reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy pracujące w domu

Mamafasolki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
5 746
Drogi Mamy, niestety, ale muszę wrócić do pracy wcześniej niż planowałam. Część pracy to praca w domu, część w pracy. Synek będzie miał 6 miesiący. Mogę liczyć na pomoc babć, taty. Jakieś rady - jak rozplanować dzień pracy w domu, żeby dziecko najmniej na tym ucierpiało... Mogę pracować w domu w dowolnym czasie. W pracy mam określone godziny i nie ma zmiłuj się. Rozliczają mnie ze zrobionej roboty, nie czasu - i tego się boję... Bo pracy zawsze sporo. Generalnie bardzo się boję zmęczenia, wkurzenia i tego, że synek odczuje to... Jakieś rady? Jak sobie radzicie? Dzięki :)
 
reklama
Rozwiązanie
Ogarnij sobie kogoś do pomocy żeby się dzieckiem zajął ciągiem na kilka godz. Z dzieckiem w domu dużo nie zrobisz, nawet jak śpi to nie będzie praca w skupieniu. Przynajmniej u mnie, ja nie umiem w domu pracować bo mnie wszystko rozprasza..
Ogarnij sobie kogoś do pomocy żeby się dzieckiem zajął ciągiem na kilka godz. Z dzieckiem w domu dużo nie zrobisz, nawet jak śpi to nie będzie praca w skupieniu. Przynajmniej u mnie, ja nie umiem w domu pracować bo mnie wszystko rozprasza..
Też boję się, że z dzieckiem za ścianą nie zrobię wiele... A jak masz mniej więcej rozplanowany dzień pracy?
A na czym mniej więcej polega ta praca? Wymaga skupienia, jest to praca przy komputerze czy jeszcze coś innego?
Bo tak szczerze mówiąc - ja bym pomyślała o jakimś żłobku/klubie malucha, aby móc spokojnie poświęcić czas na pracę. Babcię bym zostawiła na sytuacje awaryjne, np. gdy synek się rozchoruje. Albo jakaś niania - opiekunka na godziny, która by zabrała dziecko na spacer.
 
Ogarnij sobie kogoś do pomocy żeby się dzieckiem zajął ciągiem na kilka godz. Z dzieckiem w domu dużo nie zrobisz, nawet jak śpi to nie będzie praca w skupieniu. Przynajmniej u mnie, ja nie umiem w domu pracować bo mnie wszystko rozprasza..
 
Na pewno najwięcej zrobisz podczas drzemek czy spacery dziecka z babcią. Ew wieczorem gdy zasnie ale to już człowiek zmęczony zazwyczaj.
Drzemki to Maks 3 godziny w sumie... Spacery ok, choć boję się, że zimą nie damy rady aż tyle czasu być poza domem...

@witch84 skupienie i komputer. Żłobek tak, ale od roku najwcześniej.
 
Ogarnij sobie kogoś do pomocy żeby się dzieckiem zajął ciągiem na kilka godz. Z dzieckiem w domu dużo nie zrobisz, nawet jak śpi to nie będzie praca w skupieniu. Przynajmniej u mnie, ja nie umiem w domu pracować bo mnie wszystko rozprasza..
Ogarnij sobie kogoś do pomocy żeby się dzieckiem zajął ciągiem na kilka godz. Z dzieckiem w domu dużo nie zrobisz, nawet jak śpi to nie będzie praca w skupieniu. Przynajmniej u mnie, ja nie umiem w domu pracować bo mnie wszystko rozprasza..
Też boję się, że z dzieckiem za ścianą nie zrobię wiele... A jak masz mniej więcej rozplanowany dzień pracy?
 
Rozwiązanie
Do góry