reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

reklama
kiedy wracasz? jak tam synek zdrowy juz?

karola i co z ta dziewczyna masz z nia kontakt? dziwi mnie zawsze fakt ze samotna matka rodzi kolejne dziecko i nadal jest samotna.........
 
1.10 wracamy choć wcale mi się nie chce wracać (no może poza tym,że za Sławkiem się stęskniłam),dobrze tu mam.pomoc przy dzieciakach,mogę odpoczywać,wyjść gdzieś wieczorem,strasznie szybko te 5 tyg zleciało a tu jeszcze tyg i powrót.
A Adaśko już dużo lepiej,bez porównania do tego co było.

A tak apropo zdrowia Młodego czy Wy macie jakieś doświadczenia,ze zdobywaniem recepty na mleko dla alergików w UK? Bo ja na karcie ze szpitala mam w rozpoznaniu m.in nieprawidłowe wchłanianie jelitowe,atopowe zapalenie skóry (przy tym tez trzeba mleko specjalne) i w zaleceniach napisane aby dawać bebilon pepti. Wyogooglałam i wiem,że jest aptamil pepti w UK dostępny ale słyszałam tez,że GP niezawsze chętnie recepty na to wypisują. Mam nadzieje,że nie będe miała problemów.
 
pojdziesz i sie przekonasz :-D a tak na serio to dadza ci tylko bedziesz musiala troszke sie nagadac. najpierw beda proponowali ci kremy,plyny do kapieli twierdzac ze a noz moze mu przejdzie, badz uparta i mow ze masz takie zalecenie ze przywiozlas sobie kilka mlek z polski ale tu juz nie masz jak kupowac a tylko to mleko mu wolno. jesli ci nie da za pierwszym razem to idz ponownie za tydzien ale wydaje mi sie ze dostaniesz odrazu.
 
tak zrobię :) wracam za tydz w pon więc już dziś zadzwonie i umówie się na przyszły wtorek do GP. na wszelki wypadek oprócz karty wypisowej ze szpitala przygotuje sobie w komórce folder z fotkami jak jego skóra wyglądała-a była naprawdę masakra więc może łatwiej pójdzie jak im zobrazuje problem-bo teraz to on już ma o niebo lepszą te skórę:)
 
Joasia dzis to nie bardzo bo wszędzie wolne:tak:
Jak powiesz ze w Polsce dostawał to powinni dac...
walka nie raz bywa ciezka ja ponad rok walczyłam o chleb dla Szymona ale nie miałam zadnej podkladki z PL ze gluten mu szkodzi gdybym miała napewno poszlo by duzo szybciej...:-)
 
ja tez sie melduje...poki co sprawa z dziewczyna ze szczecina stoi w miejscu,nic sie nie kontaktowala. czekamy,zobaczymy.

z mlekiem wszedzie z tego co czytalam, sa wlasnie walki z GP zeby recepte dostac,ale jesli masz z pl zaswiadczenie to powinno przyspieszyc i ulatwic sprawe. ja sie zaczynam martwic bo mala cala wysypana na buzi,brzuchu i pleckach...oczywiscie jak byla HV i jej to pokazalam to stwierdzila,ze to nie wyglada na nic powaznego,ze to moze potowki,a moze alergia na cos co zjadlam...zeby kupic jakis krem natluszczajacy,wazeline albo cos i powinno zejsc. w polsce przypuszczam,ze kazali by mi smarowac czyms wysuszajacym bardziej to niz natluszczajacym.powiedzial,ze jesli by to sie roznioslo dalej to mozna do GP sie z mala zglosic zeby to obejrzala...masakra jakas. z kolei Filip od dluzszego czasu ma krostki na rekach i udach, to takie bardziej suche sie wydaje, tez powiedzialam o tym,pokazalam tydzien wczesniej i tez zloty srodek-cos natluszczajacego kupic i smarowac. wiec widze, ze tutaj na wszystko paracetamol,a na wysypki cos natluszczajacego...ehh. moze samo zniknie powoli,jak nie to do GP sie wybiore. i tak musze jutro zadzwonic i umowic sie na wizyte kontrolna bo to juz 6tyg bedzie :)
 
reklama
Nie bylo mnie tu cale wieki... ale moze ktos mnie jeszcze pamieta? ;)
Kilka miesiecy temu wrocilam do pracy, Anula w zlobku, strasznie przezywala rozstanie wiec kazda wolna chwile spedzlysmy razem, potem musielismy sie przeprowadzic, na razie mieszkamy u tesciowej i szukamy jakiegos domku :)

My mamy alergie na mleko krowie... Ania jest na Nutramigenie i mamy tez wizyty u dietetyka. Nie mialysmy problemu z recepta, ja poprosilam o nia dopiero jak moda miala 9 miesiecy bo i tak karmilam piersia (nadal karmie i kurde konca nie widac! ale juz tylko raz dziennie) wiec potrzebowalam dopiero jak Ani do diety wprowadzalam "nabial". Ja sama bylam na diecie bezmlecznej do niedawna, teraz juz nabial jem i juz ma brzydka skore wiec mleczka do jej diety na roczek raczej nie bedziemy wprowadzac. Ja opisalam jakie miala objawy jak ja jadlam nabial i co sie poprawialo i kiedy jak przechodzilam na diete, dostalam recepte i skierowanie do dietetyka.
 
Do góry