reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko krowie dla niemowlaka

Forum jak forum, trzeba traktować z dystansem. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale jestem po uniwersytecie medycznym i moim zdaniem nie ma nic złego w mleku krowim. Mój od 10 miesiąca pije, bo mm nie może. Zawsze dawaj mleko tłuste i absolutnie nie uht, dorosłym też odradzam. Jak chcesz możesz na początku trochę rozcieńczyć.
Nie neguję też weganizmu, ale uprawy roślin, zwłaszcza monokultur też nie ma nic wspólnego z ekologią. Szkodzą nawet bardziej niż hodowla krow. A poza tym nie jest dużym problemem znaleźć kogoś kto ma krowę i sprzedaje bezpośrednio dla klienta.
Właśnie, ja też zawsze byłam zwolenniczką mleka nie UHT tylko tego pasteryzowanego w niskiej temperaturze. Nie wiedziałam, że można dawać mleko krowie zamiast mm. Ale pewnie mniej go pije niż mm? A bardziej już je pokarmy stałe?
 
reklama
A mnie zainspirowałyście do poczytania i stwierdzam że poeksperymentuje z mlekami roślinnymi, odpuszcze na jakis czas krowie i zobaczymy - moze sie przekonam, z tego co czytam na złe mi i dzieciom to nie wyjdzie.
Szukałam kiedyś mleka roślinnego z dobrym składem. Z tego co pamiętam nie znalazłam. Może ktoś zna???
 
Szukałam kiedyś mleka roślinnego z dobrym składem. Z tego co pamiętam nie znalazłam. Może ktoś zna???
Ja znalazłam takie zestawienie
 
Ja znalazłam takie zestawienie
Ja teraz czytałam, że ogólnie mleka roślinne jako zamiennik dla mleka krowiego nie są polecane dla dzieci od 1 do 5 r.ż. Zgłupiałam już. Im więcej czytam na ten temat tym mniej wiem.
 
Właśnie, ja też zawsze byłam zwolenniczką mleka nie UHT tylko tego pasteryzowanego w niskiej temperaturze. Nie wiedziałam, że można dawać mleko krowie zamiast mm. Ale pewnie mniej go pije niż mm? A bardziej już je pokarmy stałe?
Nie można podawać zamiast mm, ale mój miał już 10 miesięcy. Twoje dziecko ma rok, więc nie ma żadnych przeciwwskazań. W zasadzie jeżeli je dużo nabiału to nie musisz dawać mleka.
 
Ja teraz czytałam, że ogólnie mleka roślinne jako zamiennik dla mleka krowiego nie są polecane dla dzieci od 1 do 5 r.ż. Zgłupiałam już. Im więcej czytam na ten temat tym mniej wiem.
Możesz sprawdzić zalecenia na stronie Instytutu Matki i Dziecka. Na resztę szkoda czasu. Znasz swoje dziecko i wiesz co je i co mu ewentualnie szkodzi. Jak raz coś podasz na próbę to nic się nie stanie
 
Ja teraz czytałam, że ogólnie mleka roślinne jako zamiennik dla mleka krowiego nie są polecane dla dzieci od 1 do 5 r.ż. Zgłupiałam już. Im więcej czytam na ten temat tym mniej wiem.
Ciężki temat i pewnie zależy od diety dziecka. U mnie córka która ma 10 miesięcy pije tylko wode i kp a mleko używam jedynie do np naleśników, nie widzę sensu podawania jej do picia mleka nawet po ukończeniu roku. Syn (prawie 3 lata) jak pisałam ma nietolerancje laktozy ale uwielbia proste koktajle (np mleko + banan) i tu i tak używam albo mleka bez laktozy albo migdałowego a coś mi się wydaje że zdrowiej jest dać mu roślinne niż to bez laktozy. Myślę że jak jedzą np jogurty to nie muszę im dawać do picia tej "szklanki mleka".
Ja na Twoim miejscu popróbowałabym z mlekiem 3,2% pasteryzowanym - tak jak radza dziewczyny i zobaczysz czy dziecku odpowiada. Nie ma co demonizować ani mleka krowiego ani roślinnego. Ja chcę spróbować zmiany bo u mnie to mała zmiana.
 
reklama
Oboje moje dzieci, były karmione mm od samego początku. Tak jakos do 1.5 roku. Potem zaczelam podawać normalne mleko krowie. Jak chciały, bo przymusu picia nie było. Do dzisiaj jak chcą to proszą o szklankę mleka. I ja dostają.

Jak córka miała siedem miesięcy to pojechalismy na wakacje. Do Walii na farme mleczna. Pierwsze co zrobiłam to ugadalam się z farmerem ze będę kupowac od niego mleko, bo według mnie żadne mleko sojowe czy inne, nie jest lepsze niż to krowie. Wszyscy je piliśmy, córce na nim kaszki robiłam. Jadła aż się kurzyło. Farmer tylko ostrzegł, ze ponieważ jest to tluste mleko mała może mieć luźniejsze stolice. Ale nie kazał rozcieńczać. Najlepsze mleko jakie piłam odkąd skończyłam 10 lat.
Generalnie uważam, ze skoro człowiek ma w uzębieniu kły to jest istota wszystkożerna i może jeść mięso, jajka i inne produkty odzwierzęce. Albo pic mleko.
 
Do góry