reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

michalinab7 sorry ale czy innego koloru skory dzieci to jakies tredowate sa:szok: ???...... ciezko ci bedzie znalezc szkole z jak to nazwalas TYLKO BIALYMI dziecmi, przykro czytac ze inne maluchy ci nie odpowaiadaja ( nie napisalas tego ale da sie wyczuc poprzez posta) wedlug mnie wszystkie kochane ::tak:

a z angielkim sie nie martw jak dziecko pojdzie do szkoly to bardzo szybko sie nauczy jezyka trzymam kciuki :szok:
 
reklama
hej

michalina ja trochę nie rozumiem twojego toku myślenia.Tak jak pisała milko co dzieci o innym kolorze skóry są inne??:no: jak wolisz,żeby Twoja córka chodziła do szkoły z białymi dziećmi to może to pl ją wyślij,bo tutaj to raczej będzie problem,biorąc pod uwagę ile tutaj ludzi innego koloru skóry mieszka.Dla mnie to nie jest żaden problem.Mam nie chodzić na playgrupy bo murzynek albo pakintanka przychodzi:szok: szok...ludzie to mają myślenie.
A jeżeli chodzi o język to jak pójdzie do szkoły to szybko załapie,a do jakieś wogóle szkoły ty masz ją zapisywać??na te 3 godz??bo nie bardzo rozumiem...ale tak jest im szybciej się dziecko zapisze tym lepiej,żeby mieć pewność,że będzie miejsce.A skoro mają takie prawo to nic nie zrobisz,bo ty uważasz,że jest zawcześnie,albo tak szkoła nie bo jest za dużo czarnych...
 
Witam.
U nas wszystko ok trochę męczy mnie katar ale co zrobić taka pogoda że zawsze człowiek coś podłapie:tak:.

michalinabd7 nie masz się czym martwić w zerówce jest teraz mój syn i zdecydowanie więcej tam zabawy niż nauki :tak:.Uczą się tam prostych rzeczy takich jak alfabet i liczenie a większość dnia spędzają na zabawie.co do języka to też raczej nie musisz się martwić na pewno mała szybko załapie.Nie ona jedna zaczyna od zera.My też w domu rozmawiamy tylko i wyłącznie po polsku a mały daje radę w angielskiej szkole.

izunia1986 Ty pewnie dzisiaj cała szczęśliwa bo mężuś wraca:tak:.

werkamirek witam.Dużo zdrówka dla mamy życzę:tak:.

monia ja w sprawie pieska nic nie doradzę bo nie mamy.

Jeśli macie dziewczyny ochotę na kawkę to ja zapraszam w przyszły wtorek:tak:.Godzina do ustalenia:tak:;-).
 
Witajcie.

U nas wszystko po staremu. Sara całymi dniami rozrabia:-D, teraz ma do tego towarzysza (psa). Wczoraj przez 2 godziny szukaliśmy pilota do telewizora:szok:
Jurto idę z nią na playgroup, więc będzie mogła się wyszaleć.

Graziul - sto lat dla Eryczka:-D

Michalina - mi też się wydaje, że z językiem będzie ok. Małe dzieci szybko chwytają. My w domu mówimy po polsku, ale Sara ogląda bajki po angielsku, bo lubi. Jak ktoś gdzieś ją zaczepia i mówi po angielsku to ona wszytko rozumie. Mnie to cieszy, bo planujemy tu raczej stały pobyt, więc mała musi znać język.:tak:

My się dowiadywaliśmy o szkołę dla Sary. Okazało się, że pójdzie dopiero we wrześniu 2015, czyli będzie miała 5 lat. Tu jest tak, że idzie dziecko do szkoły we wrześniu po 4 urodzinach, a ona jest z października....
Do przedszkola może iść we wrześniu 2014.
Wiem, że czasem takie dzieci biorą na letni nabór, czyli od stycznia po 4 urodzinach. zobaczymy jak to będzie.
Póki co będą chodzić z nią na playgroupy i uczyć ją w domu. W końcu jestem pedagogiem hihi:-D

