reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Materac do łóżeczka

Krusz

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2021
Postów
31
Hej Dziewczyny.
Zaczynamy komponować wyprawkę dla naszego bejbika.
Zbieram opinie nad materacem do łóżeczka,jaki wybór jest najlepszy dla dobra dziecka.
Materac piankowy/kokosowy/twardy
Czy lateksowy/piankowy/srednio-twardy.
Gryczany odpada...ponoć taki ma idealne środowisko do wychodowania robactwa,takiemy mówię NIE.
Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.
 
reklama
Hej Dziewczyny.
Zaczynamy komponować wyprawkę dla naszego bejbika.
Zbieram opinie nad materacem do łóżeczka,jaki wybór jest najlepszy dla dobra dziecka.
Materac piankowy/kokosowy/twardy
Czy lateksowy/piankowy/srednio-twardy.
Gryczany odpada...ponoć taki ma idealne środowisko do wychodowania robactwa,takiemy mówię NIE.
Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.
W kokosie też lubią wyhodować się robaki. Ja kupiłam pianka- lateks, średnio - twardy.
 
Ja mam jeden ze zwykłej pianki, drugi lateks pianka kokos, a trzeci - już większy - gryka pianka kokos. Najbardziej jestem zadowolona z tego z lateksem.
Sama pianka jest OK dla lekkiego dziecka, bo jest miękka. Ten z gryką bardzo łatwo się odkształca, mimo, że miał być do 80 kg (dziecko ma 13).
Ten z lateksem nie odkształca się, nic się z nim nie dzieje, dzidzia się nie zapada i dobrze śpi.
 
Ja miałam właśnie z mata gryka- kokos, całkiem fajnie się spisał. Sama pianka czy lateks jakoś do mnie nie przemawiają, bo wydają się za miękkie..
 
Miałam i mam przy 2 dziecku gryka-pianka-kokos i żadnych robali. Jak ktoś ma wilgoć w domu to wszystko może wychodować. Nasz leżał dodatkowo zabezpieczony na strychu i nic z nim się nie stało.
 
U mnie gryka też odpadała. Za dużo się naczytałam historii o robakach w środku. I nawet można go już kupić z nimi. Nie potrzebna tutaj wilgoć. Ja miałam pianka kokos. Im dziecko mniejsze tym lepiej aby spało na twardszym czyli kokosie. Lepiej dla jego kręgosłupa. Jak dziecko starsze to odwróciłam na piankę. Dla mnie był super. Aczkolwiek te z lateksem też się dobrze sprawdzają.
 
My mamy kokos pianka i jest super, dość gruby kupiliśmy i świetnie się sprawdza, jak jest ładna pogoda, słońce czy mróz to wietrzymy.
Moim zdaniem lepiej zainwestować w porządny materac dla dziecka jak przejdzie do większego łóżeczka. Przy starszej córce mieliśmy najpierw piankowy ale po pół roku wygniotła go , później kupiliśmy kokos - pianka gruby i służył jeszcze dwa lata i pewnie nadal by służył , gdyby nie fakt , że musiała zwolni. Miejsce siostrze 😉
 
Ja mialam przy synku gryka pianka, wtedy nie wiedzialam o tych historiach z robalami:p dla corki kupilam pianka hr, ma trzy lata i zero odkszałceń. Do wiekszego lozka kupie juz lateks pianka.
 
reklama
Do góry