reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Kasia P ja jestem wsiowa,mój mąż nawet ma gołębie ale ja też bym go raczej nie jadła,dziecku jak bym wiedziała że nie uczuli to bym go upichciła , ale skubac z tych piórek to już bym nie miała ochoty:-p
 
reklama
Oliwier po deserku - genialna matka wybrała - musli z jabłkiem i bananem po 7 mscu. wziął i się pobeczał w końcu a ja machnęłam do śmieci słoiczek. :wściekła/y:
 
mell nie mam takiego problemu, raczej jest odwrotnie u nas z jedzeniem szału nie ma karmie w dzień zjada: śniadanie mleko 180ml,
obiadek 120ml,
podwieczorek owoce 100ml albo kasza z owocami 90ml albo mleko 150ml
kolacja mleko 270ml,
w nocy 2 razy 150ml.
Razem 6 posiłków czyli tyle ile powinien zjadać maluszek w tym wieku.

Pytałaś pediatry czy wagowo jest wszytko ok?? bo jak nadwagi nie ma to bym się nie martwiła. Podawaj jej więcej warzyw i owoców do ciamkania a nie chleb czy kaszki bo to zapycha i może spowodować przyrost wagi.
 
My jemy tak :
śniadanie 150 mleka
drugie śniadanie 150 kaszki
obiadek z mięskiem/ryba 190 duży
2 danie rożne warzywa na parze gotowane cala miseczkę jest w stanie zjesc
podwieczorek słoik owoców albo jogurt naturalny i dodaje owoce + kilka chrupek kukurydzianych
na kolacje 210 mleka (w nocy nie budzi się na jedzenie)
czasem zje pol bułki albo kromkę chleba z masłem ale to nie codziennie
Pediatra twierdzi ze jest ok mala się mieści w normach ale ona po prostu pochlania jedzenie trafił mi sie chyba taki wyjątkowy egzemplarz
 
reklama
mell zazdroszczę Ci chciałabym żeby mój mały tak jadł. nie masz czym się martwić mała je super i śpi całą noc więc zjada ile potrzebuje.
 
Do góry