reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Zabka Alex mial 54cm wiec taka norma a teraz ubieram go w 80cm szok. I dla Artka calusy z okazji 5m :***
Zukon dziekuje za pocieszenie bo martwie sie tym.
 
reklama
Kaniu Malutka teraz jest w szpitalu głównie ze względu na spadającą saturację w czasie głębokiego snu, ale jak się urodziła to miała zawysoki poziom czegoś, już nie umiem powiedzieć co to było i robili jej różne badania, nawet jakieś drogie badania genetyczne w Angli. Z badań genetycznych wyszło że jeden z chromosomów w 20 parze nie ma kaształtu X tylko ma kształt kolisty. Genetyk stwiedził że nie umie powiedzieć na co to będzie miało wpływ w przyszłości. Narazie Kornelka jest przebadana na wszystkie możliwe sposoby, wszystkie narządy wewnętrzne są w porządku, nie wiedzą tylko dla czego spada ta saturacja niby nie jest bardzo niska bo utrzymywała się na poziomie 92, dziś spadła do 89 a norma to 95-100, ale nie puszczą jej do domku dopuki minimum przez 2 dni nie będzie sie utrzymywać na poziomie 95-100 bez podowania dodatkowego tlenu.
Oby kaszel i katar szybko przeszedł Gabrysi.
Zabka dzielny chłopak z Arturka:) mój Mariuszek wzrostowo podobny bo ma teraz 70cm, a wagowo raczej troche lżejszy bo miesiąc temu ważył 7kg:), a jak się urodził to miał 53cm i 3,3kg:)
Asinka wszystkiego najlepszego dla Ninki:) i udanych wakacji:)
Truskafffka zdrówka dla Matiego. Ty masz jedno chore i jedno ząbkujące, a ja mam dwoje ząbkujących w domu:) a do Jaśka to głównie dziewczyny przychodzą;) ma chłopak już powodzenie:)
Deizzi zdrówka dla męża i dla Ciebie dużo cierpliwości:) czym Ignasia tak wymęczyłaś, że on biedny na siedząco zasnął:)
Nimitii wszystkiego najlepszego dla Alexa. Oby ząbek szybko się przebił. U nas dwa już na wierzchu, jeden już wystaję na 3 milimetry:) i chyba idą nam też dolne dwójki. Nie wiem czy Cie pocieszę, ale mój Jasio ani razu jak był niemowlakiem nie przekręcił się z pleców na brzuch. Z brzucha na plecy zaczął jak miał więcej niż 5 miesięcy:). Przemieszczał się na siedząco, a raczkowac zaczął 2 tygodnie przed skończeniem roczku. Na nogi stanął 2 tygodnie po roczku i chodził trzymając się czegoś aż do 17 miesiąca i na dzień dziadka zrobił swoje pierwsze samodzielne kroki:) ale potem odrazu praktycznie biegał, a teraz nie usiądzie na 5 minut, cały czas jest w ruchu, włazi wszędzie, więc chyba nadrabia okres niemowlęcy:). Mariuszek zupełne przeciwieństwo:)przekręca się we wszystkie strony i pełza po całym pokoju.
Zuzkon Kubuś wcale nie jest mały, jest akurat jak na swój wiek:)
Betina powodzenia na szczepieniu

U nas była dziś paskudna pogoda bo wiało tak jakby miało głowę urwać, a potem zaczęło padać. Cały dzień spędziliśmy dziś w domu. Mariuszek dziś zjadł duży słoik obiadku i chyba chłopak się w końcu najadł, bo potem spał dobre 1,5 godziny co już dawno nie miało miejsca:). Mam nadzieję że jutro będzie lepsza pogoda, bo Jasiek w przeciwnym wypadku chyba dom rozniesie:) dziś rysowaliśmy, układaliśmy puzzle, trochę się wygłupialiśmy, ale młody nie mógł się zbytnio wyszaleć, pobiegać i nosiło go przez większość dnia:). Mój starszak już nie może się doczekać kiedy pójdzie do przedszkola, wynudził się z mamą w domu przez pół roku:). A i jak posadziłam wczoraj Mariuszka to siedział nie przewracał się, niby sam w bujaku kilka razy usiadł i 3 razy w wózku, ale nie wiem czy mogę go tak sadzać na podłodzę? Wczoraj siedział sobie chwilkę i jak go położyłam to był krzyk:)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, ja to mało się udzielam, ale jestem na bieżaco z Wami. Moj malutki w pn. będzie miał 5 miesiecy , waży 7460 i jest narazie tylko na samej piersi, gdzieś za 2 tyg. zacznę mu wprowadzać inne jedzonko. Mały mó to taki kochany śmieszek ciągle sie do wszystkich śmieje. Byliśmy ostatnio w Polsce na urlopie to tak go babcie wybawily, że teraz przestało mi się podobać leżenie w łóżeczku czy bujaczku, a na rączkach to szczęśliwy. Jak mu znikam do kuchni to też marudzi. W nocy przed urlopem ładnie spał bo budzil sie tylko raz w nocy, a teraz mu sie też coś poprzestawiało i budzi sie co 2 godziny i kupke tez robił codziennie a w Polsce co 4 dni nie wiem czy to zmiana klimatu czy te upały tak na niego wpływały...często się denerwuje to wtedy nie wiem już sama czy on sie nie najada, czy go brzuch boli bo kupki nie robi czy ze zmęczenia bo mało spał w ciągu dnia, czy ząbki dokuczają?
 
DSC_0168.jpgno i ja sie doigralam..

