reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Must have, czyli sprawdzone artykuły dla dzieci i niemowląt :)

Wanienka ze stelażem
Ceny przeróżne
Ja mam najzwyklejszą wanienkę 120 cm, ale ze stelażem. Za kilkadziesiąt zł z allegro (sama wanienka kilka zł). Ale tu o ten stelaż chodzi. W trosce o nasze kręgosłupy. Nie potrzeba dużo miejsca. Bo stelaż się składa i można wrzucić go wszędzie - pod łóżko, do szafy itp. A kąpać jeśli mała łazienka w pokoju. My tak w starym mieszkaniu (38 m całości) tak robiliśmy. Ale było to zbawienie dla naszych kręgosłupów.
 
reklama
Nawilżacz powietrza
ceny różne
To i dla nas dorosłych i dla dzieci mega ważne. Nie polecę konkretnej firmy czy rodzaju, bo tego typu artykułów fachowców jest multum w internecie. Powiem tylko, że dla mnie rzecz niezbędna w sypialni i pokoju dziecięcym. Oczywiście można przenosić po odpowiednim nawilżeniu powietrza. Z własnego doświadczenia wspomnę tylko że ten parowy brudzi meble, bo para osiada. A chyba soniczny juz tego nie robi.
Warto za kilkadziesiąt zł w markecie budowlanym kupić najprostszy higrometr, żeby wiedzieć czy jest w pokoju odpowiednia wilgotność. :-)
 
Otulacz antykolkowy tulik
80-120 zl
Córka otulona szybciej zasypiala i mniej się wybudzala. Dzieci wyglądają w tym jak małe kokoniki, ale są bardzo bezpieczne. Gdy córka się już w niego nie mieściła to przeszliśmy na śpiworek, ale ostatecznie zaczęła się częściej budzić i wylądowała u nas w łóżku. Szkoda, że dla dzieci, które się obracają na brzuszek nie można tego stosować :) teraz również będziemy używać tulika :)
 
Huśtawka bright starts ingenuity
Ok. 350 zl
Idealnie nadaje się, żeby zająć dziecko kiedy chcemy zrobić obiad czy cokolwiek w domu. Posiada czasowy wyłącznik, różne melodie oraz szumy natury. Córka nie chciała w nim spać, ale wiem, że niektóre w tym zasypiaja. Przy gorszych chwilach wieczorem pozwalał nam uspokoić córkę :) służył też kiedy zaczynaliśmy rozszerzanie diety :)
 
Nawilżacz powietrza
ceny różne
To i dla nas dorosłych i dla dzieci mega ważne. Nie polecę konkretnej firmy czy rodzaju, bo tego typu artykułów fachowców jest multum w internecie. Powiem tylko, że dla mnie rzecz niezbędna w sypialni i pokoju dziecięcym. Oczywiście można przenosić po odpowiednim nawilżeniu powietrza. Z własnego doświadczenia wspomnę tylko że ten parowy brudzi meble, bo para osiada. A chyba soniczny juz tego nie robi.
Warto za kilkadziesiąt zł w markecie budowlanym kupić najprostszy higrometr, żeby wiedzieć czy jest w pokoju odpowiednia wilgotność. :-)
To ja dodam od siebie jaki polecam nawilżacz powietrza, akurat w tym roku zimą w końcu zainwestowaliśmy i od razu się lepiej nam zaczęło spać w okresie grzewczym!

Nawilżacz Philips HU4803/01. Jest to nawilżacz i oczyszczacz powietrza w jednym. Cena ok 500-550 zł, a w tym 1 wkład do nawilżacza gratis, dodatkowo uzyskamy 2 wkład również za darmochę po zarejestrowaniu naszego paragonu na stronie firmy Philips. Później wkłady kosztują ok 60 zł/szt i wymienia się je co 3 miesiące.
Głośność 26 db. Ale można ustawić tryb nocny (tryb cichy), działa delikatniej za to wcale go nie słychać wtedy.
Zasięg nawilżacza do 25 m, ale z tego co pamiętam jest też droższa wersja tego nawilżacza z zasięgiem na całe (mniejsze) mieszkanie).
Co jest ważne, to przy wyborze nawilżacza trzeba zwrócić uwagę na to czy nie włącza się "alarm" w momencie gdy się skończy w nim woda i nie obudzi nas nagle w nocy, ponoć dużo nawilżaczy tak robi, ale akurat ten po cichu sam się wyłącza. Dodatkowo bardzo ładnie wygląda, sprawdźcie same :)
 
