reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Materac w łóżeczku

Jarzynka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2019
Postów
395
Pierwsza sparawa:

Położna doradziła mi, aby podłożyć coś pod materac by dziecko nie leżało na płasko tylko na lekkim pochyleniu. Motywowała to tym żeby dziecko sie nie zachłysneło treścią żołądkową. Mam tak materac do dzis (7tyg) jednak dzidzia tak się wierci, ze polozona u góry materaca przez noc zjezdza na sam dół, do tego czasem przewraca sie na bok. Czy Wy również tak macie? Lub miałyście do któregoś miesiąca życia dziecka?

Druga sprawa:

Czy dajecie tak malym dzieciom coś pod głowę? Zwykla puduszke? Płaska czy taką puszysta? Czy w ogole jakas specjalną.
 
reklama
Rozwiązanie
Pierwsza sparawa:

Położna doradziła mi, aby podłożyć coś pod materac by dziecko nie leżało na płasko tylko na lekkim pochyleniu. Motywowała to tym żeby dziecko sie nie zachłysneło treścią żołądkową. Mam tak materac do dzis (7tyg) jednak dzidzia tak się wierci, ze polozona u góry materaca przez noc zjezdza na sam dół, do tego czasem przewraca sie na bok. Czy Wy również tak macie? Lub miałyście do któregoś miesiąca życia dziecka?

Druga sprawa:

Czy dajecie tak malym dzieciom coś pod głowę? Zwykla puduszke? Płaska czy taką puszysta? Czy w ogole jakas specjalną.
Dziecko do 2 roku życia nie potrzebuje poduszki.
Podwyższenie (poduszki kliny lub zrolowany ręcznik pod materac) możesz stosować tylko wtedy, gdy dziecku coś dolega...
No ja miałam na płasko materac właśnie dlatego, że nie chciałam, żeby się dzieci skulkowały na bok :) jak dziecko dużo ulewa to warto, ale jak nie to nie jest to konieczne. Takie małe dzieci bez poduszek przez rok lub dwa
 
Zrobiłaś za duży spadek. My mamy łóżeczko Kinder Kraft dostawne i tam jest opcja podwyższania jednej części i opuszczanie drugiej i dziecko się nie ześlizguje. Ja układam na poduszeczkę zakupionnej w lidlu razem z kołdrą. Jest plaska
 
Na podwyższeniu warto dziecko kłaść gdy ma problem np refluks lub przy przeziębieniu, tak normalnie to najlepiej na płasko, bez poduszeczki czy zbędnych dodatków w łóżeczku. O poduszkę dziecko przeważnie się samo upomni kiedy zobaczy że inni domownicy tak śpią:)
 
Przede wszystkim, to położna wam powinna powiedzieć, że noworodka kładzie się na boku i co karmienie zmienia stronę. Żeby nie przekręcało się na plecki, zwija się kocyk lub poduszkę i zabezpiecza. Chroni to dziecko przed zachłyśnięciem przede wszystkim i zachowaniem prawidłowego kształtu czaszki.
 
Przede wszystkim, to położna wam powinna powiedzieć, że noworodka kładzie się na boku i co karmienie zmienia stronę. Żeby nie przekręcało się na plecki, zwija się kocyk lub poduszkę i zabezpiecza. Chroni to dziecko przed zachłyśnięciem przede wszystkim i zachowaniem prawidłowego kształtu czaszki.

Zgadzam się.
 
reklama
Pierwsza sparawa:

Położna doradziła mi, aby podłożyć coś pod materac by dziecko nie leżało na płasko tylko na lekkim pochyleniu. Motywowała to tym żeby dziecko sie nie zachłysneło treścią żołądkową. Mam tak materac do dzis (7tyg) jednak dzidzia tak się wierci, ze polozona u góry materaca przez noc zjezdza na sam dół, do tego czasem przewraca sie na bok. Czy Wy również tak macie? Lub miałyście do któregoś miesiąca życia dziecka?

Druga sprawa:

Czy dajecie tak malym dzieciom coś pod głowę? Zwykla puduszke? Płaska czy taką puszysta? Czy w ogole jakas specjalną.

Jeśli nie ma dużych problemów z ulewaniem, refluksu itd to nie jest to konieczne.
Poduszka też zbędna.
Może leżeć na plecach. Na boku też o ile nie ma ryzyka że przewróci się na brzuch (zwłaszcza noworodek).
 
reklama
Pierwsza sparawa:

Położna doradziła mi, aby podłożyć coś pod materac by dziecko nie leżało na płasko tylko na lekkim pochyleniu. Motywowała to tym żeby dziecko sie nie zachłysneło treścią żołądkową. Mam tak materac do dzis (7tyg) jednak dzidzia tak się wierci, ze polozona u góry materaca przez noc zjezdza na sam dół, do tego czasem przewraca sie na bok. Czy Wy również tak macie? Lub miałyście do któregoś miesiąca życia dziecka?

Druga sprawa:

Czy dajecie tak malym dzieciom coś pod głowę? Zwykla puduszke? Płaska czy taką puszysta? Czy w ogole jakas specjalną.
Dziecko do 2 roku życia nie potrzebuje poduszki.
Podwyższenie (poduszki kliny lub zrolowany ręcznik pod materac) możesz stosować tylko wtedy, gdy dziecku coś dolega np. katar czy refluks. Jeśli nie, to nie ma takiej potrzeby.
Dziecko układałam płasko i samo odwracało główkę w różne strony lub na boczek albo na brzuszek (dobra pozycja do spania przy katarze).
 
Rozwiązanie
Do góry