Nimiti wiesz nos tudiuje rehabilitacje i chce się zajmować tylko dziecmi. więc nie martw się ze się nie obraca jak chcesz moge nagrać filmik jak możesz go stymulować do tego.. pokazywać że się da. to pomaga:).
Madzia może i wzrostowo nie jest mały ale on cały czas ma ubrania na 56/62 od momentu jak sie urodzil... bo jest bardzo chudy.
 

Załączniki

  • DSC_0168.jpg
    DSC_0168.jpg
    19 KB · Wyświetleń: 26
Hej :) Antoś z dziadkiam w kościele. Mąż odsypia kolejną ciężką noc, obok leży Ignaś i żeby nie gadał tatuś mu dał swoj telefon i teraz mały skrzypi na nim swoim zębem. Masakra jakie tony z niego wychodza. Mały nauczył się już siadać nawet z pozycji gdzie leży na mojej poduszce. A jak go tylko położę to mina w podkówkę. Ogólnie ma teraz fazę że tylko mu z oczów zniknę to płacz. Ostatnio leżał na podłodze dobre półgodziny na pleckach i patrzał na mnie i się uśmiechał nic więcej nie robił.

Zuzkon mocno boli? Niech Ci to szybko zdejmują :)
Madzia ja sadzam na podłodze ale jestem obok niego żeby go złapać jak poleci. Antek tak siedział i czasem się przewracał przez przypadek na głowę jak już 2-3 miesiące praktyki miał.
Nimitii każde dziecko jest inne ja bym poczekała jeszcze z tym lekarzem nie ma co przyspieszać. Mój Antek np. nauczył się raczkować jak już bardzo dobrze umiał chodzić. A Ignaś z kolei nie potrafi się śmiać głośno. Śmieje się ale jednocześnie nie wydobywa dźwięku. My ubranka cały czas 62-68 pojedyńcze sztuki 74. Wczoraj go ważyłam na takiej domowej wadzę i wskazało 8,1 kg.
betina dziękujemy aczkolwiek wolalabym żeby bardziej niż ruchowo rozwijał się z mową i w końcu mi mówił o co mu czasem chodzi.


Ile razy kładziecie dzieci spać w ciągu dnia? Nam wydzodzi drzemka o 11 później o 14-15 i kolejna o 18 i spanie nocne o 21. Ale nasze drzemki mają 20-30 minut.
 
Deizzi u nas z drzemkami jest dokładnie tak jak u ciebie :)
Zukon co się stało? A ci do filmiku bardzo bym chciała. Z chęcią zobacze sle poslucham sie między innymi deizzi i nie będę się tak przejmować
 
postaram się dziś nagrać i wrzucic:). mam tak zaropialy i spuchniety ze nie staje na palcu. musze go bandazowac i jodyna go traktowac.. ja pokazalam kubie chyba ze dwa razy i po kilku dniach sam zaczail..deizzi ma racje. każde dziecko rozwija sie po swojemu. :)
 
Kania78 jestem otwarta na trójkę, ale to trzecie dzieciątko dopiero po 35 roku życia mi się marzy....ale czas pokaże jak to będzie.
asinka miłego wypoczynku :-)
truskafffka takie dziecko to skarb, co choruje a wcale nie marudzi.....ja byłam strasznym chorowitkiem a przy tym ogromną marudą....mama się ze mną miała.:rofl2:
Deizzi no to masz teraz ciekawie.....życzę dużo wytrwałości a przede wszystkim cierpliwości do całej trójki.
Zuzkon ściskam mocno! oby szybko się zagoiło
 
reklama
Bry.
Żabka i jak Artur po szczepieniu się czuje? Żadych NOP-ów? Ładnie sobie waży :-)
Asinka najlepszego dla Ninki z okazji ukończenia 5 miesięcy :-) Jak po wypadzie na Maurach?
Truskaffka zdrówka dla Matiego, jak On się czuje? Jak Amelka? Dałaś radę ją odizolować?
Nimitii ciężko jest Dwójkę chorowitków ogarnąć ale nikt nie mówił że będzie łatwo, najważniejsze by się nie dać się zwariować :-) A co do przewracania to uważam że i na Alexa przyjdzie czas, to naprawdę tak niespodziewanie przychodzi, że nim się obejrzysz a będzie się turlał.
Zuzkon współczuję wrastającego paznokcia.
Madzia83 trzymam kciuki mocno za Kornelcię !!! Powiem Ci, że moja Oliwia już tak przyzwyczajona do dzieci, żłobka codziennie się pyta czy może już iść? Od poniedziałku jak wszystko będzie dobrze, to pójdzie :-) Gabrysia się rwie do siadania ale ja jej specjalnie nie sadzam, chyba że na moich kolanach, że ma kręgosłup oparty o mnie. Jest jeszcze bardzo chwiejna, niestabilna więc do samodzielnego siedzenia jeszcze daleko.
Inka250, Deizzi taki okres teraz, że dzieci odczuwają dyskomfort gdy mamy lub kogoś bliskiego brak obok, wiąże się to na pewno ze skokiem rozwojowym.
Deizzi współczuję mężowi przebicia nogi a Tobie życzę dużo sił, by ogarnąć całą Trójkę. Moja śpi co 2-2,5 h w ciągu dnia, więc wszystko zależy o której rano wstanie. Zwykle to są 3 drzemki, w tym jedna dłuższa do 2 h, dwie po 30 minut.
Ewelinka 35 to mam teraz i już na trzecie ochoty i warunków nie mam ale Tobie życzę, by się u Was ta Trójeczka spełniła :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry