reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy palące papierosy

Dołączył(a)
23 Czerwiec 2018
Postów
1
Chciałam zapytać czy widujecie czasem mamy, które palą papierosy przy dzieciach? Dla mnie chyba najgorsze są sytuacje, w których matka robi coś przy dziecku dwoma rękami, a papierosa trzyma w tym czasie w ustach. Jaką najbardziej szokującą sytuację pamiętacie, w której jakaś matka tak robiła? Ja pamiętam dwie takie sytuacje:
1. Matka prowadziła dziecko w wózku (gondolka). W pewnym momencie zapaliła papieros, a chwilę później nachyliła się nad wózkiem, żeby coś tam poprawić przy dziecku. Oczywiście papierosa w ustach, bo potrzebne obie ręce. Najbardziej szokujące było to, że wytrzymała tak ponad 3 minuty, ani razu nie wyjmując papierosa z buzi. Co jakiś czas się zaciągała i wypuszczała dym nosem... Masakra.
2. Moja sąsiadka, młoda matka, pali czasem na placu zabaw. Raz widziałam ją jak paliła asekurując dziecko podczas wspinaczki na taką siatkę z lin (takie jakby drabinki). Ta siatka z lin była naprawdę wysoka, więc jak dziecko weszło wyżej, to mama weszła za nim. Jedną ręką trzymała dziecko, a drugą trzymała się tych lin. Oczywiście papieros w ustach przez cały czas.
Pozdrawiam,
Marta
 
reklama
Mnie trzesie jak to widze .Bo takie dziecko pali razem z matka.Wiele razy widziałam matke z wozkiem ktora dymila na dziecko szok..patologia umyslowa jakas chyba
 
No pewnie. Bądźmy obojętni na patologie i jawne krzywdzenie dzieci. Przecież każdy robi jak uważa...społeczeństwo robi się coraz bardziej obojętne :( "tolerancja"
 
No pewnie. Bądźmy obojętni na patologie i jawne krzywdzenie dzieci. Przecież każdy robi jak uważa...społeczeństwo robi się coraz bardziej obojętne :( "tolerancja"

Jeżeli ktoś ma tak ogromną potrzebę ratowania świata to może powinien podejść, wytłumaczyć dlaczego to takie szkodliwe, przeprosić, że się wtrąca, ale robi to przecież dla dobra dziecka...
Z takich durnych wpisów na forum raczej nic się nie poprawi, a takie "obrabianie" kogoś na forum to raczej dobrze o nikim nie świadczy...

Palenie przy dziecku jest bardzo niemądre i szkodliwe dla dziecka jednak takie wątki też raczej o mądrości autorki nie świadczą...

Autorki jeżeli tak bardzo cię to kole w oczy, tak bardzo żal ci tych dzieci to załóż wątek o szkodliwości palenia. Przytocz jakieś fakty medyczne, próbuj przekonać matki by tak nie postępowały używając argumentów...i wtedy może pomożesz jakiemuś dziecku...
 
A opowiesz Nam jak Ty reagujesz w takiej sytuacji?

Osobiście nie popieram palenia papierosów, tym bardziej palenia przy dziecku sprawiając że staje się biernym palaczem, ale nie reaguje na to podchodząc i prawiac morały osobie dorosłej.
Zarzucając komuś brak tolerancji poprzez brak reagowania na takie sytuacje – rozumiem że sama na nie reagujesz, stąd moje zapytanie do Ciebie.

PS. Nie wypisuj że ktoś jest ,,tolerancyjny,, na patologie, jeżeli nie podejmuje interwencji widząc co drugą /trzecia matkę która pali przy dziecku bo jest to nie w porządku.
Inulina odgrzebałaś jakiś wątek sprzed roku ale odpowiem. Czujesz się urażona tym że ktoś twierdzi że jesteś obojętna na patologie ? To znaczy że chyba sama sobie coś zarzucasz więc proszę bez pretensji do mnie. Jednym taki widok przeszkadza innym nie przeszkadza. Proste. Ty jesteś w grupie osób którym przeszkadza ale nic z tym nie robią, rozumiem trochę i takie podejście. Ale pytasz jak ja reaguję? Przede wszystkim na szczęście nie widuje palących kobiet tak często jak Ty więc jakoś nie miałam zbyt wielu okazji żeby reagować. Palącą kobietę w ciąży spotkałam raz. Dziewczyna z 17 lat. Dostała upomnienie słowne tym bardziej że paliła na mojej posesji.
Twierdzisz że nie będziesz prawić morałów osobie dorosłej. A znęcanie się nad dzieckiem też byłabyś w stanie zaakceptować ? Niestety zbyt wiele osób akceptuje...
 
reklama
Do góry