reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Monitoring owulacji

Dołączył(a)
1 Styczeń 2024
Postów
13
Hej dziewczyny,

Jestem w trakcie mojego pierwszego monitoringu owulacji. W 11dc pęcherzyk dominujący miał 11mm. Dzisiaj tj. 15 dzień cyklu pęcherzyk dominujący ma 14mm. Pani doktor kazała mi przyjść kolejny raz w 18dc żeby zobaczyć przyrost i wtedy zapisać ovitrelle na pęknięcie i zaplanowanie starań. Sądząc po przyroście owulacja powinna wystąpić w około 20dc gdy pęcherzyk będzie odpowiedniej wielkości. Martwi mnie trochę to, że jest to dosyć późna owulacja. Cykle mam 29-30 dni. Czy według Was jest to normalne taka późna owulacja? Podzielcie się proszę swoją opinią i doświadczeniem. Być może któraś z Was ma podobnie.

PS. Rzeczywiście te kalendarzyki i wszystkie aplikację są to są do wyrzucenia. Wg kalendarzyka powinnam mieć owulację w 16dc a tutaj pęcherzyk jest dużo za mały na pęknięcie….Dzięki forum i Wam życzę doszkalam sie w kwestii prawidłowych starań za co wielkie dzięki ;)
 
reklama
Norma dla fazy lutealnej to 10-16 dni.
Zatem jak owulację masz mieć 20dc, to jak najbardziej @ może przyjść 30dc. I to jest ok.
 
Tak, ja mam owulację w granicach 16 do 20 dc, cykle 29/33 dniowe, to jest normalne.
Bardziej zastanawia mnie, że to Twój pierwszy monitoring, a lekarz chce Ci dać zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka…? Nie lepiej sprawdzić
Czy owulacja sama zachodzi? Może nie trzeba dawać zastrzyku…..🤔🤔🤔
 
Tu na forum jest grupa staraczek, wystarczy przeczytać pierwszą stronę zastosować się do reguł panujących na wątku i możesz się udzielać, a jest tam na prawdę kopalnia wiedzy;)
 
Tak, ja mam owulację w granicach 16 do 20 dc, cykle 29/33 dniowe, to jest normalne.
Bardziej zastanawia mnie, że to Twój pierwszy monitoring, a lekarz chce Ci dać zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka…? Nie lepiej sprawdzić
Czy owulacja sama zachodzi? Może nie trzeba dawać zastrzyku…..🤔🤔🤔
pani doktor tłumaczyła mi, że dostanę ovitrelle żeby być pewnym że owulacja zaszła oraz żeby zaplanować starania w odpowiednim czasie
 
pani doktor tłumaczyła mi, że dostanę ovitrelle żeby być pewnym że owulacja zaszła oraz żeby zaplanować starania w odpowiednim czasie
aha… mój lekarz sprawdzał czy pęcherzyk pęka i po 2 monitoringach okazało się tak i uznał że nie ma potrzeby dawać zastrzyku a przez te późne owulki wspomniał o stymulacji, jednak nie było potrzeby.
Co lekarz to inaczej.. nie znam się aż tak na tym.
Jednak powinniście sprawdzić czy pęcherzyk pęka, nie będziesz przecież cały czas brać zastrzyków na pęknięcie i chodzić na monitoringi…
 
aha… mój lekarz sprawdzał czy pęcherzyk pęka i po 2 monitoringach okazało się tak i uznał że nie ma potrzeby dawać zastrzyku a przez te późne owulki wspomniał o stymulacji, jednak nie było potrzeby.
Co lekarz to inaczej.. nie znam się aż tak na tym.
Jednak powinniście sprawdzić czy pęcherzyk pęka, nie będziesz przecież cały czas brać zastrzyków na pęknięcie i chodzić na monitoringi…
Wszystko zależy na jakim jest etapie starań. Ja od 8 miesięcy miesiąc w miesiąc chodzę na monitoringi plus mam zastrzyki i między czasie pozostała diagnostyka leci leczenie, również monitoringi na naturalnych cyklach.
 
reklama
pani doktor tłumaczyła mi, że dostanę ovitrelle żeby być pewnym że owulacja zaszła oraz żeby zaplanować starania w odpowiednim czasie
Ovitrelle zastrzyk polega na tym że dochodzi do pęknięcia ,,pęcherzyka,, a nie że jest gwarancją że będzie owulacja . Dla mnie skoro to pierwszy cykl to lekarz powinien pierw obserwować czy sam pęcherzyk pęka a nie odrazu zastrzyk . Miałam jeden raz zastrzyk i ciąży z tego nie było
 
Do góry