reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Tez skladam zyczenia waszym maluszkom.

krolowa a powiedz mi czy Laura spi na plasko czy pod lekkim katem?? bo mi lekarz pediatra jak na samym poczatku jego zycia powiedziałam ze duzo ulewa to powiedział zebym kladka go pod katem 30* i rzeczywiscie teraz bardzo malo ulewa.

Ja dostalam okresu. leje sie ze mnie tak strasznie. Kuba polubił się z Franka(moim kotem) która lubi spać obok niego:) ona tez sie juz zaaklimatyzowała i juz nie miauczy tak jak wtedy.
 
reklama
Zuzkon ma klin na materacu więc jest trochę wyżej. Najgorzej jak w trakcie jedzenia zrobi kupsko i po tych 15 min kładę ją na przewijak i muszę ją przebrać bo wtedy właśnie jest na płasko. Śpi na bokach więc przynajmniej się nie krztusi jak śpi.
 
hejka :)

za nami superowy weekend z przyjaciółmi, dzieciaki obdarowane, radości masa;-)
nawet ja od mężula dostałam lizaka w kształcie serducha:-p


widzę temat kapieli i planu dnia na tapecie :)

u nas małą ( i wcześniej małego) kąpie D, Matika początkowo kąpał u niego w pokoju. Małą od początku w łazience- wanienka w wannie, ja małą rozbieram, przenoszę golutką owiniętą w ręcznik do łazienki, D ją kąpie-klęcząc przy wannie, ja w tym czasie szykuję ubranko na noc itd jak mała jest gotowa do wyjścia z wanny to ją od D przejmuję, przygotowuję do spania, D wtedy mleko szykuje, potem karmienie i spanie. Także mam sporą pomoc od D, ale wiem że jakby go nie było, to też dalibyśmy radę także spokojnie Królowa sama zobaczysz jak szybko się ogarniesz w nowej sytuacji ;)

a plan dnia wygląda tak, mała wstaje ok 8-9, jedzenie, przebieranie, zabawa, i ok 10-11 idzie spać do ok 12-14, jedzenie, przebieranie i albo idziemy po Matika do przedszkola i przy okazji spacer zaliczamy, albo mała się bawi aż znów idzie na drzemkę w okolicach 15-16 śpi do ok 17 (tu zależy o której wstanie -jak przed 17 to jeszcze w okolicach 18 idzie na krótką drzemkę, jak po 17 to już do wieczora nie śpi) kąpiel o 19:00-19:30, ok 20 jedzenie i czasem od razu zasypia, a czasem jeszcze trochę leży, gada i zasypia ok 21. Pobudka w nocy zazwyczaj jedna ok 6ej (czasem dwie- ok 4 i potem ok 7)

Jak jest brzydko to siedzimy w domu, ale jak jest ładnie to poza spacerem kiedy idziemy po Matika, podczas aktywności małej siedzimy też trochę w ogródku przy domu


Deizzi buziak dla syneczka za waszą studnióweczkę :DDD

pozdrawiam mamuśki i dla wszystkich dzieciaków spóźnione ale wielkie MMMMMUUUUUUUŁŁLLLŁŁŁAAAAAaaaaaaa na dzień dziecka :****
 
ja malego kapie sama od samego poczatku:)po pierwszej kapieli strach mi minal:)
Artus codziennie wstaje o 5 rano,zje i bawi sie tak do 7 czasami zasnie 30 min wczesniej. pozniej pobudka,myjemy sie i wyskakujemy z pizamek:)maly malo spi mi w dzien ale naprawde jest tak grzeczny ze moglabym rodzic takie dzieci co rok:)placze tylko wtedy jak jest glodny,a tak to lezy i sie bawi no i nawija jak szalony:)
 
Długo mnie dziewczyny tutaj nie było! Mimo, ze Leon jest grzecznym dzieckiem to i tak zajmuje mi cały dzien i tak naprawdę to nie świtem kiedy mija :)
Glutek juz jest ogromny! Wszyscy mówią ze wyglada na 4 miesiące. I jest super kochany! Coraz bardziej kontaktowy. Mozna powiedzieć, ze z dnia na dzien sie zmienia.
spedzamy praktyczne całe dnie poza domen.
ostatnio byliśmy u nerologa i dostaliśmy skierowanie na rehabilitację (wzmożone napięcie mięśnie). Moim zdaniem nie ma tego problemu, ale skoro pani doktor tak mowi to pójdziemy na rehabilitację - przecież mu to nie zaszkodzi.
 
co tu laseczki taka cisza??
mój Jasiek jutro 3 miechy kończy - koniec świata :-D

co do kąpania, to u nas jest kąpanie w łazience, mój J. kąpie ;) ale my mamy specjalny stelaz na którym stawiamy wanienkę i nie trzeba się schylać za bardzo... i oczywiście przewijak na pralce ;) mając nadzieję na trzecie dziecko nie dałam pralki zmienić, bo mamy mało miejsca i lepiej byłoby płytsza kupić, ale na takiej przewijak byłby malo stabilny ;) więc po Jasku pralka zostanie wymieniona :-D
co do spania to nawet wole nie czytac, że te Wasze dzieci noce przesypiają, bo mój nie ma tego w planach na razie ;)
a tak poza tym to tak jak Deizzi pisała zaczął się za ręce do siedzenia podciągać ;) no i uwielbia swoje rodzeństwo - uśmiechy takie imsle, ze szok :-)
mieliśmy iść jutro na szczepienie, ale Mai wizyta u laryngologa się przełożyła na jutro, a czekałam na nią 2 miesiące :wściekła/y: więc coś musze z tym szczepieniem pokombinowac - moze w śr albo w czw pojade...

Królowa - współczuje ulewania... mój Jasiek na poczatku nie ulewał, potem zaczął jak zaczął tak mocno nogami fikać ;) ulewało mu się przez jakies 3 tyg chyba, a teraz juz jest ok... ale ja w nocy go nie odbijałam - starałam się jak najwyżej go trzymać przy karmieniu, a potem i tak przysypiał u mnie na ręku... czasem i tak sie ulewało, ale to już trudno... i niedawno - chyba w zeszłym tyg samo przeszło - po prostu pewnie układ pokarmowy - jakies te zwiearcze dojrzały i lepiej trzymają... więc u Was tez na pewno niedługo przejdzie....

pozdrawiamy czerwcowo!!!!!
 
Mój właśnie "Dino pociąg" ogląda i takie dźwięki wydaje z siebie jakby tam był. A te energiczne ruchy wskazują, że najchętniej wskoczyłby do telewizora.
 
reklama
hejka.
krolowa co do odbijnia to ja mojego tez dlugo trzymam. bo jak sobie porzadnie nie beknie to ulewa.czasami po 5 min jak nie odbije to go na lozku poloze doslownie na momencik i biore od nowa i wtedy iest bekniecie:) zreszta ulewa caly czas bo nie lezy spokojnie po jedzeniu tylko szaleje.
 
Do góry