No zmykam, czas wyprowadzić bestię na spacer:-)
 
milko i izunia nie jestem rasistką nie mam nic przeciwko muzułmanskim dzieciom fajnie jak dziecko ma jakis tam kontakt z inna kulturą, ale tak, uważam że są inne...nie same dzieci ale kultura, są inaczej wychowywane inaczej karmione ...ja mieszkam w dzielnicy gdzie prawie nie ma białych tylko muzułmanie i w swojej grupie moje dziecko jest jedyne białe, dlaczego ona ma sie czuc inna?w takim wypadku wszystko jest podporządkowane muzułmanskim dzieciom i moje dziecko jest prowadzone nie zgodnie z moimi zasadami ale ich, a w szkolach pobliskich tez trudno o białe dzieci...nie mam nic przeciwko zeby byla mieszanka róznego koloru dzieci , ale nie uwazam ze robi ze mnie osobę uprzedzoną, jeśli nie chcę, zeby moje dziecko bylo jedyną białą osobką, lub jedna z bardzo niewielu wśród muzułmanow...ich wiara i kultura ma inne priorytety inne wymagania ...mi np nie podoba się ze ich rodzice wogole nie uczą czystosci, zeby po sobie sprzątac...mieszkam w dzielnicy gdzie jest bardzo brudno i nie raz jestem świadkiem jak dzieci śmiecą sobie pod nogi lub pod drzwi dosłownie...jak ja mam potem tłumaczyc dziecku ze tak nie wolno bez dyskryminowania ich?pozatym uwazam ze 4latka to za wczesnie na szkole...jednak powinno byc rozgraniczenie szkola to nauka a przedszkole więcej zabawy(choc w naszym nie uczą sie nic procz prostych piosenek...a co zrobic jesli moje dziecko jest bardziej uzdolnione i szybciej sie rozwija)potem dziecko idzie do szkoly bawi sie a jak przychodzi czas, kiedy trzeba siedziec w lawce i sie tylko uczyc to cięzko...pozatym duzo czyatalm o tym i wiele ospob mi opowiadalo, ze poziom edukacji w Anglii jest dużo nizszy niz np w pl...jakbym mogla poslala bym ją tam ale nie moge
 
Czesc czesc:-)

Graziul sto lat dla Eryczka:tak:
Michalina czemu uwazasz ze 3latka to za wczesnie na przedszkole? ja mysle ze te 3h dla dziecka to jest bardzo krotko szczegolnie ze spedza je z rowiesnikami na zabawie. Do tego przez ten rok szybko zalapie podstawy jezyka i jak juz pojdzie do reception to bedzie dziecku latwiej chociaz troche:tak: Moja Vicky chodzi juz teraz do przedszkola i ona i ja jestesmy z tego powodu zadowolone:tak:
Monia mysle ze powinnas przejsc sie do weterynarza i on powi Ci co i jak:tak: Pewnie teraz jak Sara ma kompana do zabawy to musisz miec wesolo:-D
Kasia jak wtorek to ja bede;-) godzina jak dla mnie bez roznicy:tak:
Tynia fajnie ze dziewczynki sie dogaduja oby jak najdluzej:-)
Izunia Ty pewnie w skowronkach bo mezus wraca:tak:

Dobra uciekam Laski bo czas ziemnniaczki na obiad wstawic:-)
Milego popoludnia Wszystkim zycze:tak:
 
Hej:)

Mój Marcel rozchorował się znów. Byliśmy wczoraj u lekarza i okazało się że angina. Znów dostał antybiotyk ale właściwie po dwóch dawkach nastąpiło cudowne ozdrowienie, w ogóle nie wygląda na chorego. Dzisiaj spał do 11.15:szok:


Kasia no jakby co to ja chętnie wpadnę na kawkę ale dopiero o 12, no chyba że o 9 i o 11 musiałabym się zmyć:)
Michalina no niestety higiena u wielu anglików też pozostawia wiele do życzenia a przecież biali:sorry: Rozumiem Cie że nie chcesz żeby Twoja córka była jedyną białą w klasie, ja też bym nie chciała ale takie pomieszane są ok:) A z tym poziomem w szkołach to chyba nie jest tak do końca, przecież większość najlepszych uczelni w europie jest właśnie w Anglii. W Polsce owszem jest wysoki poziom, ale czy nie za wysoki, często uczy się rzeczy niepotrzebnych w życiu i zasada "zakuć zdać zapomnieć" Tutaj oni bardziej stawiają na samodzielne myślenie i to chyba w życiu bardziej się przydaje:)
Monia i jak wyniki?? z weterynarzem nie pomogę


Graziul wszystkiego naj naj dla Eryczka!!!! Szok że to już rok minął:szok:
 
milko i izunia nie jestem rasistką nie mam nic przeciwko muzułmanskim dzieciom fajnie jak dziecko ma jakis tam kontakt z inna kulturą, ale tak, uważam że są inne...nie same dzieci ale kultura, są inaczej wychowywane inaczej karmione ...ja mieszkam w dzielnicy gdzie prawie nie ma białych tylko muzułmanie i w swojej grupie moje dziecko jest jedyne białe, dlaczego ona ma sie czuc inna?w takim wypadku wszystko jest podporządkowane muzułmanskim dzieciom i moje dziecko jest prowadzone nie zgodnie z moimi zasadami ale ich, a w szkolach pobliskich tez trudno o białe dzieci...nie mam nic przeciwko zeby byla mieszanka róznego koloru dzieci , ale nie uwazam ze robi ze mnie osobę uprzedzoną, jeśli nie chcę, zeby moje dziecko bylo jedyną białą osobką, lub jedna z bardzo niewielu wśród muzułmanow...ich wiara i kultura ma inne priorytety inne wymagania ...mi np nie podoba się ze ich rodzice wogole nie uczą czystosci, zeby po sobie sprzątac...mieszkam w dzielnicy gdzie jest bardzo brudno i nie raz jestem świadkiem jak dzieci śmiecą sobie pod nogi lub pod drzwi dosłownie...jak ja mam potem tłumaczyc dziecku ze tak nie wolno bez dyskryminowania ich?pozatym uwazam ze 4latka to za wczesnie na szkole...jednak powinno byc rozgraniczenie szkola to nauka a przedszkole więcej zabawy(choc w naszym nie uczą sie nic procz prostych piosenek...a co zrobic jesli moje dziecko jest bardziej uzdolnione i szybciej sie rozwija)potem dziecko idzie do szkoly bawi sie a jak przychodzi czas, kiedy trzeba siedziec w lawce i sie tylko uczyc to cięzko...pozatym duzo czyatalm o tym i wiele ospob mi opowiadalo, ze poziom edukacji w Anglii jest dużo nizszy niz np w pl...jakbym mogla poslala bym ją tam ale nie moge

wiesz co ... mieszkamy w uk i powinnismy sie troche srosowac do ich zasad...to ze uwazasz ze szkola dla 4 latki to za wczesnie - byc moze nie jestes sama ,jednak to nic nie zmieni :no:
moze znajdz katolicka szkole w poblizu i zapisz tam dziecko...i tak jak napisala izunia nie mieszkamy w pl choc moze i chcielibysmy co niektorzy wiec trudno wymagac zeby to oni wszystcy dostosowywali sie do nas i tak uwazam ze bardzo duzo pomagaja :tak:

co do wychowywania i karmienia to przeciez i te nasz bialoskore dzieci czystoscia i zachowaniem nie grzesza nie sadzisz... co do jedzenia to nawet sie nie wypowiadam:eek:

skoro mieszkasz w dzielnicy gdzie sami muzulmanie i jest ci tam zle to moze zmien dzielnice ..... hmhmhm sama nie wiem, ja jakbym sie zle czula w miejscu gdzie mieszkam pewnie tak bym zrobila..... :tak:

mam paru znajomych z ciemnoskorymi dziecmi i uwazam ze sa cudowne, wszystko zalezy od wychowania a nie od tego kim sie jest bo i u polakow i u angielskich dzieci zdarzaja sie te zle wychowane .......
takze podsumowujac wsio zalezy od nas mamuski :-D

ofc kazdy moze miec swoje wlasne zdanie :tak:
 
reklama
czesc dziewczyny..ja tylko na chwilke bo jestem nie do zycia..
dopadla mnie angina a teraz na dodatek jakby bylo tego malo grypa zoladkowa:-(
graziul sto latek dla Eryczka:tak:
michalina moja corka chodzi do szkoly z mieszanymi dziecmi i nie narzeka..bardzo lubi angielska szkole i chetnie do niej chodzi. Moim zdaniem im dziecko wczesniej pojdzie do szkoly tym lepiej dla niego:tak:a biale dzieci nie zawsze sa lepsze niz kolorowe:tak:ja mieszkam na bd3 mam pakistanow za sasiadow i nie narzekam..sa w porzadku i zawsze mozna z nimi pogadac..
a wydaje mi sie ze i tak nie uchronisz dziecka przed innymi kulturami:tak:
mnie tez sporo osob mowilo ze angielskie szkoly sa bardzo do tylu od polskich..ale moje dziecko umie lepiej czytac po angielsku niz po polsku..a tez jak zaczynala chodzic do szkoly nie umiala nic:no:
takze cierpliwosci i glowa do gory bedzie ok:tak:
ok znikam sie kurowac bo jutro do pracy:-(
doris ja pracuje w polskim sklepie przy manchester road-sklep Łasuch:tak:
oki uciekam
 
Do góry