reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko uht

reklama
Rozwiązanie
Tak źle napisałam napój . Używam różnego migdałowe kokosowe sojowe. I wszystkie są ok. Choć mi kokosowe najmniej smakuje a pije tylko do kawy. U nas nie tylko krócej infekcje trwają o ile jak narazie się totalnie skończyły od maja starszak nie pije mleka krowiego i zawsze o tej porze roku już miał zapalenie oskrzeli sterydy itd. A teraz totalny szok śmiga do przedszkola od września i 100% frekwencji
Kiedyś krążyły głosy że uht to już nie mleko. Czytałam wypowiedź dietetyka że to jak obrabiają bez znaczenia, jest zdrowe. Ale mimo to jednak wolę świeże, to które stoi w lodówkach, z krótką datą. Dla dzieci najlepiej mleko pełne, nie odtłuszczane czyli co najmniej 3,2% a firma to już jak wolisz.
 
reklama
reklama
Po 13 miesiącu życia, gdy zakończyłam kp wprowadziłam mleko pełnotłuste 3,2 %.
Po roku można na stałe włączyć mleko krowie do diety dziecka. Dzienna ilość wypijanego mleka nie powinna przekraczać ok. dwóch szklanek (czyli ok. 0,5 litra).
Po skończonym 9 m. ż. dzieci zjadały czasem posiłki na mleku w postaci budyniu.
 
Do góry