reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

reklama

Nadci艣nienie t臋tnicze.

Do艂膮czy艂(a)
21 Pa藕dziernik 2020
Post贸w
6
Rozwi膮zania
0
Hej 馃槉 czy s膮 tu mamusie kt贸re przed ci膮偶膮 chorowa艂y na nad ci艣nienie? Tak jak najkr贸cej postaram si臋. Choruje od kilku lat ale dzi臋ki pewnym zabiegom przed ci膮偶膮 mia艂am ci艣nienie w normie, teraz jestem w 33tc i zauwa偶y艂am znaczny wzrost a mianowicie ok 140/95. Tabletek nie chce bra膰 za bardzo bo nawet na ulotce jest napisane 偶e w ci膮偶y nie powinnam ich przyjmowa膰, wi臋c zacz臋艂am robi膰 sobie herbatki 偶 glogu ale boj臋 si臋 偶e to nie wystarczy. Co艣 mo偶ecie poradzi膰?

reklama

MatkaFrankowaPanikara

Matka Frankowa
Cz艂onek za艂ogi
Do艂膮czy艂(a)
1 Pa藕dziernik 2019
Post贸w
3 678
Miasto
艁贸d藕
Rozwi膮zania
0
Koniecznie zacznij bra膰 tabletki. Nie mia艂am nadci艣nienia przed ci膮偶膮, a ko艂o 29tc zacz臋艂o rosn膮膰 i ju偶 w 30 tygodniu trafi艂am do szpitala. Urodzi艂am w 31. Ci艣nienia ju偶 nie da艂o si臋 opanowa膰 nawet du偶ymi ilo艣ciami lek贸w mimo tego, 偶e zacz臋艂am je bra膰 od razu kiedy zauwa偶y艂am wzrost.

majaperk

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
3 Pa藕dziernik 2019
Post贸w
1 225
Rozwi膮zania
0
Hej 馃槉 czy s膮 tu mamusie kt贸re przed ci膮偶膮 chorowa艂y na nad ci艣nienie? Tak jak najkr贸cej postaram si臋. Choruje od kilku lat ale dzi臋ki pewnym zabiegom przed ci膮偶膮 mia艂am ci艣nienie w normie, teraz jestem w 33tc i zauwa偶y艂am znaczny wzrost a mianowicie ok 140/95. Tabletek nie chce bra膰 za bardzo bo nawet na ulotce jest napisane 偶e w ci膮偶y nie powinnam ich przyjmowa膰, wi臋c zacz臋艂am robi膰 sobie herbatki 偶 glogu ale boj臋 si臋 偶e to nie wystarczy. Co艣 mo偶ecie poradzi膰?
Mi lekarka m贸wi艂a, 偶e jak zmierzy si臋 dwa razy ponad 140/90 w ci膮gu p贸艂 godziny, tj. po pierwszym z艂ym pomiarze drugi te偶 jest z艂y i ci艣nienie nie spad艂o, to 偶eby jecha膰 na IP. Ja przed ci膮偶膮 nie mia艂am nadci艣nienia, wr臋cz mia艂am niskie, ale w ci膮偶y z miesi膮ca na miesi膮c si臋 podnosi艂o i w ko艅cu trafi艂am na IP z 165/100 i tak ju偶 zosta艂am w szpitalu. Porad藕 si臋 lekarza, dopegyt bierze du偶o kobiet w ci膮偶y, w 偶aden spos贸b nie zagra偶a dziecku - to wysokie ci艣nienie jest zagro偶eniem i mo偶e sugerowa膰 r贸偶ne problemy.

Gosia903488

Do艂膮czy艂(a)
19 Lipiec 2020
Post贸w
604
Rozwi膮zania
0
Nadci艣nienie w ci膮偶y jest stanem zagra偶aj膮cym Tobie i dziecku (stan przedrzucawkowy, rzucawka). Herbatki z g艂ogu nic nie pomog膮. Tu konieczna jest wizyta na Izbie Przyj臋膰, je偶eli wysokie ci艣nienie si臋 utrzymuje. Tak jak dziewczyny pisz膮 leki trzeba wdro偶y膰 jak najszybciej i monitorowa膰 przede wszystkim przep艂ywy w 艂o偶ysku.

