reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Migdały w ciąży

Pauletka891

Aktywna w BB
Dołączył(a)
27 Styczeń 2019
Postów
85
Witajcie, ostatnio zmagam się z dość mocną zgagą w ciąży i odkryłam, że pomagają mi na nią migdały. Pierwszą paczkę miałam takich obranych ze skórki.
Teraz mąż kupił mi paczkę migdałów z Biedronki Bakador w skórce. Skórkę obrałam, mocząc wcześniej migdały w wodzie prawie dobę. Skórkę obrałam i zajadam te migdały, ale niektóre z nich są gorzkawe.
Czytam na internecie o gorzkich migdałach i trującej amigdalinę i już się wystraszyłam. Czy myślicie że to są gorzkie migdały? Czy mogłam zaszkodzić maluszkowi? Czy powinnam poinformować o tym mojego lekarza?
Czy może jest to normalne w migdałach? Czy któraś z Was miała tak? Będę wdzięczna za odpowiedź i uspokojenie, bo totalnie się nie znam na tym, bo przed ciążą nigdy nie jadłam migdałów.
 
reklama
Rozwiązanie
O ile mi wiadomo, "gorzkie migdały" to coś pokroju nazwy handlowej i zbiera się je z innego gatunku migdałowca niż te normalne "słodkie". Na półkach sklepowych powinny być "słodkie migdały". Jest to wiedza internetowa, bo kiedyś zadawałam sobie podobne pytanie do Twojego. Jem dużo migdałów i wiem, że czasami trafiają się wsrod nich sztuki z goryczą. Być może ta gorycz jest związana z podwyższoną zawartością jakichś substancji szkodliwych, ale nie mogą być wprost trujące (nie słyszałam aby wycofywano migdały z Biedronki, bo ktoś się otruł). Na pewno nie jest smaczna, ja takie wypluwam. Z doświadczenia amatorki migdałów mogę napisać, że jakość bakalii jest bardzo różna i jednak warto wybierac te droższe z dłuższym terminem ważności...
Ja wielokrotnie jem migdały a nawet nie słyszałam o ich szkodliwości. Na szkole rodzenia też polecają.:) Innych specyfików nie znam na zgagę, osobiście mam bardzo rzadko. :)
No ja właśnie już jestem na samej końcówce ciąży i dopadło mnie dopiero teraz tak strasznie:) całą noc nie śpię bo tak mnie gardło pali :) dziękuję za pomoc :)
 
No ja właśnie już jestem na samej końcówce ciąży i dopadło mnie dopiero teraz tak strasznie:) całą noc nie śpię bo tak mnie gardło pali :) dziękuję za pomoc :)
Możesz normalnie stosować leki na zgagę - po co się męczyć. Leżenie na lewym boku pomaga, bo wtedy kwas nie ma się jak "masowo" wylewać z żołądka. A do migdałów - zjadam paczkami, nic nie moczę, wszystko jest ze mną i dzieckiem ok.
 
Możesz normalnie stosować leki na zgagę - po co się męczyć. Leżenie na lewym boku pomaga, bo wtedy kwas nie ma się jak "masowo" wylewać z żołądka. A do migdałów - zjadam paczkami, nic nie moczę, wszystko jest ze mną i dzieckiem ok.
A bywa że w smaku są gorzkawe? Bo to mnie tak wystraszyło :) właśnie jestem zaskoczona bo tabletki jakie do tej pory jadłam - gaviscon- mi nie pomagają :/ co do lewego boku mam problem, bo malutka właśnie gdzieś tam jest ułożona po lewej stronie i jak tylko kładę się na lewy bok to dostaje takie kopy, że muszę się obrócić na prawy bo mała nie przestanie kopać 😁😁 chyba jej wtedy niewygodnie ;)
 
reklama
reklama
Do góry