Huśtawka bright starts ingenuity
Ok. 350 zl
Idealnie nadaje się, żeby zająć dziecko kiedy chcemy zrobić obiad czy cokolwiek w domu. Posiada czasowy wyłącznik, różne melodie oraz szumy natury. Córka nie chciała w nim spać, ale wiem, że niektóre w tym zasypiaja. Przy gorszych chwilach wieczorem pozwalał nam uspokoić córkę [emoji4] służył też kiedy zaczynaliśmy rozszerzanie diety :)

O właśnie tego szukałam chyba przez tydzień [emoji846] widziałam to u Pani Gadżet w programie i zapomniałam jak to się nazywa i nie mogłam się dokopać nigdzie do tego [emoji846]
 
Ninia elektryczna z kamerka.
Cena od 200-400 zl

Ja dla mnie must have najwiekszy, my mielismy Motorole i potem jeszcze sluzyla dwom mamom. Fakt, ze mozesz widziec dzidzie naprawde uspokaja, a jak jest ustawiona na wysoka glosnosc, slyszysz nawet oddychanie malucha. Zabieralismy na wakacje i wszelakie wyjazdy. Polecam z reka na sercu.
 
Piluszki muslinowe aden i anasis
Cena - ok 200 za 3 sztuki moze i wysoka, ale to jedyne otulacze muslinowe ktore byly z nami latami. Maja super sklad i sa mega delikatne, stosujemy do tej pory jaka recznik czasami.
 
@Megi86 - Dziękuję Ci za założenie tego wątku, jak zaczęłam czytać na ogólnym co polecacie to od razu o tym pomyślałam a tu patrzę i założyłaś taki temat - super :D

@Kordosia - ten leżaczko-bujaczek z Tiny Love też właśnie chcę kupić bo słyszałam dużo opinii dobrych.

A jeśli chodzi coś ode mnie to polecam z czystym sumieniem:


TUMMY TUB Wiaderko do kąpieli antykolkowe
- ceny od ok 70 zł

Miałam przy Misiu i powiem Wam, że tak jak oglądałam na youtube - dziecko płakało a jak go tylko wkładaliśmy do wiaderka to nastawał spokój i jakbyście sobaczyli jego błogość na twarzy - coś niesamowitego.
Powiem Wam, że Mąż sceptycznie do tego podchodził, ale jak zobaczył jak to działa to sam każdemu kto spodziewał się dziecka to polecał. Nie wyobrażam sobie teraz niczego innego jak to wiaderko do kąpieli - żadne wanienki.
 

Załączniki

  • middle_img_4907.png
    middle_img_4907.png
    27,4 KB · Wyświetleń: 136
reklama
Ja polecam od siebie minimalizm [emoji4]
I chustę kółkową. Taki maluch to najbardziej potrzebuje bliskości mamy i to jest klucz do sukcesu [emoji846]. Nie mówię oczywiście o monitorach oddechu czy nianiach bo te w domku na pewno bardzo się przydają. Większość gadżetów dla bobasów są mile dla oka, mniej dla portfela i bardziej służą rodzicom niż dziecku poza leżaczkiem z Tiny love bo on swego czasu to służył nam do drzemek chociażby na balkonie [emoji4]
Do tego wszystkiego oczywiście doszłam po odchowaniu trójki dzieci i posiadaniu całego zaplecza akcesorii niemowlęcych[emoji23] także zanim coś kupicie to się naprawdę zastanówcie czy potrzebne to dziecku czy wam bo ładne, fajne i na pewno się przyda [emoji3]
 
Do góry