reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Masaż dla kobiet w ciazy

aniołekk

Fan(ka)
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2005
Postów
2 552
Miasto
Szczecin
dziewczyny co sądzicie o masazy dla kobiet bedacych w naszym blagoslawionyms tanie?
wiem ze jak nie ma zagrozonej ciazy i jest zgoda lekarza to nie powinno byc problemu.
jednak spotkalm sie w przychodni rodzinnej z odmowa.. (powodem byla zbyt wysoka ciaza???)
poradzono abym poszlam na taki specjalny basen dla kobiet w ciazy i niemowlakow na jakis zajecia w wodze...

masaz moje kochanie wykonuje mi w domku glascze i td.. ale taki rozluzniajacy to powinien wykonac specjalista

http://www.wizaz.pl/szczotka_masaz_macierzynstwo.php

co wy o tym wszystkim myslicie?
 
reklama
aniołeczkku ja ostatnio podpytywałam mojego bardzo dobrego kumpla który zawdodowo jest masażystą rehabilitantem co o tym myśli, odradzał mi kategorycznie! twierdził, że nawet najmniejszy masaż (a tym bardziej wykonywany przez amatora, a co dopiero mówić o specjalistę) powoduje zmiany krążenia, zarówno u atki jak i u dziecka i nie jest to wskazane, tym bardziej że teraz twoje serce ma podwójną robotę, bo toczy krew dla dwóch krwioobiegów. takie zmiany są niewskazane.
owszem, zapewniał mnie, że po porodzie jak najbardziej, aby wrócić do poprzedniej sylwetki, ale teraz nie. ja mam do niego zaufanie, więc unikam masaży, jeśli taka "głupota" miałaby cokolwiek zaszkodzić... to wolę poczekać.

pozdrawiam, ;)
 
Dziewczyny a co zrobić gdy po pracy strasznie bolą plecki i nóżki? Nogi masuje mi mąż a plecki rozluźniam bardzo prostymi ćwiczeniami przeznaczonymi dla kobiet w ciąży ale marzy mi się prawdziwy masaż...jeszcze 4 miesiące...
Znacie jakieś dobre sposoby na takie dolegliwości?
 
jak pracowałam, (aktualnie jestem na L4 od tygodnia), miałam pracę biurową i długie siedzenie przed komputerem nie wpływało dobrze zarówno na kręgosłup jak i na nogi, ale zawsze po przyjściu do domku starałam się położyć na tapczanie i nogi ułożyć wysoko, wtedy krążenie jest lepsze. a żeby nie mieć opuchniętych nóg, najlepiej spać na lewym boku, tak przynajmniej piszę we wszystkich "mądrych" materiałach na temat kobiet w ciąży. i wiecie co? faktycznie pomaga.
;)
 
Temat masażu w ciąży poruszony został tu dość dawno.... jakieś 5 lat temu ;-) ale ostatnio staje się coraz bardziej aktualny i możnaby go przedyskutawać ponownie.

Jeszcze do niedawna pokutował pogląd, iż kobieta ciężarna powinna jak najbardziej "dbać o siebie" w sensie jak najmniejszego wysiłku fizycznego, gdyż aktywność ruchowa mogłaby jej tylko zaszkodzić. Obecnie widzimy tendencję odwrotną - kobietom ciężarnym proponuje się coraz to nowe formy ruchu od ćwiczeń gimnastycznych, poprzez jogę, po aquafitness. Niemal każda przyszła mama wie już, jaki zbawienny wpływ ma ruch w tym wyjątkowym okresie i jakie korzyści może przynieść przy porodzie.

Widzę, że podobna zmiana poglądów powoli następuje na temat masażu w ciąży.
W Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy zabiegi takie są bardzo popularne, korzysta z nich wiele przyszłych mam. Myślę, że spora część masażystów w Polsce "boi się" kobiet w ciąży zupełnie niepotrzebnie, przecież to stan fizjologiczny, naturalny w życiu większości kobiet (nie mówimy tu przecież o ciąży powikłanej).

Zmianie poglądów dowodzi chociażby artukuł na babyboom :happy2:: Masaż ciążowy - BabyBoom
organizowane specjalne kursy masażu w ciąży: MASAŻ, KURSY MASAŻU - POZNAŃ - KURSY I SZKOLENIA
powstające na ten temat książki (np. G. Lewandowskiego"Masaż kobiety w ciąży i niemowlęcia")
jak również rosnąca liczba gabinetów oferujących takie usługi oraz masażystów dojeżdżających do domu klientki.
Wygląda więc na to, że jeśli ciąża nie jest powikłana, nie ma się czego obawiać! :-)

PS. Zainteresowanym polecam filmik: [video=youtube;Z3hH-asGJ4A]http://www.youtube.com/watch?v=Z3hH-asGJ4A&feature=player_embedded[/video]
 
Dyplomowana fizjoterapeutka z 4 letnim doświadczeniem, pracująca w Szkole Rodzenia oferuje masaż przynoszący szybką ulgę bólów kręgosłupa, które są częstą dolegliwością okresu ciąży. Wykonuję również masaż limfatyczny kończyn dolnych eliminujący obrzęki.
Cena 60zł/45 minut. Dojazd do klientki wliczony jest w cenę.
Serdeczne zapraszam
 
Sugerowałabym nie robić nic samemu, na własną rękę... jak ktoś już powyżej pisał, masaże mają wpływ nie tylko na wasze krążenie, ale także krążenie waszych maluszków... Dlatego raczej radziłabym korzystać z usług specjalistów. Niektóre salony kosmetyczne posiadają wykwalifikowanych w tym kierunku pracowników, jak choćby warszawski Beauty Homecare. Trzeba się rozejrzeć w swoim mieście, zorientować co i jak;)
 
Jestem dyplomowaną fizjoterapeutką. Ukończyłam między innymi kurs masażu dla kobiet w ciąży. Masaż ten likwiduje napięcia i dolegliwości bólowe pleców i kończyn dolnych, zmniejsza stres, uelastycznia skórę, zmniejsza obrzęki, poprawia sylwetę ciała. Każda przyszła mama może mieć taki masaż jeżeli posiada zaświadczenie o braku przeciwwskazań od lekarza. Masaż taki zalecany jest od 3 do 8 miesiąca ciąży. Kontakt 795743524 e-mail: aktywna_ciaza@wp.pl
 
reklama
DZiewczyny poradźcie,szukam właśnie info nt masażów ciąży,dostałam w prezencie urodzinowym zabieg relaksujący dla kobiet w ciąży w skład którego wchodzi właśnie masaż,l bardzo się ucieszyłam bo ostatnio to trchę się zaniedbuję, ale przyszły wątpliwości - czy mozna, pierwsza myśl to tak ale zawsze są jakieś wątpliwości - ciąża ksiażkowa na 6! chodzi o ten masaż Yummy Mummy Ceremony - zabieg dla kobiet w ciąży Warszawa
 
reklama
Do góry