reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Merlin- powinnaś naszykować jak na 5ty miesiąc, bo czwarty już za Wami ;-) Ale chyba na mlekach 4ty i 5ty miesiąc jest takie samo dozowanie mleka. Na moim przynajmniej.

Co do mleka następnego to my ciągle pierś plus awaryjnie póki co Nan pro 1. Chyba nie będę narazie zmieniać, bo ponoć nie ma takiej konieczności po 6tym miesiącu. Można to odwlec. Ale to mleko R martusiu t też mi się wydaje w porządku na karmienie nocne na przykład, ale nie na każde karmienie w ciągu doby.
 
reklama
dzieki dziewczyny :)

poki co zdecydowalismy ze zobaczymy bebiko 2. jak nie zasmakuje sprobujemy innego i moze do pediatry podejdziemy.

co do jablek itp zaczynamy za 2 tyg :) juz ja widze jak mi dziec bedzie wygladal po jedzeniu i ja i fotelik xD
 
taaakkk od dwóch dni nauczyłam sie wiele praktycznych zasad karmienia :-D
razem ubierac sie w kombinezony ochronne :tak: trzymać sie z dala od nóżek ! - dziś kopnięta łyżeczka z marchewką wylądowała mi na okularach i włosach :szok:
Dostaliśmy taki duży "sliniak" taki który ma rękawki :-D i jest na prawdę skuteczny do tego nakrywam pieluchą nogi i przy kołnierzu śliniaka zawijam jeszcze ręcznik papierowy bo i tak wpadało pod śliniak :-p
 
a mam jeszcze jedno czy któraś z was - dziewczyny co macie problem ze skazą białkową korzystacie z zakupu mleka z refundacją ?
 
MARTUSIa to bebiko 2r mozna normalnie podawac ,Szymon jadł normalnie bebiko 1 a potem jak doszedł do wieku odpowiedniego lekarka kazała mu dawac bebiko 2r normalnie tyle posiłkow ile mlecznych je w ciagu dnia
 
Merlin Wy mozecie uzywac bebilon? w szoku jestem,bo u nas tylko i wylacznie na recepte te specjalne,ale ja nie skorzystalam bo dokarmiac nie musze,wiec jestesmy na cycu tym bardziej,że jeszcze troszke i bedzie mozna rozszerzac diete. Ale na poczatku uzywalam wlasnie bebilon i jak sie okazalo,że ma uczulenie na te mleko krowie to kazala nam nie podawac.
 
maluszek2012 ja karmię piersią ogólnie tylko raz w miesiącu jak uda mi sie samej wyjść :-D to zostawiam z bebilon ha które jest właśnie dla alergików i tak mi powiedziała lekarka ze raz na jakiś czas i jednorazowo możemy je podawać ... no i może było użyte 2 -3 razy z czego mały zjadał max 60 ... na czas w którym mnie nie było zwykle około 4h Ale wczoraj odmówił i nie jadl do mojego przyjścia i rzucił sie na cyca :szok:
 
No no rozumiem ale i tak jestem w szoku,widzisz kazdy lekarz co innego. Ja tez chcialam miec mm na czarna godzinke bo roznie to bywa no ale wlasnie nam powiedziano,że na recepte musi byc a po drugie to wlasnie opakowanie musisz wykorzystac w ciagu miesiaca a jak ja zurzylabym troszke to tez bezsensu wiec nic,czekam az wprowadze jakos kaszke czy cos to wtedy da sie wyskoczyc na dluzej:-D hmm to ciekawe czy Krzys sie odzywaczail czy co tak mysle chyba mu nie smakowalo im starszy tym madrzejszy:-D
 
reklama
MARTUSIa to bebiko 2r mozna normalnie podawac ,Szymon jadł normalnie bebiko 1 a potem jak doszedł do wieku odpowiedniego lekarka kazała mu dawac bebiko 2r normalnie tyle posiłkow ile mlecznych je w ciagu dnia

a ile tak mniejwiecej Twój Szymon wytrzymywal na tym bebiko? mial jakies dolegliwosci brzuszkowe od kleiku?

Merlin- powinnaś naszykować jak na 5ty miesiąc, bo czwarty już za Wami ;-) Ale chyba na mlekach 4ty i 5ty miesiąc jest takie samo dozowanie mleka. Na moim przynajmniej.

ale w 5 mscu maluch je 180ml. 1 miarka to 30ml a wiec 6 miarek. a w 4 mscu je 150ml i to jest 5miarek wiec nie tyle samo. tak z tabeli wynika ;)
 
Do góry