reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Minitor ktg a skurcze

Patrycja35

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2019
Postów
2 433
dziewczyny gdzie na monitorku ktg sa pokazywane skurcze?
 

Załączniki

  • IMG_20150813_142303.jpg
    IMG_20150813_142303.jpg
    317,7 KB · Wyświetleń: 10 671
reklama
Rozwiązanie
Heh ja miałam na poziomie 30 na dzień przed porodem i były dosyć niekomfortowe te skurcze, przy porodzie 60-80 i się zwijalam. A mąż cwaniak mi zaczynał czytać z netu że rozwarcie będzie postępować dopiero powyżej 75 :laugh2: ale tak jak pisałam i Ty również, słowo i odczucia kobiety najwazniejsze
Dzień przed 3 cc mi się skurcze pisały od 60 do 95 cc 36 tydzień
Na zielono 21 to skurcze, ale nie kieruj się tym aż tak bardzo, często kobiety na monitorze obserwuja wartości wysokie a skurczy nie czują i odwrotnie, to jest tylko orientacyjne, ważniejsze przy tym jest tętno dziecka.
U mnie było odwrotnie, skurcze czułam, twardniał brzuch, a na ktg nic się nie pisało.:errr:
 
U mnie było odwrotnie, skurcze czułam, twardniał brzuch, a na ktg nic się nie pisało.:errr:
Dlatego ważniejsze od monitoru są słowa kobiety:) kiedy mówi że boli to tak jest a to ze pisze się na wysokości 20-30 powinno być drugorzędne, byleby tylko w takich momentach trafiać na dobry i wyrozumiały personel
 
Najważniejsze są słowa kobiety, lekarz musi wierzyć na słowo. Skurcze przepowiadające mi się nie pisały mimo tego, że czułam ból i twardnienie. Skurcze porodowe już zdecydowanie były widoczne na wykresie. ;) Skurcze na poziomie 20 czy 30 to żadne skurcze. Czasem najniższe napięcie macicy jest na takim poziomie. Od siły skurczu czasem ważniejsza jest długość jego trwania w maksimum wartości. Takie krótkie strzeliste piki nie są skurczami porodowymi. Skurcze porodowe piszą się jako regularne, szerokie piki na wykresie. Siła skurczu narasta, trwa jakiś czas i powoli opada. Mnie zaczynało boleć przy wartościach powyżej 100.
 
reklama
Najważniejsze są słowa kobiety, lekarz musi wierzyć na słowo. Skurcze przepowiadające mi się nie pisały mimo tego, że czułam ból i twardnienie. Skurcze porodowe już zdecydowanie były widoczne na wykresie. ;) Skurcze na poziomie 20 czy 30 to żadne skurcze. Czasem najniższe napięcie macicy jest na takim poziomie. Od siły skurczu czasem ważniejsza jest długość jego trwania w maksimum wartości. Takie krótkie strzeliste piki nie są skurczami porodowymi. Skurcze porodowe piszą się jako regularne, szerokie piki na wykresie. Siła skurczu narasta, trwa jakiś czas i powoli opada. Mnie zaczynało boleć przy wartościach powyżej 100.
Heh ja miałam na poziomie 30 na dzień przed porodem i były dosyć niekomfortowe te skurcze, przy porodzie 60-80 i się zwijalam. A mąż cwaniak mi zaczynał czytać z netu że rozwarcie będzie postępować dopiero powyżej 75 :laugh2: ale tak jak pisałam i Ty również, słowo i odczucia kobiety najwazniejsze
 
reklama
Ta liczba 21 to niby skurcze. Ale często jest tak, że jak położne włączają ktg, to tak jakby nie wyzerują tego licznika od skurczy do końca i wtedy ta liczba koło 15-20, to tak jakby zero było. U mnie często tak było, a ktg miałam robione 4 razy dziennie przez 7 tygodni, więc trochę tego się nazbierało. Skurcz jest wtedy, kiedy ta wartość rośnie dość sporo, a potem opada.

Ogólnie na tym monitorze masz trzy wartości - tętno dziecka, skurcze i twoje tetno. Natomiast na wydruku tętno dziecka jest na samej górze, na dole są skurcze, a te czarne paski nad tym wykresem od skurczy to są ruchy dziecka. Często jest też tak, że jak dziecko mocno się rusza, czyli tych kresek jest dużo, to wtedy czasami ktg rejestruje to jako skurcz, mimo, że to do końca nie jest skurcz.
 
Do góry