reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. 29.03 widzimy się o 11:00

Psychiatra odpowie na wasze pytania. Musieliśmy przełożyć z dzisiaj Dołącz .

UWAGA. Link do nagrań ze specjalistami!

Na razie z położną, pediatrą i ginekologiem położnikiem Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Mutacja PAI-1 czy wystarczy do podawania heparyny?

Charlotte21

Fanka BB :)
Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Witaj. U mnie była identyczna sytuacja i też wyszła mi Mutacja PAI i mthfr mój lekarz powiedział, że jak tylko pojawią się dwie kreski mam zacząć brać heparyne
U mnie tylko PAI-1 I właśnie nie jestem pewna czy ta mutacja wystarczy i czy powinno się wogole podawać heparyne ;) mutacji mthfr nie mam

reklama

Takaja123

Rozwiązania
0
@Charlotte21 mutacja mthfr związana jest z przyjmowaniem kwasu foliowego w formie metylowej więc mam brać nie ten "standardowy" bo mój organizm nie przyswaja. Jeśli dobry lekarz to zaleci heparyne na podstawie PAI :) porozmawiaj z lekarzem. Podstawę ma bo niestety doszło do poronienia i wyszła ta Mutacja.

Charlotte21

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Muszę być twarda na wizycie :) Sama niestety nie wiem co było przyczyna poronienia. Wielu lekarzy i na forach dziewczyny piszą, że często pierwsze poronienie jest po prostu przypadkiem. Zwykle jest to jakiś błąd genetyczny. Ale ja ryzykować nie chce. Wole się przygotować i sprawdzić wszystkie ścieżki, abym potem nie miała do siebie pretensji, że nic nie robiłam.
Jeżeli chodzi o kwas foliowy, które jest w metylowej formie to z tego co wiem to dużo dziewczyn z mutacją mthfr przyjmuje też Femibion lub taki kwas rozpuszczalny. Więc nawet nie mając mutacji i tak zażywam ten bardziej przyswajalny. :)
A czy nadmiar kwasu foliowego w organizmie może być szkodliwy? Wyszedł mi wynik 30 (max do 24).

Takaja123

Rozwiązania
0
Może być szkodliwy. Przy staraniach najlepiej mieć 7-8 tu mowa o homocysteine :)

Ostatnia edycja:

Charlotte21

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Może być szkodliwy. Przy staraniach najlepiej mieć 7-8 tu mowa o homocysteine :)
Hokocysteine miałam już prawie 12. ;/ Ale na szczęście mam w granicach 7. ;) na to wygląda, że wszystko jest na razie w porządku. Tarczyca unormowana. Cykle miałam monitorowane. Mam 28 dniowe cykle. Owulacja zawsze w połowie. Progesteron też w porządku. I ciągle się zastanawiam czy może ta mutacja nie jest przeszkodą. :/ dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jestem naprawdę wdzięczna

Takaja123

Rozwiązania
0
@Charlotte21 wiem, że dziewczyny biorą w trakcie starań Acard możesz jeszcze o tym porozmawiać z lekarzem. Jeśli masz jakieś pytania to zapraszam na wątek ciąża po poronieniu i tam Dziewczyny są obeznane w temacie i zawsze służą rada :)

Charlotte21

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
@Charlotte21 wiem, że dziewczyny biorą w trakcie starań Acard możesz jeszcze o tym porozmawiać z lekarzem. Jeśli masz jakieś pytania to zapraszam na wątek ciąża po poronieniu i tam Dziewczyny są obeznane w temacie i zawsze służą rada :)
Acard miałam stosowany w dwóch miesiącach starań, ale nie zaszłam w ciąże w miesiącu z tym lekiem :/ ale na pewno warto spróbować znowu. Dziękuję za zaproszenie. Na pewno postaram się odnaleźć ten wątek.

Takaja123

Rozwiązania
0
A jak u Ciebie z owulacja? Śluz normalny masz czy bardziej ubogi? Ja miałam problem z owulacja i mała ilością śluzu i od pierwszego dnia cyklu zazywam teraz olej z wiesiołka, który wspomaga śluz.

Charlotte21

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Miałam monitorowane 4 cykle. Owulacja zawsze pojawiała się przy dobrym endometrium. Pęcherzyk zwykle po 22 mm. Pękające. Sluz mówiła moja ginekolog że też bardzo ładny. No zawsze siadalam na fotel przed usg. Owulacja w terminie. Nasienie męża również dobre. I tak się nie mogę nadziwić że aż 2 lata staraliśmy się o pierwszą ciaze. ;/

reklama

aspekt

Rozwiązania
10
Miałam monitorowane 4 cykle. Owulacja zawsze pojawiała się przy dobrym endometrium. Pęcherzyk zwykle po 22 mm. Pękające. Sluz mówiła moja ginekolog że też bardzo ładny. No zawsze siadalam na fotel przed usg. Owulacja w terminie. Nasienie męża również dobre. I tak się nie mogę nadziwić że aż 2 lata staraliśmy się o pierwszą ciaze. ;/
Czasami tez sa powody od strony męskiej...

Do góry