reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Mleko uht

reklama

jasani

Fanka BB :)
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Ja daję 1,5 %. Firma nie ma znaczenia. Ale moim zdaniem lepsze od UHT jest to poddane pasteryzacji w nizszej temperaturze.

Jaasna

Rozwiązania
0
Nie podaję uht dzieciom i sami go nie pijemy.
Wybieramy tylko świeże, butelkowane z krótką datą do spożycia, które było poddane pasteryzacji.

Aguu

Rozwiązania
5
Kiedyś krążyły głosy że uht to już nie mleko. Czytałam wypowiedź dietetyka że to jak obrabiają bez znaczenia, jest zdrowe. Ale mimo to jednak wolę świeże, to które stoi w lodówkach, z krótką datą. Dla dzieci najlepiej mleko pełne, nie odtłuszczane czyli co najmniej 3,2% a firma to już jak wolisz.

c_or_nelia

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
W niektórych sklepach można dostać specjalne mleko UHT dla dzieci 3,5%, więc polecałabym Ci to mleko.

reklama

Jaasna

Rozwiązania
0
Po 13 miesiącu życia, gdy zakończyłam kp wprowadziłam mleko pełnotłuste 3,2 %.
Po roku można na stałe włączyć mleko krowie do diety dziecka. Dzienna ilość wypijanego mleka nie powinna przekraczać ok. dwóch szklanek (czyli ok. 0,5 litra).
Po skończonym 9 m. ż. dzieci zjadały czasem posiłki na mleku w postaci budyniu.

Aguu

Rozwiązania
5
Przy rozszerzaniu diety od początku można już używać mleka do przygotowania posiłków, nie można za to podawać go jako posiłku zamiast piersi/mm. Po roku może się napić ale jak wyżej, nie za dużo. Trzeba też pamiętać, że nabiał, jogurty, ser żółty wlicza się do mlecznej porcji w diecie.

reklama

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry