reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadżerka. Objawy/Leczenie

camellia92

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Luty 2018
Postów
139
Witam serdecznie :) Nurtuje mnie od ostatniej wizyty, wykrycie nadżerki co jest dużym szokiem dla mnie. Bo nie słyszałam wcześniej o tym. Otóż przy ostatniej wizycie lekarz wykrył u mnie nadżerke, miałam robioną cytologie ale wyszła w porządku więc nie wiem czy to odnosi się do nadżerki. Czy nadżerka może dawać takie objawy jak plamienie? Bo miałam je dość często ( przed miesiączkami , przed każdą miesiączką i nie tylko przed miesiączką ) ( trwa to kilka miesięcy i nie znałam przyczyny tego ) aktualnie mam problem z cyklami, bo są bardzo długie. I ostatnie plamienie dość silne miałam w grudniu bo trwało ok 10 dni. Wystąpiło raz plamienie po stosunku. Miałam też przez jakiś czas bóle między miesiączkowe i podczas stosunku właśnie. Lekarz mi nawet nic nie wyjaśnił, czy to od nadżerki. Niczego się nie dowiedziałam. Jedynie - nie leczyć. Więc jeżeli któraś z pań miała problem z nadżerką to czy dawała objawy i czy powinnam ją leczyć?
 
reklama
Ja Ci powiem tak. Też miałam nadżerkę, potwierdzona kolposkopią o ile dobrze pamiętam. Nic nie robiłam w kierunku nadzerki, bo mój lekarz twierdził ze prawie 100 proc szyjki jest z nadzerka, a profesorek którego nawiedziła stwierdził ze jak urodze dzuecko to nie będę miała i tak tez się stało.


Plemienia również u mnie występowały ale przez polipy endometrialne jakie miałam w macicy.
Radziła bym Ci przejść się jeszcze do innego lekarza w celu potwierdzenia nadzerki.
 
Ja Ci powiem tak. Też miałam nadżerkę, potwierdzona kolposkopią o ile dobrze pamiętam. Nic nie robiłam w kierunku nadzerki, bo mój lekarz twierdził ze prawie 100 proc szyjki jest z nadzerka, a profesorek którego nawiedziła stwierdził ze jak urodze dzuecko to nie będę miała i tak tez się stało.


Plemienia również u mnie występowały ale przez polipy endometrialne jakie miałam w macicy.
Radziła bym Ci przejść się jeszcze do innego lekarza w celu potwierdzenia nadzerki.
Dziękuje za odpowiedź :) To zdiagnozował u mnie lekarz w klinice, teraz przy wizycie sprawdzę u innej poleconej ginekolog czy rzeczywiście jest i co zrobić z nią, w każdym bądź razie dziękuje! :)
 
U mnie zauważył przy badaniu na fotelu ( nie mam pojęcia jak się ją wykrywa ) ponieważ mam doczynienia pierwszy raz z tym dlatego dopytuje bo lekarz nie odpowiedział, jedynie że nie leczyć
 
Dziękuje za odpowiedź :) To zdiagnozował u mnie lekarz w klinice, teraz przy wizycie sprawdzę u innej poleconej ginekolog czy rzeczywiście jest i co zrobić z nią, w każdym bądź razie dziękuje! :)
Sprawdź sprawdź. Mi mój lekarz takie choroby znajdował, przy tym strasząc że nie będę mogła mieć dzieci itd. ze się przerazilam :) no ale na szczęście był w błędzie:) i drugi brzdąc już w drodze:)
 
Sprawdź sprawdź. Mi mój lekarz takie choroby znajdował, przy tym strasząc że nie będę mogła mieć dzieci itd. ze się przerazilam :) no ale na szczęście był w błędzie:) i drugi brzdąc już w drodze:)
No ja właśnie zostałam nastraszona zespołem policystycznych jajników i już tyle przepłakałam, a tu źle zdiagnozował. Także z tą nadżerką podchodze sceptycznie, czy rzeczywiście jest. Ale to do sprawdzenia u innego lekarza :) No widzisz! Lekarze to porażka naprawdę. Gratuluje z całego serduszka! :* :) Ja jak wszystko unormuje, cykl, zrobie potrzebne badania i dowiem się co jest również zaczne starania o dzidziusia :) :*
 
No ja właśnie zostałam nastraszona zespołem policystycznych jajników i już tyle przepłakałam, a tu źle zdiagnozował. Także z tą nadżerką podchodze sceptycznie, czy rzeczywiście jest. Ale to do sprawdzenia u innego lekarza :) No widzisz! Lekarze to porażka naprawdę. Gratuluje z całego serduszka! :* :) Ja jak wszystko unormuje, cykl, zrobie potrzebne badania i dowiem się co jest również zaczne starania o dzidziusia :) :*
Dziękuję:) Dasz znać po drugiej konsultacje.:)
 
Ja miałam nadżerkę w pierwszej ciąży, byłam wtedy zdrowotnie zaniedbaną, młodą kobietą (w 4mcu ciąży poszłam pierwszy raz w życiu do ginka). Do tego pamiętam jeszcze cytologię miałam do de... I tak, nadżerka może dawać plamienia ponieważ jest to ranka, ginekolog jak bada to widzi zaczerwienienie i jak bierze wymaz toto zaczyna lekko krwawić. Pamiętam, że wtedy mój doktorek przy każdej wizycie czymś mnie zasypywał i przepisał tabletki dopochwowe (niestety, w moim przypadku to leczenie było nieskuteczne, bo leki był za słabe). Wtedy byłam zbyt głupiutka żeby się tym przejmować, ale dzisiaj.. Cóż, podejrzewam, że Kuba miał zakażenie wewnątrzmaciczne właśnie przez tę nadżerkę, która faktycznie przeszła po porodzie.
 
Ja miałam nadżerkę w pierwszej ciąży, byłam wtedy zdrowotnie zaniedbaną, młodą kobietą (w 4mcu ciąży poszłam pierwszy raz w życiu do ginka). Do tego pamiętam jeszcze cytologię miałam do de... I tak, nadżerka może dawać plamienia ponieważ jest to ranka, ginekolog jak bada to widzi zaczerwienienie i jak bierze wymaz toto zaczyna lekko krwawić. Pamiętam, że wtedy mój doktorek przy każdej wizycie czymś mnie zasypywał i przepisał tabletki dopochwowe (niestety, w moim przypadku to leczenie było nieskuteczne, bo leki był za słabe). Wtedy byłam zbyt głupiutka żeby się tym przejmować, ale dzisiaj.. Cóż, podejrzewam, że Kuba miał zakażenie wewnątrzmaciczne właśnie przez tę nadżerkę, która faktycznie przeszła po porodzie.
:( Rozumiem. U mnie cytologia wyszła dobrze. W grudniu pamiętam, że jak miałam plamienia przez nadżerke wtedy i byłam u ginekologa to przy badaniu zaczęłam mocniej krwawić
 
reklama
Porażka :( Przy wizycie zapytam w jakim jest stanie nadżerka bo niby nic się takiego nie dzieje, a jednak po co mam męczyć się z plamieniami, wole wyleczyć :o a skoro chciałabym zacząć starania to musze ją wyleczyć
 
Do góry