reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moje 8 miesieczne dziecko robi zeza

paletka_

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Grudzień 2008
Postów
22
Moja córunia ma prawie 4 miesiące i od paru dni jak patrzy na butelkę jak ja karmie bądz jak wkładam smoczka do buzi to robi zeza, wcześniej tego nie robiła. Czy mam sie martwic czy to tylko przejściowe?
 
reklama
Co mnie dziwi, to to, ze wczesniej tego nie robila... Moze po prostu nie zauwazylas? Wszystkie dzieci tak robia, poniewaz nie maja jeszcze dobrze wyrobionego wzroku... Z tego co wiem niemowlaki nie maja jeszcze wzroku "trojwymiarowego", a widza dobrze tylko to co maja przed soba, w obrebie ok 50-100 cm... Ta "trojwymiarowosc" zaczyna sie wyrabiac ok 4miesiecy i moze potrwac do 6 miesiaca, wiec moim zdaniem jeszcze za wczesnie, zeby sie martwic... Pilnuj oczek, ale nie panikuj, jeszcze za wczesnie ;-):-D:tak:
 
Elwirka napisz cos wiecej, w ktora strone jej ucieka, czy zawsze czy tylko czasem. Kiedy to robi? Mojej ucieka jedno oczko na zewnatrz i tylko gdy patrzy daleko. Ma 2 latka. Okulista powiedzial, ze nie leczy sie tego rodzaju schorzenia okularami. Trzeba to obserwowac, samo nie zniknie, ale jak bedzie starsza mozna zrobic operacje korygujaca. We wrzesniu chce zasiegnac opinii polskiego okulisty. Radzilabym Tobie tez umowic sie na wizyte.
 
Elwirka mi sie wydaje ze jeszcze dziecko moze zezowac. na eksperckim dziale widzialam kiedys ten temat. poszukaj i poczytaj porad specjalisty. moze cie troche uspokoi:)
Moja Jula tez zezowała wlasnie jak blisko trzymala zabawke przy buzi;p a na dzis dzien juz wogole nic nie ma.
Ale Twoja corka z tego co sie orientuje jest wczesniakiem? kurcze no poczytaj bo nie wiem czy u wczesniakow potrzeba wiecej czasu na te oczka czy moze poprostu moze to byc jakis sygnal.
 
Ja nie wytrzymałabym i poszła do okulisty. Zez oczywiście może zniknąć ale może pokazałby on jakies ćwiczenia na to oczko, które nie patrzy.
 
reklama
Do góry