reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Na zwolnienie nie muszę bo od 1,5 roku jestem na rehabilitacyjnym niestety. Dużo czytałam tutaj na temat opieki i porodu i jestem dobrej myśli. Trochę się pospieszylam z tym brakiem mdłości. Właśnie się podniosłam znad muszli
 
reklama
Hahahahah zdarza sie :) ja akurat nie miałam zadnych wymiotów ale mdlosci mnie męczyły i wolałabym zygnac niz sie meczyc ..
Moze warto sie skonsultować z rehabilitantem i juz kręgosłup ćwiczeniami zabezpieczać bo tak, potrm to na prawde ciezko, ja akurat zero problemow w ciazy pracowałam do 7.12 a rodziłam 16.01 :) oststni raz na siłowni byłam 6 dni przed porodem [emoji16][emoji16]
 
Witam, czy któraś z Pań może polecić mi jakiegoś polskiego ginekologa w Østfold, najlepiej w Sarpsborgu do prowadzenia ciąży?
Powiem ci z doswiadczenia ze nie warto prowadzić ciazy i placic gruba kase za prywatnego ginekologa - mozna raz czy dwa podejść na usg dziecko zobaczyc ale opieka polozna/rodzinny jest bardzo spoko :)
Ja ci moge podac namiar ale w Oslo Polak albo w kongsberg Norweg ale super koles
 
Tylko prywatnie jest możliwość prowadzenia ciąży ? to lepiej do Polski latać do lekarza
A odnośnie USG, czy to prawda ze szkodzi dziecku? i jak najmniej robić
 
Tylko prywatnie jest możliwość prowadzenia ciąży ? to lepiej do Polski latać do lekarza
A odnośnie USG, czy to prawda ze szkodzi dziecku? i jak najmniej robić
Nie ma w Norwegii prywatnego prowadzenia ciazy mozesz to dla siebie robic ale i tak prowadzi ci oficjalnie polozna i rodzinny i nie widze potrzeby ciagłego biegania do polski - po co? Tu jest duzo lepsza opieka i za darmo chyba ze masz duzo zbędnej gotówki na loty wizyty i badania ktore tu masz za darmo. Opieka w szpitalu nieporównywalna do warunków polskich.

A co ma zaszkodzić w usg? Doppler moze denerwować dziecko bo wzburza wody płodowe ale samo usg to nie widze problemu.

A czemu tak nie chcesz prowadzić ciazy normalnie tutaj ?jak to kwestia języka to przysługuje ci tłumacz - ja polecam opiekę tutaj, super jest
 
Witam wszystkich :)
Mam pytanie. Wszędzie szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mieszkamy z mężem od kilku miesięcy w Oslo, mąż przyjechał do pracy a ja razem z nim. Kilka tygodni temu firma, w której pracował zbankrutowała i poszedł na dagpenger. Ja nigdy nie pracowałam w NO. Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży :) :) :) :) :) Czy jeśli mąż nie znajdzie pracy - i pozostanie na dagpenger - to przysługują mi w tym czasie jakiekolwiek świadczenia z tytułu narodzin naszego maluszka?
Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam wszystkie Mamy ;)
 
reklama
Norgefanka, my mieszkamy w Norwegii ponad 3 lata.
Przyznanie Ci becikowego zależy od tego czy jesteś tu legalnie, masz wsztskiego papiery-pozwolenie z policji, stały numer itp. I tego czy Twój mąż wypracował minimum potrzebne do przyznania zasiłku. Najlepiej będzie przejść się do najbliższego oddziału Nav i tam zapytać. :)
 
Do góry