MatkaFrankowaPanikara

Matka Frankowa
Cz艂onek za艂ogi
Do艂膮czy艂(a)
1 Pa藕dziernik 2019
Post贸w
3 678
Miasto
艁贸d藕
Rozwi膮zania
0
Nadci艣nienie w ci膮偶y jest stanem zagra偶aj膮cym Tobie i dziecku (stan przedrzucawkowy, rzucawka). Herbatki z g艂ogu nic nie pomog膮. Tu konieczna jest wizyta na Izbie Przyj臋膰, je偶eli wysokie ci艣nienie si臋 utrzymuje. Tak jak dziewczyny pisz膮 leki trzeba wdro偶y膰 jak najszybciej i monitorowa膰 przede wszystkim przep艂ywy w 艂o偶ysku.
Dok艂adnie. Ja ju偶 mia艂am nawet odwr贸cone przep艂ywy i lekarze nie mieli w膮tpliwo艣ci o rozwi膮zaniu ci膮偶y. W czasie cc ci艣nienie skoczy艂o do horrendalnych warto艣ci (ponad 220 na 170), dosta艂am ogromn膮 ilo艣膰 kropl贸wek a spad艂o do 140/90 dopiero w trzeciej dobie po cc.

Michalina93

Do艂膮czy艂(a)
26 Czerwiec 2020
Post贸w
420
Rozwi膮zania
0
Nie zastanawiaj si臋 nawet i czym pr臋dzej do lekarza , moja kole偶anka ledwo usz艂a i jej dziecko , z dnia na dzie艅 ja ci臋li dziecko mia艂o nie prze偶y膰 , 30 tc jako艣 mia艂a , na szcz臋艣cie dzisiaj maja si臋 dobrze ale swoje ju偶 prze偶yli

Eryka25

Do艂膮czy艂(a)
14 Czerwiec 2020
Post贸w
776
Rozwi膮zania
0
Dziewczyny maj膮 racj臋. Nie ma co tego lekcewa偶y膰. Ja mia艂am w 33 tc zesp贸艂 HELLP i r贸wnie偶 ledwo uszlismy z 偶yciem. Z tym 偶e poza wysokim ci艣nieniem mia艂am te偶 zmiany w膮trobowe niedokrwisto艣膰, bia艂ko w moczu, ma艂oplytkowsc. Bardzo silny b贸l w okolicy mostka i duszno艣ci

Do艂膮czy艂(a)
21 Pa藕dziernik 2020
Post贸w
6
Rozwi膮zania
0
Okej, W takim razie zaczynam bra膰 tabletki ju偶 od dzi艣. Nie ma co ryzykowa膰. Dzi臋kuj臋 dziewczyny za odpowiedzi.

reklama

liczba

Do艂膮czy艂(a)
5 Sierpie艅 2018
Post贸w
6 173
Rozwi膮zania
1
A to nie jest tak, 偶e tylko dopegyt na ci艣nienie jest w ci膮偶y ? Mo偶e autorka pisze o lekach kt贸re bra艂a przed ci膮偶膮. A takim wypadku trzeba konsultowa膰 z lekarzem. Co do samego ci艣nienia to oczywi艣cie nie mozna zwlekac. Ja mia艂am 140/90 i w ten sam dzie艅 skierowanie do szpitala.

Do艂膮czy艂(a)
6 Listopad 2020
Post贸w
1
Rozwi膮zania
0
Dzie艅 dobry :)
Jestem studentk膮 III roku po艂o偶nictwa pisz臋 prac臋 licencjack膮 na temat nadci艣nienia podczas ci膮偶y. Je艣li jest tu jaka艣 mama b膮d藕 przysz艂a mama, z nadci艣nieniem t臋tniczym w ci膮偶y, kt贸ra chcia艂aby si臋 ze mn膮 podzieli膰 swoj膮 histori膮 oczywi艣cie bez u偶ycia danych osobowych by艂abym bardzo wdzi臋czna. Je艣li nie to oczywi艣cie nie ma problemu. 呕ycz臋 wszystkim du偶o zdrowia i pozdrawiam.

reklama