reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy owulacji bez owulacji

Izosis

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
9 Maj 2023
Postów
108
Kobietki, załamka. Drugi cykl monitoringu.
Od 5 dc mam bardzo nasilone objawy, które powszechnie uważamy za objawy owulacji. Cera promienieje, libido na maxa, śluz rozciągliwy dosłownie leje się ze mnie. Około 10 dc pojawiają się mocno odczuwalne kłucie w podbrzuszu po lewej lub prawej stronie. No i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że na usg owulacji w ogóle nie ma. W czwartek 12mm, wczoraj 11,5mm… a ból podbrzusza po lewej stronie aż ciągnie do krzyża, żel do badania nie potrzebny bo aż poplamiłam fotel, pardon za szczegóły.
No to jak to działa? Czemu moje ciało robi mnie w ciula??
Dobrze, że zaczęłam ten monitoring bo staramy się bezskutecznie od kilku miesięcy, kochamy się co 2 dni od 5 do 15dc i nadal nic…
 
reklama
Kobietki, załamka. Drugi cykl monitoringu.
Od 5 dc mam bardzo nasilone objawy, które powszechnie uważamy za objawy owulacji. Cera promienieje, libido na maxa, śluz rozciągliwy dosłownie leje się ze mnie. Około 10 dc pojawiają się mocno odczuwalne kłucie w podbrzuszu po lewej lub prawej stronie. No i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że na usg owulacji w ogóle nie ma. W czwartek 12mm, wczoraj 11,5mm… a ból podbrzusza po lewej stronie aż ciągnie do krzyża, żel do badania nie potrzebny bo aż poplamiłam fotel, pardon za szczegóły.
No to jak to działa? Czemu moje ciało robi mnie w ciula??
Dobrze, że zaczęłam ten monitoring bo staramy się bezskutecznie od kilku miesięcy, kochamy się co 2 dni od 5 do 15dc i nadal nic…

Normalnie. Wszelkie objawy które opisujesz nie muszą świadczyć o owulacji. U mnie np śluz płodny zawsze jest przed owulacja. W owulacje już go nie ma.

Dlatego przy chęci zajścia w ciążę zaleca się uprawiać seks co 2-3 dni przez cały cykl
 
Ja podczas owulacji nie mam wcale widocznego śluzu, mam tragiczną cerę, czasem czuję kłucie w jajnikach, czasem nie.

Ile dni trwają twoje cykle? Może owulację masz późniejszą i krótszą fazę lutealną niż myślałaś?
 
Kobietki, załamka. Drugi cykl monitoringu.
Od 5 dc mam bardzo nasilone objawy, które powszechnie uważamy za objawy owulacji. Cera promienieje, libido na maxa, śluz rozciągliwy dosłownie leje się ze mnie. Około 10 dc pojawiają się mocno odczuwalne kłucie w podbrzuszu po lewej lub prawej stronie. No i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że na usg owulacji w ogóle nie ma. W czwartek 12mm, wczoraj 11,5mm… a ból podbrzusza po lewej stronie aż ciągnie do krzyża, żel do badania nie potrzebny bo aż poplamiłam fotel, pardon za szczegóły.
No to jak to działa? Czemu moje ciało robi mnie w ciula??
Dobrze, że zaczęłam ten monitoring bo staramy się bezskutecznie od kilku miesięcy, kochamy się co 2 dni od 5 do 15dc i nadal nic…
Hej mam pytanie dotyczące też mojej temp. co prawda nie mierzyłam niestety od początku cyklu ale chce zacząć to robić już i czy możecie mi powiedzieć mniej więcej czy są szanse na zapłodnienie z taką temp w tym cyklu? od pół roku mam 27 dniowe cykle więc są regularne że tak powiem, Przepraszam ze tu tak pisze :(
 

Załączniki

  • IMG_8002.png
    IMG_8002.png
    57,5 KB · Wyświetleń: 15
Do góry