reklama

Monural

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Distinct, 12 Luty 2015.

1. Distinct

Distinct Zaciekawiona BB

Dziewczyny, czy któraś z Was musiała zastosować ten antybiotyk w czasie ciąży?

Lekarz przepisał mi to dzisiaj, bo z badania moczu wyszła jakaś masakra. Kazał wypić roztwór dzisiaj wieczorem tylko nie bardzo rozumiem leczenie tym lekiem... :/ A konkretnie, jeśli wypije to dzisiaj to kiedy powinnam zrobić powtórne badanie? W jakiej wodzie rozrabia się ten proszek?

2. mamastaszka

mamastaszka Fanka BB :)

Tu masz profesjonalny link do info o leku Medycyna Praktyczna MP OnLine
    A w skrócie:
    przygotowanie- Zawartość saszetki należy dokładnie rozpuścić w 50- 75 ml wody lub innego płynu i wypić bezpośrednio po przygotowaniu. wieczorem z pustym pęcherzem, woda np zwykła , przegotowana, niegorąca
    Badanie - Zazwyczaj objawy zakażenia ustępują na 2 lub 3 dzień od rozpoczęcia leczenia.czyli potencjalnie badnie jest sens robić po weekendzie. ale proponuje dodac jeszcze ze 2- 3 dni.
    Duzo pij plus jedz żurawinę bo zmniejsza przyleganie bakterii do pęcherza moczowego.
    pzdr i miłego i zdrowego

3. reklama
  4. Distinct

Distinct Zaciekawiona BB

A jeśli kolejna wizytę mam za miesiąc to badanie mogę odłożyć do kilku dni przed wizytą?

5. dolga

dolga Fanka BB :)

możesz odłożyć wtedy jak coś będzie to Ci znowu coś przepisze, aczkolwiek ja mam okropne problemy z pęcherzem, a saszetka Monural jest super :)

6. zbuntowana

zbuntowana Fanka BB :)

Lekarz mi go przepisał ale ja byłam uparta i zaparłam się że antyiotyku to ja w ciąży brać nie będę !
    Miałam czyste sumienie ale dolegliwości zapalenia pęcherza są okropnie nieprzyjemne. Brałam Urofuraginum, Urosept i piłam sok z żurawiny, do tego zero słodyczy. Przeszło mi choć takie leczenie trwa dłużej..

7. Distinct

Distinct Zaciekawiona BB

No tak tylko mi chodzi o to czy jak wypije to dzisiaj, to czy badanie ma sens kilka dni przed wizytą? Ja nie mam problemów z pecherzem tylko z bakteriami wiec nie wiem czy jest sens wziąć to dzisiaj i zrobić badanie sprawdzające za kilka dni, bo przecież bakterie mogę mieć znowu a jakbym zrobiła badanie przed samą wizyta to miałabym większą pewność, że się ich pozbylam.

Poleć forum