli zajdę w ciąże to przez okres ciąży jestem na chorobowym czy dalej na wychowawczym i czy potem jest macierzyński?

a tego dokladnie nie wiem.moaja znajoma zaszla w 2 ciaze pod koniec wychowawczego.jakis 1-2przed koncem.wiec jak juz miala wracac do pracy to wzilea od gina zaswiadczenie ze jest w ciazy i poszla na zwolnienie i potem normalnie na macierzynski i kolejny wychowawczy.
a jezeli bys zaszla wczesniej to trzebaby spytac gdzie-bo nie wiem czy wtedy nadal wychowawczy czy sie przechodzi na zwolnienie od razu:eek:
bynajmiej jakbys urodzila przed koncem wychowawczego to od razu przechodzisz na maceirzynski.tylko wiadomo trzeba jakies tam podania do pracodwacy itd jak w kazdym przypadku
 
reklama
Można również w nico inny sposób. Poprzez pisanie artykułów do różnych stron zwykle art. takie mają ok 1 tyś znaków, więc jest to kilka -kilkanaście zdań. Płatność od 2- 5pln za taki artykuł. Nie jest to dużo ale zawsze można zarobić gdy nasza pociecha śpi i mamy trochę czasu jakieś 20 pln na dzień za godzinkę pracy
 
Do góry