reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko, mleko...

mama_Babla

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2012
Postów
92
Witajcie,

Niedługo mój Syn skończy rok. Póki co nie pije innego mleka, poza moim, a wszystkie kaszki, jakie mu podaję (śniadanie, kolacja) je na wodzie.
Chciałabym coś zmienić, bo jeżeli nie dodam do kaszki troszkę owoców, mały tego nie zje- sama kaszka na wodzie średnio mu smakuje. Wprowadziłam już nabiał w postaci jogurtów i serków, i sądzę że mogłabym zamiast jednego posiłku "cycowego" :)- np. cyca po przebudzeniu, który nawet śniadaniem nie jest, tylko piciem, wprowadzić kaszkę na mleku modyfikowanym.
Jakie mleko polecacie dla dziecka, które dotąd nie piło mieszanki?

pozdrawiamy :)
 
reklama
Możesz spróbować podawania koszek mleczno-ryżowych - one zawierają w swoim składzie już MM. Albo dodać właśnie MM osobno - jakie? Trudno powiedzieć, bo każde dziecko reaguje inaczej; mojemu synkowi nie podeszło z bebilonu ani rossmanna. Nie miał za to nic przeciwko hipp oraz bebiko (zostaliśmy przy tym ostatnim, bo cena zdecydowanie korzystniejsza).
Myślę, że spokojnie powinnaś rozszerzać dietę do śniadani, obiadu i kolacji - a mleko tylko uzupełniająco już.
 
Wszystko zalezy od dziecka,Bartek po bebilonie, hippie, humanie mial biegunki. Popasowal mu NAN,obecnie pije Nestle Junior 2+
 
Tytanowa- mówisz jak nasza pediatra :D. Fajnie- tak naprawdę to nie wiem czy chcę, czy nie.Wolałabym nie, ale powoli będziemy się odstawiać od piersi, Mały niedługo skończy rok, jeszcze tak pociągniemy max 3-4 miesiące. Już teraz mam wrażenie, że pije za mało mleka, zauważam, że pierś traktuje jako uspokajacza, niekoniecznie jako źródło mleka :-). Chciałabym, by miał jeden pełny mleczny posiłek, konkretnie pierwsze śniadanie. Oczywiście nie do butli, ale jako baza do kaszy. Do tej pory kaszę jadł na wodzie, ale niestety te kasze, które chcę mu podawać, na wodzie mu nie smakują. Zrobiłam eksperyment- od trzech dni je kasze na śniadanie na mleku modyfikowanym i jest super. Tak więc raczej zostaniemy przy tej opcji- pierś jako dodatek. Poza tym z nabiału jogurt naturalny i serek naturalny. Kasze tzw. "mleczne" nie interesują nas za bardzo :). Tzn mnie- Mały pewnie zjadłby ze smakiem.
 
U nas problem z doborem mleka był ogromny.Synek za kilka dni skończy 4 miesiące a mleko zmieniałam mu już kilka razy. Nie mieszkamy w Polsce ale odpowiednikiem NAN tutaj jest BEBA. Próbowałam BEBA HA, BEBA normalna, BEBA sensitve (antykolkowe)...każde mleko odrzucał, po prostu pewnego dnia zaczynał pić mniej i mniej aż w końcu dostawał szału na widok butli, zawsze ten sam schemat. W końcu zmieniłam całkowicie firmę mleka, teraz pije HUMANĘ. Żadnych kolek, gazów, kupka wzorcowa i najważniejsze, że mu smakuje :)
 
reklama
Do góry