reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

reklama
Kilolek, niedługo na mnie Policję naślą, bo pewnie dziecię swoje głodzę:( Ciągle słyszę, że dzieciątko mam chude.. Dzisiaj znowu.. Byliśmy na szczepieniu, które się nie odbyło, bo nie dość, że chudy, to pani doktor stwierdziła za duży obwód głowy w stosunku do klatki piersiowej:-:)-:)-( I już nerwy.. Jutro idziemy na USG przezciemiączkowe. Czego objawem może być taka dysproporcja?? Kurcze..
może być objawem troski waszej lekarki o zgodność z książkowymi normami. Najlepszy od usg przezciemiączkowego jest prof Marciński - przyjmuje na Waryńskiego. Badał Elę, badał też Gaję.
Daj znać co jest...
 
A ja tu się od kilku dni martwię, że Igi ma za małą głowę. Pediatra nic nie mówiła, prawdę mówiąc ma tak samo małą jak klatę. Krystian na 3 miesiące miał obwód głowy 40.5 a klatki 41cm a Ignaś ma 39cm i wg siatki centylowej to jest 3 centyl. Chudziak z niego, tyle, że długi, w rozmiarze 68 chodzi, bo 62 już dawno za krótkie było (bo na szerokość to podejrzewam, że by i w większe 56 wszedł). Ale na razie w przychodni się nikt nie czepił. Przy Krystianie to ciągle słyszałam, że za chudy do wzrostu, może przez to, że Krystian żyje i ma się nieźle to Igusia się już nie czepiają :-).
Widocznie taka już jest uroda tych moich facetów.
 
Witam mamusie:-D
A ja tu się od kilku dni martwię, że Igi ma za małą głowę. Pediatra nic nie mówiła, prawdę mówiąc ma tak samo małą jak klatę. Krystian na 3 miesiące miał obwód głowy 40.5 a klatki 41cm a Ignaś ma 39cm i wg siatki centylowej to jest 3 centyl. Chudziak z niego, tyle, że długi, w rozmiarze 68 chodzi, bo 62 już dawno za krótkie było (bo na szerokość to podejrzewam, że by i w większe 56 wszedł). Ale na razie w przychodni się nikt nie czepił. Przy Krystianie to ciągle słyszałam, że za chudy do wzrostu, może przez to, że Krystian żyje i ma się nieźle to Igusia się już nie czepiają :-).
Widocznie taka już jest uroda tych moich facetów.
A mi na bilansie powiedzieli zupełnie coś innego mianowicie mój mały za duzo nie mówił i doktor powiedziała że jak do 2 lat i 6 miesięcy nie zacznie więcej mówić to do specjalisty będę musiała go zapisac i znim chodzić.Na szczęście wszystko jest w porządku i z dnia na dzień jest coraz lepiej z jego mową:-D
Każde dziecko jest inne i dojrzewa w swoim tempie i czasami wydaję mi się że lekarze przesadzają.
Czas już na mnie jutro rano wstaje zrobić badania z krwi i posiew...
Musze załatwic pewną sprawę trzymajcie kciuki:tak:
 
no ale chyba lepiej niech przesadzają niż mają czegoś nie dopatrzeć.

Malina, trzymam kciuki, żeby wszystko było ok.

U mnie Daria chora, zmiany w oskrzelach i antybiotyk. Za to Igorek od wczoraj wstaje w łóżeczku :tak::-D
 
nenius brawo dla Igorka !

kasia mój starszy długo nie mówił, tylko pojedyncze słowa i jak miał 2 lata i 8 miesięcy zaczęliśmy chodzić do logopedy i w ciągu dwóch miesięcy się rozgadał :cool2:. Ale do logopedy chodzimy nadal, wprawdzie mówi już ładniej niż co niektóre dzieci w jego wieku, zaczął wymawiać R, jeszcze twardych sz,cz, ż nie wymawia, ale to akurat norma wiekowa. Ale on lubi chodzić do logopedy, chętnie wykonuje prace domowe i ćwiczy to co mam mu żałować, ma taką mini zaprawę przed szkołą z pracami domowymi.
A niektóre głoski to wymawia czyściej niż mój m. :-D i dzięki temu, że ćwiczył od małego to zwraca uwagę na wymowę.
 
olcia - zauwazyłam zauwazyłam, ale zaniemówiłam z zazdrosci :-D
nenius - ładnie :-) :tak:

MIałam dziś wyjść na spacer, i tyle rzeczy pozałątwiać, ale śnieg pada, więc młoda na balkon i tyle ze spaceru :-( jutro ma nie padać :tak:
Gaja 2 prania temu wchodziła jeszcze w czesc 56, a wczoraj w nocy poodkładałam większść 62 !! jakis skok wzrostowy zaliczyła dziewczyna :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Iza a Ty jesteś już w Pruszku czy jeszcze w Lublinie ?
No to pięknie mi synowa urosła :-), niedługo mojego kawalera przerośnie ;-).
Ja dziś rano wyskoczyłam zaprowadzić Krystiana do przedszkola, niby termometr pokazywał -9 ale tak zimno było na dworze, że mnie samą płuca bolały i miałam straszne wyrzuty sumienia, że wyciągnęłam Ignasia na taki mróz.

Olcia ja też z zazdrością obejrzałam zdjęcia. My mieliśmy sylwester na wsi, po raz kolejny ewakuowaliśmy się z miasta na ten czas, tylko raz zostaliśmy jak Krystian był mały i bardzo tego żałowaliśmy. Jednak kilka imprez w bloku to żadna frajda dla maluszka. A na wsi spokój, cisza, nawet fajerwerki mają jakiś większy urok niż w mieście - przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie i od kilku lat co roku uciekam z miasta na tę noc.
 
Do góry