reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych pociech :)

Nooooooo dzieki teraz juz wszystko wiem bo ja kurde myslalam ze sa tylko kaszki mleczno ryzowe przegapilam te ryzowe a ja chcialam do mleka ja wsypywac wiec kupie tak jak pisalyscie sama ryzowa i do mleka bede dodawac a pozniej z czasem wprowadze ta mleczno ryzowa na wodzie dzieki bardzo:)))))))
 
reklama
A ja się zastanawiam- bo kupiłam ostatnio małej słoiczek- jabłka z biszkopcikiem- Bobovity i się zastanawiam, czy jak rozpuszczę taki zwykły biszkopcik w wodzie, to mogę go dodać do owoców? Bo mało jest takich gotowych z glutenem, a też nie chce mi się ciągle tej 1 łyżeczki manny gotować ;-).
I chciałam w ogóle dzisiaj kupić kaszkę Nestle zdrowy brzuszek i co- strasznie droga- 10 zł opakowanie- myślałam, że to trochę tańsze jest :-(.
 
A ja się zastanawiam- bo kupiłam ostatnio małej słoiczek- jabłka z biszkopcikiem- Bobovity i się zastanawiam, czy jak rozpuszczę taki zwykły biszkopcik w wodzie, to mogę go dodać do owoców? Bo mało jest takich gotowych z glutenem, a też nie chce mi się ciągle tej 1 łyżeczki manny gotować ;-).
I chciałam w ogóle dzisiaj kupić kaszkę Nestle zdrowy brzuszek i co- strasznie droga- 10 zł opakowanie- myślałam, że to trochę tańsze jest :-(.
no droga ta kaszka. mi sie wydaje ze mozna dodac:) ja mojemu dodaje ale do mleka i ma jako deserek:)
 
witam ziewuszki co do glutenu to ja mam taki sposób:
rano na śniadanie Alanek je kaszkę łyżeczką taką bezglutenową i dodaję mu łyżeczkę glutenowej
co myślicie tak może być
obie kaszki są na wode prosto i szybko bez gotowania
a ja Alankowi dałam troszkę sernika takiego domowego ale mu smakował wiem że jeszcze za wcześnie na takie wypieki ale dostał dosłownie pól łyzeczki
dziś na tvn style oglądałam program ;między nami rodzicami; i tam lekarz się wypowiadał że mleko krowie mozna podawac dziecku po 6 miesiacy pod warunkiem że nie za duzo mogą to być jogurciki dla dzieci bądz jog. naturalny z dodatkiem owoców przez nas przygotowanych chodzi tylko o to żeby nie dawać maluchowi np. serka homogenizowanego 3 razy dziennie bo dziecko lubi, bo to już za dużo
 
witam ziewuszki co do glutenu to ja mam taki sposób:
rano na śniadanie Alanek je kaszkę łyżeczką taką bezglutenową i dodaję mu łyżeczkę glutenowej
co myślicie tak może być
obie kaszki są na wode prosto i szybko bez gotowania
a ja Alankowi dałam troszkę sernika takiego domowego ale mu smakował wiem że jeszcze za wcześnie na takie wypieki ale dostał dosłownie pól łyzeczki
dziś na tvn style oglądałam program ;między nami rodzicami; i tam lekarz się wypowiadał że mleko krowie mozna podawac dziecku po 6 miesiacy pod warunkiem że nie za duzo mogą to być jogurciki dla dzieci bądz jog. naturalny z dodatkiem owoców przez nas przygotowanych chodzi tylko o to żeby nie dawać maluchowi np. serka homogenizowanego 3 razy dziennie bo dziecko lubi, bo to już za dużo

Z tym glutenem to ja robie identycznie a jezeli robie kaszke na mleku to wtedy sypie lyzeczke manny do obiadku i jest git:D
Mi health visitor mowila ze po 6tym miesiacu mozna dawac jogurciki tylko musza byc pelnotluszczowe...takie byly jej slowa...i moze Juleczka dzis zje jeden bo tatus kupil ostatnio.
 
Ostatnia edycja:
witam ziewuszki co do glutenu to ja mam taki sposób:
rano na śniadanie Alanek je kaszkę łyżeczką taką bezglutenową i dodaję mu łyżeczkę glutenowej
co myślicie tak może być
obie kaszki są na wode prosto i szybko bez gotowania
a ja Alankowi dałam troszkę sernika takiego domowego ale mu smakował wiem że jeszcze za wcześnie na takie wypieki ale dostał dosłownie pól łyzeczki
dziś na tvn style oglądałam program ;między nami rodzicami; i tam lekarz się wypowiadał że mleko krowie mozna podawac dziecku po 6 miesiacy pod warunkiem że nie za duzo mogą to być jogurciki dla dzieci bądz jog. naturalny z dodatkiem owoców przez nas przygotowanych chodzi tylko o to żeby nie dawać maluchowi np. serka homogenizowanego 3 razy dziennie bo dziecko lubi, bo to już za dużo
moj jorurty i sertki je od miesiaca. ogolenie zjada jeden jogurt lub serek lub budyn dziennie. tylko jeden taki posileczek na dzien:)
 
Kurcze laseczki musicie mi pomoc bo ja jestem zacofana wlasnie chce kaszki zaczac wprowadzac no ale stopniowo nie chce od razu zrobic takiej gestej no i sie zastanawiam jak to zrobic bo przeciez ona ma juz mleko i sie ja tylko z woda rozrabia i teraz pytanko.
-czy dac jedna miarke mleka modyfikowanego mniej i w to miejsce wsypac miarke kaszki
-czy zrobic normalne mleko jak zawsze i dodac dodatkowo miarke kaszki a pozniej po troszku wiecej :)
ja robię wg. pierwszego sposoby
na noc poprostu zamiast dwuch miarek mleka wsypuję dwie miarki kaszki no bo tak jak piszesz one zawieraja mleko i na jedno wychodzi
ja robię taką rzadką do butelki
 
jak pisałam niedawno miałam dylemat że alanek za często je (co 2 godz.) no i postanowiłam coś z tym zrobić
nie chciałam mu wycofac owoców więc wykluczylam jedno mleczko i teraz to wygląda tak:
ok7-8rano -mleczko moje cycusiowe
9- kaszka gęsta łyżeczką
12-obiadek
14-15- 210ml mleka mod.
17-18- owoce czsami robię troszkę kaszki tak żeby wyszło z 2 łyżki i na to wlewam owoce i ma taki kaszkowo owocowy deserek (próbowałam-PYCHA)
20- 210Mml. mleka mod. z kleikiem albo 2 łyżeczkami kaszki
w nocy ok 3-4 cycuś
no wiec tak to wygląda martwiłam się że może troszkę mało mleka i a tąd ta kaszka do owoców
nie miałam innego pomysłu jak to zmienić przecierx nie zlikwiduje mu obiadku na poczet mleka albo owocow przecierz też sa wazne
 
reklama
Mam do was pytanko my nie możemy jeszcze wprowadzać glutenu czy kaszką ryżową bezmleczną można zagęszczać posiłek? Co o tym myslicie czy może lepiej kukurydzianą o ile taka jest?
 
Do góry